Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як відрегулювати пластикові вікна на зимовий період?

23 Грудня 2020 року
Переглянуто: 191


відрегулювати вікна на зиму


Під час холодів вікно може стати причиною небажаних втрат тепла. У такому випадку користувачі помічають продування і протяги, скаржаться на недостатньо теплу кімнатну температуру або навіть включають електричні обігрівачі.

   Якщо у вас стоять старі дерев'яні конструкції, то доведеться їх обклеювати на зиму (а краще замінити сучасними новими). Але погіршитися теплоізоляція квартири може і тоді, коли стоять пластикові вікна і/або двері. Тут, як правило, трудомісткі і складні процедури не потрібні. Варто лише один раз розібратися, як відрегулювати пластикові вікна на зимовий період.

   Наша компанія спеціалізується на виробництві металопластикових віконних конструкцій в Києві. Ми гарантуємо, що ціна пластикових вікон обов'язково буде нижче, ніж у конкурентів. Також не виникне проблем і з якістю, адже ми використовуємо профільні системи перевірених європейських і українських брендів, дотримуємося технології монтажу. Але якщо раптом вас цікавить, як відрегулювати вікно, то сміливо звертайтеся до наших майстрів.

Коли потрібно переводити фурнітуру в зимовий режим?

   Існує думка, що у сучасних ПВХ-вікон є два режими прилягання стулок до рами — зимовий і літній. Відповідно деякі користувачі думають, що регулювання потрібні мінімум двічі на рік. Нібито, вікна в зимовий період повинні бути більш герметичними, а влітку — менш. Насправді це помилка: ще при установці монтажники виставляють оптимальний режим, який призначається для будь-яких умов, так що двічі на рік «танцювати» з викрутками та шестигранниками у віконного прорізу не треба.

  Чому ж виникає попит на те, як відрегулювати пластикові вікна на зимовий період? Згодом фурнітура та гумки ущільнювачів зношуються і гірше справляються зі своїми основними завданнями — забезпеченням еталонної герметичності і захистом від холоду і шуму. І якщо знос істотний, то з похолоданням на вулиці ви відразу ж це відчуєте. Отже, регулювання і переведення фурнітури в так званий зимовий режим (насправді, просто посилення притиску стулки) потрібно при:

 • явних продування і протягах. Дує при цьому зі стику між відкривною секцією і пластиковою рамою;
 • відчутному погіршенні мікроклімату в приміщенні — зниженні температури;
 • візуально помітних пошкодженнях ущільнювача (робити заміну поки немає можливості/бажання);
 • інших нарікань на роботу, наприклад, виникають складнощі з відкриванням/закриванням і т.д.

  Якщо реальних приводів для настройки вікна в зимовий період немає, то режими міняти не треба. Часті зміни ступеню притиску стулки стимулюють прискорений знос ущільнювальної гумки. Також надмірний тиск відчувають цапфи, а значить фурнітурні елементи ризикують завчасно вийти з ладу. І тут вже буде потрібний повноцінний ремонт вікон з більш відчутними матеріальними витратами.

Які інструменти і підручні засоби потрібні?

До того, як відрегулювати вікно, треба переконатися в наявності всього необхідного під рукою. До потрібних інструментів відноситься:

 • шестигранник (меблевий ключ) на 4 мм;
 • набір викруток з різними насадками: зазвичай досить прямого шліцу і/або «зірочки» (T або TX);
 • також не завадить мати і хрестоподібну викрутку і пасатижі.

  Вітається також наявність автомобільного масла або інших мастильних матеріалів.

   Як показує практика наших майстрів, 90% всіх налаштувань фурнітури не передбачає використання будь-якого складного і/або спеціалізованого інструменту, а обмежується застосуванням шестикутника.

  Попередня підготовка: перевіряємо герметичність або ступінь притиску

  Насамперед варто на 100% переконатися, що відповідна настройка в вашому випадку дійсно потрібна. Крім суто суб'єктивних підозр в тому, що теплоізоляція квартири погіршилася через вікна, рекомендуємо виключити інші фактори, наприклад, слабке опалення, відсутність належного утеплення на балконі або лоджії і т.д. А ще слід оцінити ступінь герметичності віконного прорізу на практиці.

Основні способи такі:

 1. На дотик. Проведіть тильною стороною долоні (вона більш чутлива до перепадів температур) уздовж вікна, щоб перевірити, чи дме з нього. Важливо правильно локалізувати проблемне місце. Наприклад, якщо відчувається в районі укосів, то, ймовірно, причина в недостатній герметизації монтажного шву і налаштування фурнітури не допоможуть.
 2. Полум'я запальнички або сірника. Піднесіть джерело вогню ближче до рами, якщо воно згасає або сильно рухається, то протяг є.
 3. Аркуш паперу. Найбільш достовірний метод перевірки ступеню притиску. Вставте лист у стулку і закрийте вікно. Якщо папір падає або ж виймається з мінімальними зусиллями, то щільність прилягання недостатня: потрібне регулювання.

   Також перед настройками варто виконати сезонну мийку і видалення пилу з рами, скла, прокладок ущільнювачів і фурнітурних елементів, в тому числі замків, ручок, затворів механізмів і т.д. Металеві вироби краще очищати пензлем або сухими ганчірками або після вологого прибирання протирати насухо. Профіль рекомендується мити звичайним мильним розчином і мікрофіброю, а склопакети — спеціальними речовинами для дзеркал і скла. Абразивні щітки і агресивна хімія під забороною.

Як відрегулювати пластикові вікна на зимовий період: покрокова інструкція

   Будь-які регулювання фурнітури ви можете делегувати нашим фахівцям, не витрачаючи свої сили і час на цю роботу. Якщо хочете зробити все самостійно, то дотримуйтесь наступної інструкції:

 1. Відкрийте вікно і знайдіть всі цапфи (ексцентрики) на торці стулки. Як правило, їх три штуки, але на практиці все залежить від розмірних характеристик. Припустимо, якщо висота секції велика, то може бути і 4 цапфи. Знайти потрібно всі ексцентрики, оскільки регулюється кожен з них.
 2. Рекомендується перед налаштуванням зробити змащення рухомих фурнітурних елементів. Для цих цілей підійде універсальний аерозоль WD-40, машинне масло, солідол.
 3. Огляньте зовнішній вигляд і оцінить загальний стан ексцентриків. На цапфах круглої форми нерідко є позначення поточного режиму (положення) — позначки «плюс» і «мінус», спеціальні рисочки. На овальних ексцентриках міток немає, а для оцінки поточного стану потрібно враховувати їх розташування відносно горизонтальної площини. Спочатку цапфи, як правило, знаходяться в нейтральному, універсальному положенні.
 4. Виконайте настройку, тобто підсильте притиск. Кожну з круглих цапф за допомогою шестигранного ключа (або ж викрутки) поверніть на пару мм в сторону кімнати (тобто за годинниковою стрілкою). І навпаки, поворот на кілька міліметрів проти годинникової стрілки (в сторону вулиці) призведе до ослаблення притиску. До речі, з овальними ексцентриками принцип налаштувань не змінюється, оскільки нейтральному положенню, як правило, відповідає діагональна позиція, а зимовому (посиленому притиску) — горизонтальна. Тобто для переведення частковий поворот також робиться за годинниковою стрілкою.
 5. Переконайтеся, що все зробили правильно. Для цього рекомендується повторно провести тест з аркушем паперу. Якщо настройка виконана правильно, тоді дістати його при закритому вікні буде важко: в ідеалі він буде розриватися при спробі вилучення.

   При використанні плоскогубців (відсутності шестигранника/викрутки під рукою або самих пазів під ним на цапфах), рекомендується взяти тканину або губку, яка підкладається між інструментом і механізмом для захисту останнього від пошкоджень.

   Не варто повертати цапфи більше, ніж на кілька міліметрів. Це може підвищити тиск на фурнітуру і прискорити знос ущільнювачів. Останні також варто змастити за допомогою силікону. Такий догляд захистить аксесуар від пересихання, збереже еластичність і злегка збільшить загальний робочий ресурс.

Що буде, якщо регулювання не зробити?

   Скарги на продування з вікна при відсутності належних заходів з боку користувача і/або майстрів по ремонту призведе до наступних негативних наслідків:

 • додаткових витрат на обігрів квартири в зимовий час;
 • появі конденсату, обмерзання схилів та/або стекол, утворення грибків;
 • ризику переохолодження мешканців та/або погіршення імунітету через протяги і продування.

  Врахуйте, що якщо притиск посилений, то ущільнювальна гумка буде зношуватися активніше. Отже, варто перевіряти її стан двічі на рік, а при появі тріщин, замінити на нову.

 
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані