Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Які вікна краще, пластикові або дерев'яні?

23 Грудня 2020 року
Переглянуто: 180   Якщо перед вами стоїть завдання скління, то насамперед потрібно розібратися з матеріалами каркаса, тобто рами віконної конструкції. З одного боку пластикові вікна вже не перший рік в лідерах і завоювали такий статус завдяки численним перевагам. З іншого — сучасні дерев'яні аналоги вже практично не мають нічого спільного зі старовинними рішеннями радянських зразків, тобто щілин, напливів фарби і скрипів в експлуатації не буде. Давайте розберемося, які вікна краще, пластикові або дерев'яні.

Конструктивні особливості та відмінності

   Порівнювати різні вікна простіше, якщо спершу розібратися в особливостях їх будови. Будь-яка використовувана в житлових умовах світлопрозора конструкція — це складний багатоскладниковий виріб, що передбачає раму (каркас), склопакети (не просто скло, а кілька листів з прошарками — камерами) і фурнітуру (запірні механізми, петлі, ручки і т.д.).

   Основна відмінність дерев'яного та пластикового вікна полягає саме в матеріалі каркасу. А ось склопакети і фурнітура тут можуть бути якщо не зовсім ідентичні, то максимально близькі за своїми експлуатаційними властивостями.

   Сьогодні дерев'яні рами виконують з клеєного євробруса, тобто використовуються склеєні між собою планки (ламелі). У плані міцності такий варіант майже не поступається масиву дерева, а до додаткових переваг належить більш висока стійкість до вологості і температурних перепадів, тобто ймовірність того, що брус поведе або покоробить — менше. Додатково дерев'яну раму просочують захисними речовинами, плюс наносять фарбу або лак. У рідкісних випадках каркас доповнюється металевими накладками.

   Металопластиковий профіль складається з полівінілхлориду і армуючого вкладиша. Сама рама зроблена з пластику і порожниста, тобто якщо подивитися на неї в розрізі, то можна побачити перегородки і внутрішні повітряні камери. Їх число може бути різним і від цього залежать насамперед тепло- і звукоізоляційні властивості виробу. Механічну міцність і жорсткість надає армування. Вставка з металу може мати П-подібний або замкнутий контур. Готову профільну систему додатково не обробляють — спеціальні речовини, що забезпечують міцність, зносостійкість, збереження кольору і т.д., додаються ще на етапі виготовлення.

   Пройшовшись по технічним особливостям, можна розбиратися, які краще вікна пластикові або дерев'яні. Порівняємо обидва варіанти по ключовим робочим параметрам.

Що тепліше дерев'яні вікна або пластикові?

   При зіставленні пластику зі старими рішеннями з дерева очевидно перевагу першого, адже тут немає щілин, мікротріщин та інших дефектів, що провокують додаткові втрати тепла. Але сучасні конструкції з бруса теж не мають цих проблемних моментів. Отже, що тепліше дерев'яні вікна або пластикові?

   Якщо припустити, що використовуються однакові склопакети, які також прямо впливають на енергоефективність, то все залежить від теплопровідності матеріалу рам. Чим вона вища, тим сильніше виріб буде охолоджуватися або нагріватися під впливом зовнішніх температурних змін. Деревина має меншу теплопровідність, ніж пластик — перевага близько 30%. Але багатокамерна конструкція ПВХ-профілю практично нівелює цю різницю, так як повітря в порожніх камерах є хорошим ізолятором тепла і перешкоджає його втратам. Отже, на практиці різниця практично відсутня, так що євробрус і пластик вважаються теплими і енергоефективними.

Захист від вуличного шуму і повітропроникність

   У плані шумоізоляції обидва варіанти теж майже ідентичні. Плюс багато що залежить від якості виконання конкретного виробу і професіоналізму монтажу. А ще важливу роль відіграють склопакети, які в аспекті захисту від звуків вулиці вважаються більш «вузьким місцем», ніж рама.

   З ізоляційними властивостями прямо пов'язана герметичність. Так, пластикові вікна вважаються еталоном в даному аспекті, тобто не пропускають в приміщення пил і бруд, але точно також заважають циркуляції повітря. Але природної вентиляції сприяли тільки старі рами з дерева з великою кількістю щілин, в сучасних варіаціях герметичність теж висока.

   Є стереотип, що дерево краще, адже воно «дихає». Дійсно масив має пористу структуру, але євробрус передбачає хімічну обробку — склеювання, просочення, покриття лаками. Так що говорити тут про повітропроникності вже не доводиться.

   Отже, які краще вікна пластикові або дерев'яні, якщо вас цікавить нормальний повітрообмін? Ті, що будуть оснащені фурнітурою мікропровітрювання і/або ж доповнені брізерамі або вентиляційними клапанами. І ось тут мінімальна перевага буде за ПВХ, адже технічно тут простіше поставити спеціальний клапан.

Зносостійкість, довговічність і міцність

   За паспортним терміном служби дерев'яні вікна в середньому перевершують пластикові: 50 років проти 40. Але тут є багато нюансів, починаючи від особливостей українського клімату і закінчуючи умовами використання і своєчасністю догляду. На практиці довговічність виявляється майже однаковою.

У плані міцності і стійкості до атмосферних впливів пластик краще. Так, деревина, як і майже будь-який натуральний матеріал, чутлива до:

  1. Перепадів температур, через які схильна до розтріскування.
  2. Дії ультрафіолету. Через сонячні промені рама може потемніти.
  3. Води і вологи. Вони призводять до погіршення зовнішнього вигляду, можуть стати причиною мікротріщин.
  4. Механічних пошкоджень. І якщо вони призводять до дефектів захисного покриття, то ризики негативних впливів води, сонця, температур тільки зростають. Щоб знизити цей фактор, можна застосовувати металеві накладки, але через них страждає зовнішній вигляд.
  5. Вогню. Дерево горить, а пластик лише тліє, останнім за правилами протипожежної безпеки явно краще.

   Якісний ПВХ не боїться самих несприятливих погодних умов. Він міцний і не змінює зовнішнього вигляду роками, точно не потріскається і не змінить кольору. Так, якщо ви замовите у нас вікна Rehau, то можете розраховувати на всі ці переваги. І в даному аспекті пластик краще деревини.

Догляд, безпека і привабливість

   У плані обслуговування сучасні дерев'яні вікна простіше старовинних аналогів. Утеплювати на зиму і часто перефарбовувати раму точно не доведеться. Але через 5-10 років нове захисне покриття все одно наносити доведеться, а це клопіткий захід. Пластикові вікна в догляді невибагливі, їх досить двічі на рік мити, очищаючи від пилу і інших забруднень.

   Які вікна краще пластикові або дерев'яні, якщо говорити про безпеку? Міфи переконують, що дерево натуральне і «чисте». Але євробрус не обходиться без штучних хімічних добавок, а сучасний полівінілхлорид використовується навіть в харчовій промисловості. Якщо матеріал сертифікований, то він точно не завдасть шкоди здоров'ю людей та навколишньому середовищу. Отже, за цим критерієм суперники рівні. А ось з точки зору турботи про екологію пластик навіть краще, адже його можна переробити, а для виготовлення дерев'яних вікон потрібно вирубувати ліс.

   За зовнішнім виглядом текстура деревини здається більш виграшний на тлі білого пластику. Але є технології ламінації, які дозволяють надати ПВХ-профілю будь-який колір, в тому числі домогтися максимальної схожості з деревом. Плюс варіативність забарвлень більше у металопластикових вікон: можливо отримати практично будь-який колір, а тонування, що змінюють відтінки дерева, не настільки різноманітні. В цілому, фаворит за привабливістю залежить від смаків і уподобань конкретної людини.

Терміни виготовлення, ціни і підсумковий вердикт

   Потрібно враховувати, що в середньому дерев'яні вікна виготовляються довше (близько місяця) і коштують відчутно дорожче (ціна вище в 1.5-4 рази). Пов'язано це зі складністю виробничого циклу і різницею у вартості сировини. І ці чинники часто виявляються вирішальними для замовника.

   Отже, які вікна краще пластикові або дерев'яні? За основними експлуатаційними властивостями невелика перевага за ПВХ-технологією завдяки зносостійкості і простоті догляду. Але з урахуванням цінового фактора перевага стає набагато серйозніше.

   Врахуйте, що всі переваги пластикових вікон здатні забезпечити такі перевірені компанії, як «Лінія вікон». У нас продукція кращих брендів, налагоджене виробництво і кращі ціни в Києві.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані