Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як утеплити пластикові вікна зсередини?

12 Жовтня 2021 року
Переглянуто: 86

як утеплити вікна з середини


   Якщо при фразі "утеплення вікон" вам в голову прийшли думки про монтажний скотч, вату та інші речі, з допомогою яких герметизували старі дерев'яні вікна — можете видихнути, нічого з цього не буде потрібно. Металопластикові віконні системи самі по собі досить герметичні та виконують покладені на них завдання. Тому у питання, навіщо і як утеплити пластикові вікна зсередини, є цілком конкретні відповіді.

   Далі в статті ми розповімо про причини втрати герметичності віконних конструкцій, способи діагностики проблем, а також конкретні методи їх усунення. Ми забезпечимо вас вичерпною інформацією.

Навіщо утеплювати вікна всередині?

   Це цілком логічне запитання з урахуванням того, що для пластикових вікон характерна повна герметичність. Спочатку це на 100% відповідає дійсності, однак з часом можуть виникнути проблеми, які потрібно вирішувати.

   Є чотири основні причини, чому мова може зайти про необхідність утеплити віконну конструкцію з профілю ПВХ:

 1. Порушення стандартів і норм при проведенні монтажних робіт. Зазвичай таким чином проявляється недбалість або брак досвіду установників;
 2. Порушення віконної геометрії внаслідок усадки будівлі. Характерно для нових приватних будинків і новобудов, так як усадка подібних об'єктів нерухомості може тривати від одного до декількох років. Кваліфіковані віконні компанії враховують цей аспект, залишаючи запас місця при визначенні розмірів і під час установки вікон в отвір з урахуванням саме можливих перекосів.
 3. Знос ущільнювачів. Це один з найбільш проблемних елементів будь-якого вікна. Саме контур ущільнення відповідає за герметичність, і йому потрібно грамотний систематичний догляд. При його відсутності ущільнювач швидко виходить з ладу.
 4. Розбалансування фурнітури. Оскільки на фурнітурні елементи доводиться найбільше навантаження під час експлуатації вікон, цілком закономірним є просідання стулок, що призводить до утворення щілин.

   У якості п'ятої причини іноді вказують заводський брак, проте з продукцією компанії «Лінія вікон» таких проблем не виникає, адже ми є не тільки продавцем, але і виробником сучасних металопластикових віконних систем.

   Залежно від причини неприємності буде залежати те, як утеплити пластикові вікна. Але спочатку необхідно буде виявити джерело проблеми.

Основні способи виявити слабкі місця

   Якщо ви не свердлили або іншим способом самі не пошкодили віконний профіль, то потрапляння холодного повітря через нього виключено. Але і без цього ймовірних джерел витоків досить.

  Протяг може виникнути через:

 • Притискні елементи, розбалансовані згодом;        
 • Відійшовши штапики, за допомогою яких склопакети утримуються на місці;        
 • Знос контуру ущільнення;          
 • Порушення монтажного шву, що зазвичай спровоковане помилками при його облаштуванні.        

   Іноді холодне повітря проникає також через підвіконня і укоси. Є простий народний спосіб визначити місце, де проникає холодне повітря. Для цього необхідно закрити вікно, запалити свічку і провести її вздовж, упоперек конструкції. Там, де вогник почне сіпатися, є розгерметизація. Звертаємо увагу, що свічку потрібно вводити повільно і на безпечній відстані від профілю. Бажано також підстелити щось на підвіконня, щоб захистити його від крапель воску. Потім, виходячи з причини, підбирається спосіб вирішити цю проблему.

Налагодження притискного механізму

   Один з найбільш затребуваних методів, як утеплити пластикові вікна зсередини. Якщо стулки дійсно стали притискатися до рами слабкіше, або ж дещо деформований контур ущільнення, то виправити ситуацію можна за допомогою посилення притиску. Іншими словами, перевести вікна WDS, як і будь-які інші, в зимовий режим. 

   Взагалі фахівці рекомендують завжди міняти режим вікон на зиму і на літо, щоб знизити знос конструкції. Для цього на торці стулок необхідно виявити всі ексцентрики. Вони бувають круглими і овальними. На перших є спеціальна насічка, по якій можна визначити ступінь притиску (спрямована назовні — сильний притиск, всередину — слабкий притиск, вгору — режим за замовчуванням). Овальні ексцентрики при слабкому притиску розташовуються вертикально, при сильному — горизонтально, а за замовчуванням установка діагональна.

   Для регулювання овальних цапф потрібні пасатижі, а у випадку з круглими необхідно скористатися ключем-шестигранником на 4 мм. Якщо ж стулка просто перекошена, необхідно відрегулювати верхню або ж нижню петлю, але частіше починають з першої. Знайдіть отвір під шестигранник і обертайте його за годинниковою стрілкою (для петель справа; для петель зліва потрібно обертати в зворотньому порядку), щоб стулка підтяглася до петлі. Якщо не допоможе, аналогічно варто відрегулювати нижній петельний механізм.

Заміна ущільнювачів

   Ущільнювальні контури є одним з найменш довговічних елементів через навантажень, а також частих помилок при догляді. Далеко не всі власники житла регулярно змащують їх спец складом так, як це рекомендує робити виробник. Через це гумки ущільнювачів швидко втрачають свою пружність та інші характеристики.

   Для заміни ущільнювача на стулці бажано зняти її, видаливши декоративні петельні накладки і витягнувши штифти. Потім акуратно знімається старий ущільнювач, а на його місце вставляється акуратним притиском новий. Початок і кінець необхідно скріпити клеєм. Після цього стулка повертається на місце.

Для заміни ущільнювача під склом необхідно:

 1. Зняти штапики;
 2. Акуратно витягнути склопакет, прибрати підкладки;
 3. Демонтувати зношений ущільнювач;
 4. Вставити нову ущільнювальну гумку. Для цього відразу потрібно відрізати її, взявши на 3 см більше від розрахункової довжини. Стрічка укладається акуратно, без натягування. Після укладання зайве обрізається, а краї рекомендується скріпити клеєм;
 5. Повернути на місце підкладки, вставити склопакет, а потім і штапики. На цьому процедура закінчується.

   Це простий спосіб, як утеплити пластикові вікна, коли неполадки виникли саме з ущільнювальним контуром.

Як утеплити пластикові вікна зсередини при інших проблемах

   При виявленні протягу в зоні між стіною і підвіконням необхідно відновити шар ізоляції з монтажної піни. Справа в тому, що з часом піна стискається, а нерідко і розсихається. Це призводить до утворення щілин. Щоб позбутися від них, необхідно:

 1. Видалити стару піну;
 2. Повторно запінити проміжки;
 3. Дочекатися повного висихання складу, зрізати надлишки;
 4. При виявленні дрібних тріщин їх можна закрити силіконовим герметиком;
 5. Нанести нову штукатурку і декоративне оздоблення.

   Рідше, але все ж трапляються проблеми з укосами. Наприклад, під ними може бути порушений монтажний шов, або ж в стіні отвору утворилася тріщина, через яку задуває холодне повітря. Це буває незалежно від того, зробили ви собі пластикові укоси під вікна РЕХАУ і будь-які інші. Порядок робіт тут буде наступним: 

 1. Знімаються пластикові панелі;
 2. Видаляється зайва монтажна піна;
 3. Якщо поверхня отвору нерівна, її можна вирівняти штукатуркою;
 4. Стіна обробляється антибактеріальною ґрунтовкою, потім з пінопласту вирізаються повторюючи форму укосу частини. За допомогою монтажного клею їх слід прикріпити до отвору, додатково зафіксувати дюбелями, а щілини акуратно задути піною;
 5. Монтується куточок, структура шпаклюється і поверх знову кріпиться лиштва.

   До слова, не зайвим буде перевірити, чи добре зроблена герметизація зовні. Якщо ваша квартира знаходиться вище першого поверху, тоді вам будуть потрібні послуги кваліфікованих майстрів. Ми професійно утеплюємо вікна зовні, щоб зробити життя максимально комфортною для своїх клієнтів. 

  Якщо ж ваші вікна повністю справні, але ви хочете просто додатково утеплитися, то це також цілком реально. Для цієї мети відмінно підходять всілякі теплозберігаючі плівки і віконний електрообігрів. Плівку для підвищення енергоефективності можна наклеїти як на скління балконів і лоджій, так і на вікна квартири. Для цього скляна поверхня ретельно чиститься, по периметру клеїться двосторонній скотч, на який кріпиться фрагмент плівки і обдувається гарячим повітрям з фену.

   Щоб при утепленні вікон поставити електричний обігрів, вам також будуть потрібні послуги фахівців. Якщо у вас залишилися будь-які питання щодо віконного утеплення, ви завжди можете їх задати відповідальному фахівцю компанії «Лінія вікон».

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1470

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані