Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як поміняти ручку на пластикових вікнах, щоб позбутися від проблем з їх відкриттям?

7 Червня 2021 року
Переглянуто: 215

ручка для пластикового вікна


  Пластикові вікна вже не один десяток років користуються популярністю, оскільки зручні і прості в експлуатації. Але часом трапляється так, що ламаються деякі складові елементи, внаслідок чого порушується функціональність конструкції. При поломці у користувачів відразу виникає питання, як поміняти ручку на пластиковому вікні і до кого звертатися.

  Найбільш часто проблема пов'язана з ручкою, на яку виявляється найбільше навантаження, оскільки це найважливіший рухливий механізм, за допомогою якого можна відкривати, закривати стулки. Проблема може виникнути як з конструкціями, які вже стоять кілька років, так і новими, нещодавно встановленими віконними виробами, в яких фурнітура пошкодилася при неправильному монтажі.

  Залежно від складності поломки, можна обійтися без заміни, виконавши ремонт металевої частини вікна, що відповідає за управління стулками, або пластикових складових.

У яких випадках не можна обійтися без заміни або ремонту?

  Заміна ручки на пластиковому вікні — поширена проблема, яка може виникнути через багато років активної експлуатації або через кілька місяців після установки віконної конструкції. Несправності різного типу і складності виникають з ряду причин:

  непропорційне зусилля при відкриванні стулки, внаслідок якого ручка зовсім відпадає або погано працює;

 • несвоєчасне обслуговування віконної фурнітури;
 • недотримання правил використання виробів;
 • відсутність регулярного чищення та змащування фурнітурних складових;
 • провисання віконної стулки.

  Нерідко заміна або проведення ремонтних робіт необхідні при виборі поганої фурнітури. Через короткий час вона починає погано працювати або приходить в повну несправність. Тому важливо вибирати імпортні, якісні комплектуючі для пластикових вікон, що відрізняються міцністю і функціональністю. Знизити ймовірність появи проблеми можна, якщо акуратно відкривати стулки, без рвучких і різких рухів.

  Часто цікавляться, як замінити ручку на пластиковому вікні батьки, у яких підростає цікавий малюк, який прагне все смикати і перевіряти. У таких випадках на місце звичайної фурнітури встановлюють вироби з «дитячим замком», які гарантують безпеку малюка. При необхідності стулка закривається додатково на ключ, а дитина, навіть доклавши максимум зусиль, не зможе відкрити вікно.

Головні проблеми та способи їх вирішення

  Відповідаючи на питання, як поміняти ручку на пластиковому вікні, варто спочатку визначити тип поломки. У деяких випадках заміна фурнітури може не знадобитися, досить виконати якісні ремонтні роботи, які полягають в регулюванні рухомих механізмів і складових елементів. 

Ручка заїдає: основні способи усунення проблеми

  Ремонт ручки пластикового вікна може знадобитися в разі, якщо механізм почав заїдати. Справитися з проблемою просто, достатньо лише видалити потрапивше в конструкцію сміття. Для цього знадобиться мастило, яке рясно наноситься на всі елементи після розбору ручки. Якщо на складових помічена іржа, її обов'язково необхідно обробити засобом WD-40.

Заїдання може бути пов'язано з іншими проблемами:

 • Стирання кріплень деталі. У такому випадку користувачі не можуть закрити вікно, оскільки неможливо повернути ручку. Вихід із ситуації — огляд рухомих елементів, і при необхідності їх заміна на нові.
 • Несправність або заклинювання блокіратора. Якщо не вдається відкрити стулку, не варто намагатися вирішити проблему, смикаючи і прикладаючи фізичну силу, що може призвести до остаточної поломки. Часом проблема пов'язана з блокуванням, розташованим на зовнішній частині стулки, який просто затиснуло. Повернути його в попереднє положення можна за допомогою ножиць або ножа.

  Якщо вищеописані дії не допомагають, варто звернутися до майстра, який швидко з'ясує причини поломки і проведе якісний ремонт. Варто зазначити, що коли блокіратор стикається з відповідним механізмом, то не вийде самостійно його відремонтувати, оскільки виникає нестиковка обох деталей і потрібна заміна ручки на пластиковому вікні. Подібна несправність може виникати внаслідок розширення при температурних перепадах.

Ремонтні роботи при розхитуванні або обертанні ручки навколо осі

  Коли деталь розхитується і «ходить ходуном», це вказує на розслаблення кріпильних гвинтів. Їх своєчасна підтяжка допоможе уникнути повної заміни фурнітури, яка буде потрібна через поломки всього механізму. Для вирішення проблеми варто озброїтися фігурною викруткою і виконати наступні дії:

 1. Прибрати декоративну накладку, потягнувши злегка на себе.
 2. Розташувати її в горизонтальному положенні, щоб був доступ до гвинтів.
 3. Підкрутити гвинтики, використовуючи викрутку.
 4. Повернути накладку на місце.

  Заміна ручки на пластиковому вікні не потрібна, якщо вона почала провертатися навколо своєї осі. У такому випадку досить провести нескладні ремонтні роботи. Фурнітура повністю знімається за допомогою викрутки, після чого встановлюється заново. При цьому треба щільно загорнути гвинти і переконатися в цілісності чотиригранного стрижня. Незважаючи на простоту маніпуляцій, при ремонті вікна важливо бути обережним і все виконувати акуратно, оскільки при пошкодженні навіть одного гвинта можна зламати всю систему.

Рішення проблеми при заїдання або повороті ручки не до кінця

  Поворотні механізми можуть виходити з ладу при висиханні фурнітурного мастила, і тоді користувач не може відкрити стулку. Повернути функціональність можна, змастивши елементи універсальним мастилом або машинним маслом. Можна розібрати конструкцію або заливати рідину потроху, обертаючи ручку і тим самим рівномірно розподіляючи мастило по всіх елементах.

  Повна або часткова неможливість повернути ручку буває пов'язана з провисанням стулки, що візуально може бути навіть не помітно. Досить відхилення в 1 мм — і деталь працює неправильно. Для настройки висоти будуть потрібні шестигранник і регулювальні гвинти, розташовані внизу стулки. Нерідко вони знаходяться під декоративною накладкою, яку просто прибрати. Зробивши кілька оборотів, необхідно перевірити, чи допомогли дані дії. При позитивному результаті процес можна продовжити, поки проблема залишається повністю.

Пошкодження цілісності ручки

  Поява тріщини на деталі, повне її відламування або механічне пошкодження, негативно впливає на експлуатацію, вимагають тільки заміни фурнітури. Такі випадки спостерігаються рідко, але все ж мають місце. Перш ніж купити і встановити новий рухомий механізм, необхідно зняти зламаний, виконуючи все покроково:

 1. Встановити зламану частину в положенні, коли відкрита стулка, спираючись на бічні петлі.
 2. Відкрутити 2 гвинти, утримуючи корпус рукоятки.
 3. Акуратно зняти зіпсовану деталь, щоб не пошкодити віконну раму.

  Після вилучення старої деталі необхідно придбати нову. Внутрішній стрижень обох елементів повинен бути ідентичним за формою і довжині, інакше ручка не підійде або буде неправильно працювати. Перш, ніж встановлювати нову фурнітуру, її потрібно ретельно оглянути, щоб не було відколів і тріщин, після чого виконати кріплення. При закручуванні гвинтів не варто докладати особливих зусиль, бажаючи надійно зафіксувати рухливий елемент. В іншому випадку деталь низької якості може не витримати натиску і лопнути. 

До кого звертатися при несправності?

  Якщо ви не знаєте, як поміняти ручку на пластиковому вікні самостійно, або у вас немає впевненості у власних знаннях і навичках в даному питанні, краще довірити справу професіоналам. Компанія «Лінія вікон» не тільки виготовляє металопластикові вироби, але також виконує якісний ремонт і заміну фурнітури. При появі будь-яких проблем можна викликати майстра, який оцінить стан ручки.

  При нескладної поломці може бути відразу ж проведений ремонт, оскільки всі майстри мають необхідне професійне обладнання та інструменти. Заміна може проводитися в той же день при наявності потрібної ручки або в будь-який інший, заздалегідь обумовлений з клієнтом. Ціни на ремонт вікон, в тому числі рухомих елементів, в компанії найнижчі в Києві і залежать від складності проблеми. «Лінія вікон» є виробником, тому всі потрібні деталі є в наявності, немає необхідності звертатися до посередників.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані