Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Підступний і небезпечний конденсат на вікнах — як його позбутися?

14 Червня 2021 року
Переглянуто: 234

конденсант на вікнах


  Конденсат на вікнах — одна з найбільш часто виникаючих проблем. Сама по собі вона не страшна і доставляє мінімальний дискомфорт, однак краплі на склі є маркером куди більш серйозних проблем. Їх довге ігнорування може призвести до розвитку грибка і цвілі на укосах, підвищенню вологості в приміщенні, яка зіпсує ремонт, і повного виходу склопакета з ладу. У самих плачевних ситуаціях на підвіконні постійно з'являється калюжа.

  Для того щоб уникнути такої проблеми, необхідно купити вікно у перевіреного продавця. «Лінія вікон» пропонує великий вибір рам різних конфігурацій. Завдяки тому, що компанія працює з кращими брендами, а також має своє виробництво, на сайті зібрані моделі, які відповідають високим стандартам якості. Кваліфіковані фахівці проведуть виміри і установку обраного вікна з урахуванням всіх технологічних вимог. Індивідуальний підхід дозволяє врахувати особливості приміщення, а також вирішити проблему вологості в квартирі. Однак у тих, хто вже зіткнувся з цією проблемою, також є вихід.

Що таке конденсат?

  Це нормальне фізичне явище, яке полягає в тому, що вода переходить з газоподібного стану, тобто пари, в рідкий. Краплі різного розміру осідають на склі. В основному це відбувається через те, що температура кімнатного боку склопакету істотно нижче, ніж в самій кімнаті.

  Відповідаючи на питання, чому з'являється конденсат, фізики часто звертаються до поняття «точка роси». Цей феномен пояснюється тим, що з ранку верхні шари атмосфери швидше прогріваються сонцем, тоді як у землі температура залишається порівняно невисокою. Через цей контраст вода осідає краплями на траву. У випадку з вікнами цей процес має схожу природу.

  Підтвердження це експерти підкреслюють, що конденсат на вікнах випадає тільки по нижній кромці скла, але ніколи по верхній. Це пов'язано з тим, що зверху температура на кілька градусів вище (тепле повітря легше холодного), а тому і умови для конвекції кращі.

  Таким чином, основними факторами, які впливають на появу росинок, є такі:

  • рівень вологості;
  • Температура повітря;
  • якість вентиляції.

  Як бачимо, практично виключено, що на це вплинули виробничі характеристики самого вікна. Через це виробники не вважають це поломкою і не включають в перелік гарантійних випадків.

Як з'являється конденсат на вікнах?

  Незважаючи на уявну простоту процесу, він може бути викликаний відразу декількома факторами. Багато в чому вони очевидні і пояснюються охолодженням конструкції самого вікна або зростанням вологості в приміщенні. Однак для з'ясування того, чому на вікнах з'являються краплі, розглянемо найбільш поширені окремі випадки.

Причина №1. Зміна сезону

  Ті, хто живе в квартирі не перший рік, добре знайомі з такими особливостями склопакетів. Але ті, хто недавно переїхав, можуть здивуватисяпояві конденсату на вікнах при перших заморозках. Взимку вологість на вулиці різко падає в кілька разів у порівнянні з літнім періодом. При сильних морозах, які охолодять і склопакет, теплий і вологий мікроклімат в квартирі призведе до випадання своєрідної роси.

Причина №2. Оновлення вікон

  Заміна старих склопакетів на рами нового зразка неодмінно тягне за собою і зміну особливостей вентиляції житла. Пластикові вікна більшщільно прилягають до стіни, не даючи повітрю вільно проникати всередину. Це допомагає ефективно зберігати тепло, але заважає вологообміну. У зв'язку з цим порушується конвекція і відбувається запотівання вікон.

Причина № 3. Особливості опалювальної системи

  Через те, що радіатори розміщуються під підвіконням, теплому повітрю складніше підніматися вгору. Вікно прогрівається, створюючи різницю температур. Порушення нормального кругообігу повітряних мас з різною температурою створює зайву вологість, яка може проявлятися у вигляді конденсату.

Причина №4. Неправильний підбір штор

  В даному випадку ситуація схожа з випадком з радіатором. Щільний текстиль порушує конвекцію, змінюючи систему вентиляції. За рахунокцього погіршується якість обігріву будинку і створюється ефект парнику з теплим і вологим повітрям біля вікна.

Причина №5. Додаткові джерела вологості

  Варто враховувати, що доросла людина видихає близько літра води в день. І якщо в приміщенні збільшується кількість людей, то і вологість повітря неодмінно зростає. Іноді система вентиляції не справляється і з'являється конденсат. Також активно виділяють воду домашні тварини, рослини і т. д.

Причина №6. Будівельні роботи

  Заміна вікон часто є лише малою частиною великого процесу. А в будівництві або ремонті житла є ще безліч інших етапів. Так звані «мокрі» роботи, наприклад, штукатурка або фарбування, істотно підвищують вологість. Однак це дає недовговічний ефект. У новобудовах бетонні стіни можуть зберігати вологість до 2 років.

Як боротися з конденсатом на вікнах?

  Після того, як ми визначилися з тим, хто винен, доцільно буде припустити і способи усунення проблеми. Відповідаючи на питання, як прибрати конденсат на пластикових вікнах, можна скористатися пропозицією замінити поточну модель на профіль «Рехау». Варто визнати, що виробник входить в список кращих, але його продукцію складно назвати панацеєю. Як ми вже з'ясували, роса на склі випадає з кількох причин, а тому боротися з нею варто з урахуванням джерела проблеми.

Налагодження вентиляції

  Практично всі будинки оснащені вентиляцією, яка забезпечує циркуляцію повітря, за рахунок чого відбувається газо-, тепло- і вологообмін. Проте не завжди вентиляційні шахти справно виконують свою функцію. В ході будівництва в них часто скидають різне сміття, щоб не витрачати час на його транспортування. За рахунок цього ходи закупорюються і вентиляція ускладнюється.

  Така проблема характерна для новобудов, тоді як в будинках старого зразку шахти забиваються небезпечною сумішшю бруду, пилу і жиру. Таке середовище сприятливе для грибку і патогенної мікрофлори, але ніяк не сприяє роботі системи.

  Перевірити справність шахт досить просто. Досить піднести лист тонкого паперу до вентиляційної решітки. Потоком повітря її має притягнути до отвору. Якщо цього не відбулося, варто потурбуватися про чищення.

Підбір комплектації вікна

  Занадто тонкий профіль володіє низькою ефективністю теплоізоляції, а тому шибка швидко остигає при настанні перших морозів.Температурний контраст створює ту саму «точку роси».

  Така ситуація виникає тоді, коли покупець вирішив заощадити, купив вікно, яке не підходить під клімат. Як то кажуть, скупий платить двічі. В даному випадку, обійтися без заміни не вдасться, так як всі лайфхаки будуть неефективні, або з короткостроковою дією.

Заміна підвіконь і штор

  Вони перекривають відтік теплого повітря від радіатора, тим самим створюючи проблему. У випадку з гардинами досить їх просто вкоротити або вибрати тканину тонше. З підвіконнями все складніше. В ідеалі їх потрібно вкоротити таким способом, щоб вони не перекривали батареї.

  Якщо власники не готові зробити радикальні кроки, є компромісний варіант — спеціальні решітки. Вони вбудовуються в підвіконня, забезпечуючи ефективну конвекцію. Таке рішення випускається з різною величиною живого перетину. Від цього залежить кількість повітря, яке вони можуть пропустити за одиницю часу.

Підсумки

  У статті нам вдалося знайти кілька відповідей на питання, як боротися з конденсатом на вікнах. Узагальнюючи все, що було сказано, можна зробити такі висновки:

  1. Проблема утворення конденсату на вікнах в більшості випадків не пов'язана з конструкційними особливостями або помилками в монтажі. Роса випадає через поєднання трьох причин: підвищеної вологості, різниці температур і порушеної вентиляції.
  2. Якщо розглядати більш окремі випадки, то появу конденсату можуть викликати збільшення кількості мешканців, нові рослини і домашні тварини, неефективні рішення під час ремонту (занадто широкі підвіконня) або при виборі декору (надмірно щільні штори).
  3. Усунути основні проблеми можна завдяки забезпеченню ефективної роботи вентиляційних систем, підбору вікна у відповідній комплектації і заміні аксесуарів на ті, які не заважають конвекції.

  На сайті «Лінія вікон» можна отримати експрес-консультацію професіонала, який підкаже вдале рішення або підбере ідеальний склопакет на заміну.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані