Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Які стандартні розміри пластикових вікон?

22 Жовтня 2020 року
Переглянуто: 1819

   Висота і ширина вікна – основні розмірні характеристики, які необхідно знати до виготовлення. Власне для їх визначення наші фахівці і виїжджають на об'єкт до замовника, і тільки після вимірів можна укладати договір і запускати виробництво. Для замовника розмір вікна теж важливий, адже від нього прямо залежить вартість металопластикового скління і світлопропускання.

   На практиці навіть в двох однакових квартирах одного будинку на різних поверхах розміри отвору найчастіше серйозно відрізняються. Пов'язано це з наявністю різних нерівностей, виступів, інших дефектів. Власне тому така продукція, як пластикові вікна, завжди виготовляється індивідуально для кожного замовника.

   Але, все одно є таке поняття як стандартні розміри. Вони прописані в ГОСТах і нормах, на них орієнтуються при будівництві котеджів і особняків, де фактично немає жорстких рамок. Але, занадто маленький отвір буде причиною недостатнього природного освітлення, а навпаки, величезний – загрожує технічними складнощами в процесі створення ПВХ-конструкції.

   Наша компанія "Лінія вікон" – завод виробник вікон, який виготовляє найрізноманітніші металопластикові конструкції з точки зору розмірів, форм, комплектуючих і декору. Ми склимо житло і комерційні приміщення, балкони та лоджії, тераси і зимові сади, гарантуючи замовнику кращі ціни і мінімальні терміни реалізації замовлення.

Стандартний розмір вікон в типових квартирах

   У квартирах типової будівлі пластикові вікна нестандартних форм і розмірів, як правило, не зустрічаються. Ось чому можна щодо такого житла говорити про «стандарти». Так, нормативна ширина і висота вікна навіть прописується в документації по стандартизації (ГОСТах). Але це скоріше рекомендація, яку можна дотримуватися (але можна і відхилятися), а не суворе розпорядження. Плюс це нерідко діапазон величин ВІД і ДО, а не єдиний еталон.

   Наприклад, середня висота вікна від підлоги (тобто рівень підвіконня) – це 60-65 см. Але, для різних за функціональним призначенням кімнат її допустимо змінювати. Найчастіше на кухні висота вікна від підлоги підростає до 85-90 см, адже приблизно на такому ж рівні розташовується стільниця кухонного гарнітура, варильна поверхня і т.д. Для мінімізації втрат тепла допустимо піднімати підвіконня вище і в спальні. А ось для робочого кабінету і вітальні 60-65 см все ж оптимальні, адже тут вітається хороше природне освітлення.

   Ще стандартний розмір вікна в Києві обумовлений і різними вихідними змінними, наприклад:

 • роком зведення будівлі;
 • серією будівлі (для старого фонду радянських часів);
 • матеріалами будівництва (панельні або цегляні споруди);
 • чисельністю секцій і т.д.

   В результаті єдиного універсального стандарту точно немає, а значить потрібно трохи більше вихідної інформації, щоб говорити про стандарти. Ось лише кілька показових прикладів для типових об'єктів будівництва:

 1. Цегляні «хрущовки». Ці будинки відрізняються невисокими стелями і обмеженим метражем житла. Відповідно і вікна тут не найбільші. Якщо тут передбачені дві стулки, то розмір 145 на 150 см, а якщо три – 204 на 150 см.

 2. Панельні «хрущовки». Тут типові вікна ще компактніше, почасти через те, що товщина стін тут менше, ніж в цегляних будинках. Незалежно від кількості стулок стандартна висота вікна дорівнює 135 см, а ширина – 130 см (для двостулкових) і 204 см (для тристулкового).

 3. Сталінські будинки. Це будівлі довоєнної споруди зі строгими архітектурними рішеннями, оригінальним декором, розширеним житловим простором і досить високими стелями. Характерний типорозмір для трехстворчатого вікон – 170 на 190 см. А ось двостулкові конструкції мають 2 стандарти: 150 на 190 см, або 115 на 195 см.

 4. «Брежньовкі» відрізнялися за серіями, від яких безпосередньо залежали і віконні розміри. А загальним для всіх будинків цього виду була велика поверховість, наявність ліфта, і збільшений на тлі «хрущовок» метраж. Стандарти за серіями:

 • 602: три стулки 210 на 145 см, а дві – 145 на 121 см;
 • 606: висота була однаковою для всіх – 141 см, а ось ширина вікна залежала від кількості секцій – 145 см (для двох) і 170 см (для трьох);
 • 600. Тут передбачалися переважно широкі 3-стулкові вікна з висотою 114 або 142 см, а шириною 238 або 269 см.

   Для новобудов пострадянського періоду якихось загальних розмірних закономірностей взагалі не можна виділити. Майже кожна будівля має якісь індивідуальні особливості як в аспекті архітектури, так і за технічними рішеннями. Якщо в 90-і роки частіше зводилися нові об'єкти нерухомості, які мали багато спільного з радянськими зразками, то вже в цьому тисячолітті все кардинально змінилося: все частіше в новобудовах використовуються панорамні вікна, нестандартні рішення з точки зору форми (трапецієподібні, багатокутні, овальні і т.д.).

Стандартний розмір вікна в приватних будинках

   У котеджах, особняках і інших об'єктах приватного житлового будівництва чітких віконних стандартів зовсім немає. Найчастіше ширина коливається від 87 до 267 см, а висота може бути від мінімальних 116 см до 206 + см (аж до всього відстані від підлоги до стелі).

   Оптимальні розмірні значення для приватного житлового будівництва залежать від наступних факторів:

 • мінімально необхідного рівня освітлення;
 • архітектурного рішення (умовно кажучи в особняку, виконаному в класичному стилі, навряд чи доречно панорамне скління);
 • площі конкретної кімнати: чим солідніше метраж, чим ширше і вище повинні бути світлопрозорі конструкції;
 • індивідуальних побажань власників.

   Але, крім цих аспектів не варто забувати про технічні можливості. Вони по выдношенню до металопластикового скління, звичайно ж, стали набагато ширші і більш прогресивні, ніж це характерно для дерев'яних аналогів. Але, все одно добитися величин менше або більше певних параметрів не вдасться чисто технічно.

Розглянемо основні обмеження існуючі сьогодні для профільних систем Rehau:

 1. Максимальна ширина для глухого вікна на базі профілю «Рехау» становить 3 метри (300 см), а для відкривається – 4 м. Допустима гранична площа скління обумовлена ​​перш за все використовуваним склопакетом, а також чисельністю імпостов і місцем установки. Припустимо, на високих поверхах, у вітряних місцях і при важких 2-камерних склопакетах, як правило, необхідно йти на зменшення.

 2. Якщо застосовується технологія ламінування, то максимальні розмірні величини стають ще менше – відповідно 3 і 2.5 метра для відкривного і глухого вікна. Якщо необхідно більш великий виріб, то він ділиться на кілька складових частин, а для їх об'єднання в єдине ціле застосовуються спеціальні сполучні елементи з термокомпенсатором, нівелюючими можливе температурне розширення пластика.

 3. Мінімальний розмір однієї глухий секції – 33 на 45 см, а відкривної – 45 на 45 см. У даному випадку основним обмежуючим фактором виступає фурнітура, через яку не можна зробити більш компактний виріб. При цьому величина світлового прорізу буде 32 на 32 см.

 4. Максимальні розміри однієї стулки, яка передбачає армований профіль (товщина 1.5 мм), досягають 120 на 150 см або ж 90 на 210 см, тобто площа скління не перевищує 1.8-1.9 квадратних метри. Якщо металевий вкладиш має збільшену товщину (2 мм), то типорозмір можна збільшити до 100 на 230 см (тобто площа скління вже наближається до 2.3 м2).

 5. Розмір фрамуги (верхньої горизонтальної частини вікна) може варіюватися по висоті від 45 до 166.5 см.

 6. Балконні двері «Рехау» при наявності стандартного армирующего вкладиша не повинні бути більше 90 на 210 см. Якщо отвір більше, то рекомендується використання фрамуг або інших додаткових глухих секцій. Для широких дверних прорізів рекомендується виготовлення 2-стулкових рішень з штульпом.

 7. Свої обмеження є і для нестандартних металопластикових вікон. Наприклад, мінімальний радіус арочного вікна становить 30 см, а можливість створення тут відкриваються секцій можлива лише за умови, що їх висота і ширина дорівнює хоча б 50 см. Мінімальний кут нахилу сторін в трикутному вікні повинен становити 45 градусів. А найменший діаметр круглого вікна стартує від 60 см (а для профілю з 5 камерами – від 68 см).

Потрібні точні і правильні заміри? Викликайте наших фахівців безкоштовно!





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1396

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані