Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Яким повинен бути монтажний шов пластикових вікон?

19 Березня 2021 року
Переглянуто: 133

   монтажний шов


   Грамотно виконаний монтажний шов пластикових вікон зазвичай завершує процес установки віконних систем. На ньому зазвичай не акцентується увага. Однак від того, наскільки якісно буде закрито простір між рамою вікна і віконним прорізом, залежить дуже багато чого.

    Помилки при облаштуванні монтажного шва здатні звести нанівець експлуатаційні характеристики навіть найдорожчого і енергоефективного вікна Рехау. Яка різниця, скільки камер і яке наповнення у пластикового профілю або склопакета, якщо протяги і холод будуть проникати в приміщення буквально в обхід конструкції.

   Не варто думати, ніби відповідь на питання, як ізолювати монтажний шов пластикових вікон, віддається на відкуп майстру або бригаді установників. Є конкретні будівельні стандарти, норми і технології. Керуючись ними, питання про способи ізоляції зазору між рамою і прорізом навіть не виникне, як і проблеми в подальшому.

Нормативні вимоги до монтажних швах ПВХ вікон


   Правильно забитий шов повинен мати ізолюючі властивості не гірше, ніж у самого вікна. В ідеалі у нього повинні бути такі характеристики, як:

 • відмінні звуко- і теплоізоляція;
 • стійкість до проникнення вологи і пари;
 • воздухонепроникність і стійкість до вітру;
 • стійкість проти сонця і всіх інших зовнішніх факторів.

   З точки зору законодавства є кілька ГОСТів і стандартів, які регламентують, яким повинен бути монтажний шов пластикових вікон. Основними і найбільш корисними з них виступають ГОСТ 30971-2012, який звучить як «Шви монтажні примикань віконних блоків до стінних прорізів» або «ДСТУ Б В.2.6-79: 2009» (основний для України).

Згідно з цими документами, віконний з'єднувальний шов повинен витримувати навантаження від дії:

 • зовнішніх факторів (опади, вітер, високі і низькі температури, вологість, сонячне світло, звуки і т.д.);
 • температури, вологи та інших впливів з боку приміщення;
 • факторів в межах безпосередньо віконного блоку (деформаційні впливу, перехід вологи від стін і т.п.).

   Відповідати всім цим вимогами може тільки монтажний шов ПВХ-вікон, що складається з декількох спеціалізованих шарів. Мінімально передбачається три шари, хоча нерідко зазор закривають чотиришаровою конструкцією.

    Отже, структура швів по ДСТУ повинна становити від 2 до 6 см (більший зазор допускається, але тоді використовується технологія пошарового облаштування шву) включає в себе шари:

 • Зовнішній. Призначений для захисту внутрішньої частини від: попадання води і вологи, агресивних атмосферних впливів. Паралельно він повинен забезпечувати відведення води. В якості основних матеріалів тут використовуються акрилові герметики, інші герметизуючі полімери, ущільнювальні прокладки. Найбільш популярним вибором є стрічка ПСУЛ. Вона не схильна до займання, еластична, не гниє і не руйнується і має ряд інших цінних властивостей. Саме її наші майстри використовують при монтажних роботах.

 • Середній. Його основні завдання — тепло- і звукоізоляція і в цілому ізолюючі функції. Для створення даного шару найчастіше використовується монтажна піна. Це прекрасний ізолятор, проте для виконання своїх функцій він повинен завжди залишатися сухим з ​​без пошкоджень через схильності до гниття, а також не мати порожнин. Варто відзначити, що тут багато що залежить від якості взятої піни, а також обраної модифікації (в холодну пору року допускається використання тільки спеціальної «зимової» піни).

 • Внутрішній. Він має подвійне призначення: захищає внутрішні укоси від попадання вологи зовні, а також центральний прошарок від проникнення вологи і пари зсередини приміщення. Залежно від способу обробки укосу для внутрішнього захисного прошарку використовуються стрічки з бутилкаучуку, алюмінію або схожих за властивостями матеріалів.

   Важливо доповнити: «Зараз багато об'єктів нерухомості будується із залученням вологих процесів, включаючи кам'яну кладку і особливо — монолітний бетон. В цьому випадку монтажний шов пластикових вікон повинен мати четвертий шар. Він встановлюється між швом і віконним прорізом, призначається для його захисту від переходу технологічної вологи зі стін ».

   Є ще один важливий параметр, який слід враховувати при облаштуванні віконних швів. Це їх здатність витримувати різного роду деформації. Вони можуть виникати через температурні коливання, а також з-за усадки будівель. А оскільки віконний шов по стандарту повинен прослужити не менше 20 років.

   І наостанок варто сказати про те, що важливою є також ретельна підготовка віконного отвору перед установкою віконної конструкції. Думаємо, коментарі щодо необхідності професійного виконання зайві. В іншому випадку можна зіткнутися з проблемами.

Які можуть виникнути проблеми через помилки в монтажі?

   У питанні встановлення віконних систем і облаштування монтажних швів самий неприємний момент полягає в тому, що проблеми, якщо і починаються, то через певний час — півроку, рік або кілька років. Люди стикаються з ними, коли вже зроблена вся внутрішня обробка, а будь-які коригування та виправлення будуть супроводжуватися зайвими витратами.

   Отже, халатне ставлення майстрів до своєї роботи може привести до наступних помилок:

 • залишаються щілини між підвіконням і рамою, що проходять через шов. В результаті утворюються протяги, вода проникає в кімнату з усіма наслідками, що випливають. На щастя, такий дефект легко помітити.
 • не проведено необхідна підготовка віконного отвору. Через пил, відколи, вибоїни, тріщини монтажна піна може просто не спрацювати, як повинна (не заповнить всі порожнечі, не прилипне до запорошених поверхонь), в результаті чого кінцевий результат буде сумнівним поряд зі слабкими звуко- і теплоізоляцією.
 • монтажний шов розгерметизується. Такий результат зазвичай відбувається через використання неякісних матеріалів під час монтажних робіт. В результаті потрапивша всередину вода руйнує шар монтажної піни, в результаті чого з часом на порядок погіршуються її ізолюючі властивості. 

   Це найтиповіші помилки, наслідки яких очевидні. Насправді будь-які відхилення від стандартів і технологій можуть негативно вплинути на експлуатаційні властивості вікна. Саме з цієї причини монтажні бригади компанії «Лінія вікон» вважають за краще витратити на 20-30 хвилин більше часу, але зробити все якісно і ретельно перевірити правильність виконаних робіт.

Як захистити монтажні шви вікон?

   Віддаєте перевагу тримати все під особистим контролем? Вам буде корисно знати, як ізолювати монтажний шов пластикових вікон так, щоб точно і надовго. Є три основні способи, як домогтися цього результату:

 • Використовувати нащільники. Це планки-куточки з ПВХ, які потрібно кріпити на місці стику рами вікна і поверхні отвору. Вони виконують декоративну функцію, а також додатково — захищають шов від попадання води.
 • Застосувати спеціальні однокомпонентні герметики на акриловій основі. Це можуть бути як Стіз А і Стіз Б, так і інші герметики для монтажних швів. Важливим є те, що всі ці матеріали легко зчіплюються з будь-якими поверхнями, паропроникні, не руйнуються під впливом сонячного світла, атмосферних опадів, деформацій, витримують широкий температурний діапазон. Це відмінний захист для монтажних швів.
 • Паро- та гідроізоляційні стрічки. Вважаються найбільш ефективним і теплим захисним засобом, рекомендованим ДСТУ. Є різні види для зовнішнього і внутрішнього використання.

   Якщо у вас залишилися питання, ви завжди можете звернутися за додатковою консультацією до наших фахівців.

Висновки і інформація для роздумів

    Наша компанія є виробником сучасних металопластикових і пластикових вікон. Знаючи всі нюанси, ми дуже уважно ставимося до того, щоб норми і стандарти виконувалися не тільки на виробничій лінії, але також на всіх етапах установки.

   Чимало уваги приділяється монтажних швах. Вони значною мірою визначають те, наскільки довго і результативно буде служити віконна система в цілому. Це питання, в якому краще довіритися фахівцям. А наш матеріал дозволить вам переконатися в тому, що все було зроблено правильно.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані