Як відрегулювати вікна Рехау

8 Квітня 2020 року
Переглянуто: 3799

регулировка окон рехау

 

Щоб вікно забезпечувало як надійний захист від зовнішніх впливів (опадів, вітру, пилу, холоду), так і дозволяло реалізувати ефективний повітрообмін (провітрювання), потрібно подбати про його належний регулюванню. Перший раз подібну роботу виконують віконники - відразу ж після завершення монтажу на об'єкті. З різних причин аналогічні процедури можуть знадобитися і в ході експлуатації. Якщо ви хочете знати, як відрегулювати вікна Рехау, уважно прочитайте цей матеріал.

 Для чого може знадобитися регулювання? До основних причин відноситься наступне:

  • були допущені помилки в ході монтажу;

  • сталася усадка будівлі, яка вплинула на розташування і / або вихідну геометрію віконної конструкції;

  • вікна Рехау пошкоджені в процесі експлуатації;

  • стався фізичний знос фурнітури елементів і / або гумового ущільнювача;

  • ви неправильно експлуатували або доглядали за віконною конструкцією.

 Наслідком будь-який з перерахованих вище причин може бути втрата початкових експлуатаційних властивостей пластикового вікна, в тому числі порушення герметичності, зниження теплоізоляції і т.д.

 До того, як відрегулювати вікна Рехау, варто подумати, а чи готові ви цим займатися самостійно. Найчастіше налаштування може бути виконана без залучення фахівців. Але якщо ви не впевнені у власних силах, то краще довіритися професіоналам. Оптимальний варіант - звертатися до фахівців перевірених віконних компаній. До таких належить і «Лінія вікон». Ми не тільки продаємо, але і виробляємо пластикові вікна в Києві, пропонуючи клієнтам вигідні умови співпраці.

Як регулюються вікна Рехау

За відкривання і закривання, можливості провітрювання, а також герметичний притиск стулки до рами відповідальні фурнітурні елементи. Тому якщо у вас вікна Рехау, регулювання буде зачіпати не сам профіль, а ту фурнітуру, яка йде з ним. Фурнітурні елементи (петлі, цапфи, запірні елементи, ручки) і є так званим «вузьким» місцем віконної конструкції. Вони відчувають різні механічні навантаження і служать близько 5-10 років, а ось сама профільна система з металопластику володіє набагато більшим робочим ресурсом, що досягає часом 40-50 років і більше.

Ми розповімо про найпоширеніші види регулювання, які може виконувати кожен користувач, в тому числі:

  1. Налаштування притиску (вона ж регулювання вікон Рехау на зиму, зимовий або літній режим).

  2. Труднощі з відкриванням.

  3. Проблема блокування.

  4. Заміна ущільнювача.

  5. Усунення затирання стулки.

  6. Регулювання балконних дверей (проблема з відкриванням) і т.д.

Нижче розберемо кожен випадок регулювання докладніше. Попередньо зазначимо, що набір інструментів, який буде потрібен, обмежується шестигранними ключами різного діаметру, хрестоподібної викруткою, плоскогубцями (плоскогубцями), гострим ножем.

Як відрегулювати вікна Рехау на зиму (зима, літо)

Нерідко на просторах інтернету пишуть, що потрібне регулювання вікон Рехау на зиму. Таке формулювання часом призводить до омани, що спеціальна настройка віконних конструкцій потрібна буквально кожні півроку (перед наступами холодів і при потеплінні). Насправді це не зовсім так.

Сучасні пластикові вікна передбачають можливість регулювання ступеня притиску стулки до рами. Є думка, що більш щільне прилягання необхідно для зими, коли холодні протяги небажані. І навпаки ослаблення притиску створює ефект легкого провітрювання влітку. Але насправді вікна не потребують змін з так званого літнього режиму на зимовий або навпаки. Спочатку фурнітура налаштовується оптимальним чином, щоб забезпечити якісний притиск і найкращу герметичність. В результаті і взимку, і влітку вона однаково хороша, і ніякі додаткові дії від користувача не потрібні.

Але в процесі експлуатації притиск може послабитись. Найчастіше подібне відбувається через зношування ущільнювальної гумки. У квартирі з'являється більше пилу, ніж зазвичай, а взимку виникає протяг. Щоб усунути цю проблему, рекомендується посилити притиск стулки до рами, що умовно називається переклад вікна в зимовий режим. Але якщо ніяких скарг у вас немає, то подібні маніпуляції не потрібні. Безпричинне посилення ступеня прилягання загрожує пошкодженням ущільнювачів і іншими проблемами.

Як перевести вікна Rehau в зимовий режим?

Процедура зміни ступеня притиску зводиться до регулювання ексцентриків (цапф), які знаходяться на торці стулки по її периметру. Зазвичай поворот за годинниковою стрілкою підсилює прилягання, а проти - послаблює. Основні рекомендації по налаштуванню:

  • маніпуляції потрібно виконати з усіма ексцентриками, щоб досягти рівномірного притиску стулки;

  • максимальний поворот - до 2 мм. Якщо перестаратися, можна пошкодити ущільнювачі;

  • перевірити результат можна за допомогою розміщення між стулкою і рамою аркуша паперу: при хорошому притиску листок чи не випаде сам, а для витягування доведеться його порвати.

Що робити, якщо вікно не відкривається? 

Якщо не виходить відкрити вікна Рехау, регулювання неможливе, поки не виявлена ​​причина дефекту. Зазвичай «винуватцями» є петлі. Насамперед рекомендується використати мастило. Додатково може виконуватися і настройка розташування стулки по горизонталі або вертикалі, але подібні маніпуляції, як правило, потрібні при перекосах (проблеми з затиранням).

Що робити, якщо ручка не повертається?

Проблеми з рухливістю ручки часто виникають при блокуванні стулки в відкритої позиції. Викликає її блокіратор, який передбачений в більшості видів сучасної фурнітури. Його завдання зводиться до того, щоб попередити ламання петель в ситуації, коли користувач намагається відчинити стулку, коли та знаходиться в режимі провітрювання.

Коли ручка не рухається, регулювання зводиться до перекладу блокіратора в правильне положення, після чого можна знову управляти вікном. Розв'язання проблеми прямо залежать від тієї марки фурнітури, яка використовується в конкретному випадку. Як правило, блокіратор являє собою металеву пластину (а в старих моделях це може бути і пластиковий язичок), на яку треба натиснути, а після цього переводити ручку в горизонтальне положення.

Надалі, щоб аналогічна блокування не траплялася, не поспішайте міняти різні позиції стулки, тобто не обертайте ручку надто швидко.

Як замінити ущільнювач на вікнах? 

Якщо притиск ослаб, а його посилення не допомагає, то рекомендується замінити гумовий ущільнювач. Його варто міняти раз в 2-4 року. Зношений аксесуар потрібно обережно витягнути, а на його місце в відповідний паз встановити нову ущільнювальну гумку. Необхідно виключити надмірне її натяг, а також мінімізувати число стиків - в ідеалі він повинен бути взагалі один, там де початок ущільнювача зустрічається з кінцем.

Щоб збільшити життєвий цикл цього аксесуара, варто регулярно очищати його від сміття і пилу, а також періодично змащувати.

Що робити, якщо вікно тре і не закривається?

Ще одна поширена проблема, розв'язувана регулюванням - усунення перекосу стулки. Якщо вона масивна, то регулярна експлуатація послаблює фурнітуру. Як відрегулювати вікна Рехау в подібній ситуації:

  • всі маніпуляції виконуємо з петлями за допомогою шестигранника;

  • відкриваємо вікно;

  • вставляємо шестигранник в регулювальний отвір у верхній петлі;

  • поворот вправо дозволяє притягнути стулку ближче до петлі;

  • поворот вліво збільшить дистанцію.

 Аналогічним чином можна відрегулювати і нижні петлі, але при цьому стулка повинна знаходитися в закритому положенні.

Якщо потрібне регулювання у вертикальній площині, то всю увагу потрібно приділити нижній петлі, але регулюється  інший отвір, який ховається під пластиковим ковпачком. Рух ключа за годинниковою стрілкою підніме стулку, а проти - опустить її.

Що робити, якщо закрилися балконні двері і не відчиняються?

У подібній ситуації план дій залежить від того, де ви в цей момент. Якщо ви на балконі або лоджії, то треба кликати на допомогу або намагатися витягнути склопакет з дверного полотна або віконних стулок. Використовуючи наявні під рукою гострі предмети, спробуйте дістати штапики, а потім вийняти склопакет.

Якщо ви з боку приміщення, то спектр дій ширше. Треба або змащувати петлі, або перевести блокіратор помилкового відкриття в робоче положення, адже фурнітура в пластикових дверях така ж, як і в вікнах.






Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA