Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як правильно заміряти вікна

23 Листопада 2020 року
Переглянуто: 185

   Сучасні металопластикові конструкції відносяться до індивідуальних виробів, які виготовляються під конкретні розміри віконного отвору. Власне тому правильний замір вікна по суті є першим етапом, відправною точкою процесу його виробництва. Без нього виробничий процес зовсім не повинен починатися. Адже навіть в типовому багатоповерховому будинку в двох однакових квартирах розміри вікна можуть бути різними, в тому числі з-за нерівномірної товщини стін або наявності нерівностей отвору.

   Заміри вікон ПВХ – вкрай відповідальна процедура, від точності якої прямо залежить успішність монтажу та підсумкові експлуатаційні властивості виробу. Але в більшості випадків покупцеві не обов'язково знати, як правильно заміряти вікна. Цю роботу повинні виконувати професійні замірники. І якраз фахівцям цю роботу і варто делегувати.

   У компанії «Лінія вікон», яка має власні виробничі потужності і виготовляє вікна в Києві за найвигіднішими цінами, заміри на об'єкті замовника виконуються безкоштовно. Виїзд фахівців, як правило, здійснюється в день звернення або ж в інший час, який підходить саме вам. Наші представники прекрасно знають, як правильно заміряти пластикові вікна. Вони також дадуть відповідь на всі ваші запитання, допоможуть підібрати профільну систему, склопакет, фурнітуру і різні аксесуари.

   Якщо ви хочете проконтролювати, чи коректно здійснюється замір вікон, або маєте інші підстави для вивчення цього відповідального процесу, читайте наш детальний матеріал.

Що буде, якщо правильний замір вікна не зробити?

   Помилки в ході визначення висоти і ширини майбутньої світлопрозорої конструкції загрожують тим, що вона не впишеться в отвір, так як це необхідно. Це означає, що монтаж спочатку не можна буде виконати за технологією, а будь-які помилки в цьому аспекті загрожують плачевними наслідками. Тому, коли виконується замір пластикових вікон, інструкція говорить дотримуватися точності до міліметру і перевіряти ще раз кожне число мінімум двічі.

   Якщо рама виявиться занадто маленькою, то буде потрібно нарощувати укоси або ж використовувати більше монтажної піни. У будь-якому випадку процедура встановлення виявиться більш трудомісткою і тривалою за часом. Рама більшого розміру, ніж потрібно – це теж погано. Причому навіть якщо розрахунок іде на лічені міліметри, то є ризик, що зазор буде менше необхідних за нормами 2-5 см. Тут також процедура монтажу ускладнюється і зпотребує додаткових зусиль.

  А якщо вікно настільки велике, що зовсім не входить в отвір, то без нестандартних конструктивних рішень зовсім не обійтися.

Крім того, якщо виміри вікон ПВХ зроблені невірно, то це загрожує наступними проблемами:

 • деформацією профільної системи;

 • появою щілин в монтажному шві;

 • виникненням конденсату на склі і/або укосах і промерзанням в холодну пору, розмноженням цвілі;

 • зниженням теплоізоляційних властивостей (продуванням і протягами);

 • втратою початкової привабливості і естетики. 

   Дефекти не завжди виникають відразу ж після установки. Іноді, якщо правильно заміряти проріз не вдалося, а рама все ж встановлена ​​«на авось», то будь-який з наведених вище наслідків може дати про себе знати через кілька місяців або навіть років. А найсумніше те, що ремонт вікон часто не допомагає позбутися від проблеми. Іноді не обійтися без повного демонтажу і виконання скління заново.

   Ось чому варто звертатися в «Лінію вікон». Наші майстри не тільки знають, як правильно заміряти вікна, але і в повній мірі усвідомлюють, наскільки важливий цей етап. Ми не запустимо процес виробництва без відвідування вашого об'єкту для зняття розмірів.

Базові правила і рекомендації по вимірах

   Коли новачкові передбачається самостійний замір пластикових вікон, інструкція потрібна в обов'язковому порядку. Але ще до того, як займатися вимірами і розрахунками, ознайомтеся з базовими порадами від наших досвідчених замірників:

 1. Ще до початку робіт подумайте, які оздоблювальні матеріали ви плануєте використовувати і з чого будете робити укоси. У деяких випадках (при обшивці і утепленні стін) необхідно використовувати додаткові пластикові профілі, які зменшують підсумкові габарити ПВХ-конструкції.

 2. Вимірювання рекомендується проводити не тільки з внутрішньої, а й зовнішньої сторони приміщення.

 3. Між рамою і стінами прорізу обов'язково повинен бути зазор, який закладається монтажною піною. З актуальних норм монтажу він становить від 2 до 5 см з кожного боку.

 4. Щоб дізнатися підсумкову ширину вікна, рекомендується виконувати три виміри, тобто визначати відповідне значення в районі підвіконної зони, в самому верху, а також посередині. В подальший розрахунок слід взяти найменше з цих трьох чисел.

 5. Висоту теж слід вимірювати в трьох частинах отвору, з боків і в центральній зоні. Для подальших розрахунків також береться найменша величина.

 6. На хід проведених обчислень прямо впливає вид конкретного віконного отвору. Сьогодні найчастіше зустрічаються два різновиди – з наявністю виступу розміром близько 6.5 см або без нього.

  Як інструмент для обміру можна використовувати різні підручні засоби, включаючи звичайну рулетку довжиною від 3 до 5 метрів. Проте, зручніше і простіше працювати з рулеткою, яка оснащена цифровим дисплеєм, або ж застосовувати телескопічну лінійку. Додатково для виявлення кривизни і коригувань виконаних розрахунків може стати в нагоді і рівень, за допомогою якого нескладно оцінити наскільки рівним є отвір у вертикальній і горизонтальній площині. 

   У роботі не варто поспішати і метушитися. Всі проведені вимірювання варто повторювати мінімум двічі: діє правило «сім разів відміряй, один раз відріж». Плюс не забувайте уважно і без помилок переносити отримані значення на папір, тримати все в розумі – не найкращий хід.

Як правильно заміряти вікна без «чверті»?

   Якщо в отворі немає виступу, званого «чвертю» (так як за розміром він становить одну четверту частину стандартної цегли), то процедура вимірів досить проста:

 1. Ширина вікна визначається за рахунок вимірювання відповідного значення віконного отвору. Від отриманої величини треба сумарно відняти 4-5 см під монтажний зазор зліва і справа. Якщо стіни відрізняються значною кривизною, то краще під шов, зашпаровують піною, залишити максимальну допустиму кількість, тобто по 4-5 см з кожного боку.

 2. Висота вимірюється аналогічно, тобто визначається висота отвору, яка зменшується на 1.5-2 см на зазор зверху і 3 см під підставочний профіль, який буде знаходитися внизу.

 3. Додатково визначаються габарити підвіконня й відливу. До ширини отвору треба додати по 5-10 см в кожну сторону, щоб отримати загальну довжину підвіконної дошки. Ширина підвіконня залежить від глибини отвору і розташування радіатора опалення. Перекривати останній виступаюча підвіконна дошка не повинна. Відлив по довжині дорівнює ширині прорізу з вуличною боку з додаванням 6-8 см. Ширина дорівнює відстані від рами до зовнішнього краю прорізу з додаванням ще 3-5 см.

 4. Якщо на момент виконання замірів встановлено старе вікно і видно край рами, то досить просто виконати заміри по ним. Аналогічні справи і з підвіконням. Але все це справедливо лише для ситуації, коли під нову конструкцію ви не збираєтеся міняти отвір.

Як правильно заміряти пластикові вікна з «чвертю»?

  Наявність виступу дещо ускладнює виміри, оскільки в цьому випадку металопластикова рама встановлюється з упором на укоси. Самі ж «чверті» часто не симетричні на 100%, мають певні перекоси і кривизну.

   Заміри по ширині виконуються по крайніх точках бокових «чвертей». До отриманого значення потрібно додати від 3 до 6 см: якраз під заведення за виступ. Але в той же час підсумкові значення вікна повинні залишити зазор під запінювання і не бути більше внутрішніх розмірів віконного отвору, інакше рама просто не увійде сюди.

   Висота вікна з підвіконням і відливом визначається по відстані від нижньої частини прорізу до верхньої «чверті». До отриманого треба додати 2-3 см на заходження рами за наявний верхній виступ, а потім відняти 3 см (на підставочний профіль) і ще 1.5-2 см (на зазор, який запінюється).

   Всі необхідні розрахунки по підвіконню і відливу аналогічні тим, що були наведені для вікна без «чверті».

   Якщо ви не впевнені, що робите все вірно, то не варто ризикувати: зв'яжіться з представниками «Лінія вікон» і викличте замірника безкоштовно!

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані