Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як розібрати пластикове вікно

8 Січня 2020 року
Переглянуто: 2592

Про те, як розібрати пластикове вікно, власники замислюються рідко. Але якщо потрібна часткова заміна окремих компонентів, специфічний догляд або настройка фурнітури, то подібне завдання може стати актуальною. Попередньо потрібно переконатися, що ви готові робити все самостійно, зможете потім зібрати віконну конструкцію. Якщо є навіть невеликі сумніви, краще не думати про те, як зняти металопластикове вікно самостійно, а звернутися до професіоналів.


Важливо, що розбирання і подальша збірка конструкції може бути галасливою. Це означає, що у вихідні дні та свята, рано вранці і пізно ввечері в будні виконувати відповідні роботи в багатоквартирних будинках не можна відповідно до чинного українського законодавства. І інших специфічних нюансів вистачає. « Лінія Вікон » - безпосередній виробник віконних конструкцій з ПВХ, який пропонує кращі ціни в Києві, дотримується всіх вимог українських та місцевих законів, тому займається установкою, обслуговуванням і ремонтом вікон строго з 8:00 до 19:00 в будні дні.

Якщо ви все ж націлені самостійно виконувати розбирання і / або демонтаж пластикових вікон, ми підготували для вас універсальну інструкцію, яка підходить для будь-яких віконних конструкцій з ПВХ.

ПІДГОТОВКА АБО ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ ПОТРІБНІ?

Набір обов'язкових приладдя для самостійного розбирання вікна невеликий і включається в себе наступне:

 • рукавички;
 • викрутку;
 • шпатель, стамеску або ж хороший ніж;
 • плоскогубці;
 • гумові присоски.

Подальша послідовність робіт буде включати:

 1. Зняття стулки.
 2. Розбір штапиков і витяг склопакета.
 3. Демонтаж фурнітури.

Розберемо кожен з цих етапів розбирання.

ЯК ЗНЯТИ СТУЛКУ ПЛАСТИКОВОГО ВІКНА 

Першим етапом розбирання  вікна в Києві є демонтаж стулок. Якщо вони великі за розмірами, то працювати краще в парі. Щоб зняти стулки, слід звільнити петльові групи від декоративних кришок (вони легко знімаються без допомоги будь-якого інструменту), а потім витягти металевий стрижень (штифт) з верхньої петлі. Для цього потрібно:

 • закрити стулку;

 • натиснути на верхній кінчик штифта викруткою;

 • плоскогубцями взятися за низ стержня і потягнути вниз;

 • підвести стулку вгору: вона вже не тримається за верхню петлю і легко виходить з нижньої.

Далі потрібно акуратно поставити стулку на підлогу. Врахуйте, що такий процес зняття використовується в тому випадку, якщо загальна герметичність віконної конструкції не порушена. Якщо ж з стулки дме, то перед її демонтажем слід витягти склопакет, а вже потім виконувати всі описані дії.

ЯК ЗНЯТИ ШТАПИК З ПЛАСТИКОВОГО ВІКНА

Для повного розбирання з глухих секцій вікна і знятих стулок потрібно витягти склопакети. Попередньо треба видалити штапики, які утримують їх. Спочатку потрібно демонтувати довгі бічні, після цього нижній і в самому кінці - верхній елемент. Така послідовність мінімізує ризик довільного випадання склопакета.

Для вилучення штапика в паз між ним і рамою в центральній частині вікна вставляється стамеска або ніж. Далі потрібно поступальною ходою, гранично акуратно, повертати інструмент по годинникової стрілки, щоб збільшити зазор. Потім слід зміщуватися по периметру штапика вниз. В результаті він вийде з пазів, і його можна буде витягти руками. Якщо після того, як розібрати пластикове вікно, планується його збірка, варто підписати штапики (щоб не сплутати бічні, а також верхній з нижнім).

ЯК ВИТЯГТИ СКЛОПАКЕТ

Коли витягнутий останній верхній штапик склопакет може і сам почати випадати з рами. Тому його слід притримувати. Якщо ж він сидить щільно, то потрібні або гумові присоски, які допоможуть з демонтажем, або ж акуратні натискання на стекла із зовнішнього боку. В ідеалі працювати потрібно в парі. Всі дії повинні бути акуратними, варто також використовувати рукавички, щоб не поранити руки.

Детально розповідати, як розібрати склопакет ми не станемо. Адже порушення його герметичності - незворотний процес. У домашніх умовах зворотна збірка не буде можливою. Процес розбирання склопакета включає видалення всіх шарів герметика по периметру. А коли ви доберетеся до дистанційній металевої рамки, потрібно буде розрізати її ножем, щоб отримати окремі скла.

ЯК ВИТЯГТИ ФУРНІТУРУ?

З знятих стулок для завершення розбирання потрібно демонтувати фурнітуру. Процес нескладний і виконується за допомогою викрутки. Також стане в нагоді пакет, в який слід скласти всі дрібні фурнітурні елементи, щоб не втратити їх. Насамперед варто витягти руки, вигвинтивши саморези. Потім откручиваются запірні механізми, розташовані на торці стулки. Додатково варто записати послідовність робіт, щоб при складанні уникнути плутанини.

Тепер ви знаєте, як розібрати пластикове вікно своїми силами.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані