Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як встановити пластикове підвіконня?

12 Жовтня 2021 року
Переглянуто: 92

 встановити пластикове підвіконя

   Послуги монтажу світлопрозорих конструкцій у багатьох компаній мають на увазі виконання різного обсягу робіт. І установка пластикових підвіконь далеко не завжди входить в їх перелік. Так, в компанії «Лінія вікон» ця послуга є додатковою і включається у вартість окремо.

Багато людей, прагнучи до економії, вибирають самостійну обробку укосів і монтаж підвіконь. Далі в статті ми розглянемо, як правильно виконати цю роботу, від замірів і підготовки до фінальних штрихів. Ця інформація також буде корисна людям, які хочуть проконтролювати роботу майстрів-установників.

Правила монтажу підвіконня для пластикового вікна

   Така процедура є відповідальною і технологічно складною. Нерідко помилки призводять до порушення герметичності, появі протягів і містків холоду, а також іншим серйозним проблемам.

   Одним з найважливіших моментів є грамотний вибір оптимальних розмірів підвіконного виробу. Тут враховуються:

 • Глибина. Традиційно в квартирах і будинках монтуються підвіконня глибиною 150-500 мм. Чим більше ця величина, тим вони практичніше і вміщають більше речей. Однак є і зворотна сторона медалі — чим більша частина виробу виступає за межі стіни, тим сильніше на неї йде навантаження. Тобто, якщо дошка виступає за межі більш ніж на 15 см, необхідно встановлювати опорні кронштейни, що безумовно позначається на зовнішньому вигляді інтер'єру.
 • Ширина. Як такі обмеження тут відсутні. Ширину підвіконь нерідко роблять рівній ширині віконного блоку, але набагато частіше вона робиться більшою. Широка підвіконна дошка робить укоси міцніше, та й виглядає набагато привабливіше. Нормальним вважається виступ за межі отвору на 5 см з кожного боку.        

  Цим корисна інформація не вичерпується. Є маса нюансів, які варто враховувати вже коли виконується установка пластикових підвіконь . Озвучимо найважливіші з них:

 • Мінімальний зазор між верхньою частиною опалювальної батареї, конвектора і виворотом підвіконної дошки має становити як мінімум 10 см. Це обов'язкова умова. При меншій відстані буде блокуватися вільна циркуляція вільного повітря уздовж скляної поверхні, що може призвести до утворення на ній конденсату. Більш того, це спровокує стабільний перегрів пластику з подальшою його деформацією.        
 • Виступаюча частина елемента може перекривати опалювальний радіатор не більше ніж на половину ширини останнього. Монтаж широкого підвіконня можливий, але він повинен супроводжуватися обов'язковою врізкою решітки для вільного проходження теплового повітря в область віконного отвору.        
 • Встановити продукт слід з ухилом як мінімум в 1° всередину приміщення, щоб забезпечувався безперешкодний стік вологи.        

   Важливою є також належна герметизація нижньої частини монтажного шву і під підвіконною дошкою. Практика показує, що без цього є чимала ймовірність утворення протягів і містків холоду в цій зоні з часом. Це варто враховувати, коли ви плануєте, як утеплити будинок. Вся справа в тому, що вікна і двері є основними джерелами тепловтрат.

Підготовчі роботи

   Будь-яка подібна робота, як-то утеплення дверей, монтаж конструкцій і будь-яка інша, вимагає уваги до всіх етапів. У тому числі і до підготовки.

   Перш за все необхідно запастися всім необхідним інструментом і матеріалами:

 • Рівнем необхідної довжини, олівцем, рулеткою;        
 • Монтажною піною, пінним пістолетом, дерев'яними брусками або ПВХ підкладками, герметиком;        
 • Перфоратором з комплектом доліт, молотком зі стамескою;        
 • Електричним лобзиком.        

   Це мінімальний комплект. В окремих випадках можуть знадобитися додаткові інструменти, але тут потрібно орієнтуватися вже по обстановці.

  Установка пластикових підвіконь передбачає їх щільне входження в бічні стіни. Для цього в укосах прорізаються виїмки глибиною до 2 см, що залежить від їх ширини. Щоб не помилитися, потрібно прикласти виріб до стіни і зробити потрібні позначки. Після цього виконуються поглиблення. У гіпсових схилах це можна зробити молотком і стамескою, в бетонних — перфоратором. Далі необхідно все вичистити від штукатурки, пилу та інших забруднень, а оброблену зону покрити ґрунтовкою.

  Наступний етап — підріз підвіконної дошки під розміри отвору. Потрібно проявити акуратність при вимірі і обрізанні, щоб не зіпсувати її. Хоча ці якості потрібно проявляти при будь-яких будівельних роботах, в тому числі коли ви проводите утеплення дверей.

Як робити виміри віконного отвору?

   Спочатку потрібно виміряти ширину (біля краю) і глибину віконного отвору. Це базові показники, від яких будуть залежати всі наступні розрахунки. Таким чином, підвіконня повинне бути:

 • В ширину повинне бути ширше отвору на 6-10 см в найширшій частині, і до 4 см — у вузькій (безпосередньо в зоні вікна). Залежить від того, наскільки широким ви бачите вироби в кінцевому рахунку.        
 • В довжину повинен дорівнювати глибині прорізу плюс 4-5 см. Тут варто орієнтуватися на радіатор опалення, щоб підвіконня закривале не більше половини від нього.        

   Що стосується висоти розміщення, то тут варто орієнтуватися на ту обставину, щоб між батареєю і виробом залишалося не менше 10 см вільного простору.

Інструкція із встановлення

   Розберемо всі операції «від А до Я». Коли ви отримали всі розміри, необхідно за допомогою інструменту вирізати ПВХ підвіконня під форму отвору згідно з отриманими розмірами. Необхідно працювати акуратно, так як помилки приведуть до псування матеріалу. В результаті підвіконна дошка набуває своєрідну Т-подібну форму.

   Далі порядок робіт виглядає наступним чином:

 1. Укладаєте на підставу підпірки в два ряди, розподіливши їх по площі. Максимальний крок укладання становить 50 см, а мінімальна відстань від колодок — 10 см. Їх висота повинна відповідати рівню монтажу виробу.     
 2. Приміряє підвіконня. Для цього акуратно введіть деталь в пази і рухайте її вперед, поки вона не упреться у віконний профіль. Заходити вона повинна вільно. При виявленні перешкод необхідно їх прибрати і повторити заново.     
 3. Якщо все в порядку, перевіряєте за допомогою рівня градус нахилу. Він повинен бути спрямований всередину, що забезпечить видалення конденсату природним шляхом. Ухил повинен становити 1-2°. Для підрахунку градусу нахилу можна виходити з того факту, що на кожні 50 см довжини виробу зміна висоти, що відповідає 1°, становить 0,9 см. Також нагадуємо, що паралельно вікна дошка повинна лягти ідеально рівно. Варто зауважити, що всі рухомі елементи, в тому числі пластикові балконні двері потрібно регулювати і тримати в рівному положенні.     
 4. Коли градус нахилу відрізняється від необхідного, рівномірно додаєте на підпори підкладки необхідної товщини, поки не досягнете необхідного результату. Після цього трісками слід зафіксувати краї панелі.     
 5. Встановлюєте на панель вантаж, який утримає тиск піни, що розширюється. Як правило, для цього досить розставити по площі чотири п'ятилітрових балона, хоча можна і більше. Запас міцності у виробів ПВХ з ребрами жорсткості це дозволяє.     
 6. Акуратно запінюється пістолетом з піною всі щілини, а потім рівномірно заповнюєте простір між підвіконням і підставою. Необхідно стежити, щоб не залишилося порожнеч і проміжків.     

   Важливо пам'ятати про те, що плита повинна стикуватися з профілем вікна максимально впритул. Власне, через це градус нахилу і виконується мінімальним. Також необхідно стежити, щоб на протязі всіх етапів вирівняне положення плити зберігалося. Перекоси необхідно тут же усувати, так само як і віконні стулки, як і балконні двері можна, та й рекомендується регулювати двічі на рік.

   Коли все виконано, необхідно залишити робочу зону на 2-3 дня до повної фіксації конструкції в результаті остаточного затвердіння піни. Після цього її надлишки необхідно зрізати канцелярським ножем і прибрати, а щілини (якщо вони все-таки залишилися), можна замазати акриловим герметиком. Після цього залишиться закрити спеціальними заглушками, закріпивши їх клеєм ПВА.

   Ми розглянули в статті всі питання, які стосуються встановлення пластикових підвіконь. Що цікаво, робота з панелями з інших матеріалів будується за таким же принципом. Технологія ідентична. Чи варто нагадувати що потрібно завжди проявляти акуратність і обачність? Або ж ви можете довірити цю роботу фахівцям компанії «Лінія вікон». А всю додаткову інформацію можна отримати у наших консультантів, в тому числі і по тому як утеплити будинок.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані