Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як обшити балкон пластиком?

23 Лютого 2021 року
Переглянуто: 145


як обшити пластиком балкона
    Щоб надати балкону завершеності, після скління рекомендується обшити його. Варіантів такої фінішної обробки сьогодні пропонується чимало. А одним з найпопулярніших є пластик, тобто пластикові панелі. Їх також називають вагонкою, оскільки тут передбачається система з'єднання «шип-паз», як і у натуральних дерев'яних планок. Про те, як обшити балкон пластиком, ми розповімо докладніше.

   Компанія «Лінія вікон» не тільки спеціалізується на виробництві металопластикових віконних конструкцій. Ми також готові виконувати для вас балкон під ключ або окремі етапи комплексного благоустрою, причому виключно якісно, ​​швидко і дешевше, ніж конкуренти в Києві. Всі деталі уточнюйте у наших менеджерів.

Чому саме пластикові панелі?

   Спочатку потрібно визначитися з тим, чим обшити балкон. До першочергових альтернативам відноситься дерев'яна вагонка, пластик і гіпсокартон. З точки зору трудомісткості останній вибір найменш бажаний, так як гіпсокартонні листи — це тільки чорнова обробка. Після цього ремонт балкону припускає оштукатурювання, поклейку шпалер або фарбування.

  Ще гіпсокартон і дерево чутливі до вологи і різких перепадів температур. А в цьому аспекті ПВХ-панелі мають вагому перевагу. Плюс полівінілхлорид сьогодні вважається максимально універсальним будматеріалом. Обшивка балкону з ним забезпечує такі переваги, як:

 • відмінні ізоляційні параметри, в тому числі і додаткову теплоізоляцію;
 • стійкість до вологи;
 • відносно простий монтаж і легкість подальшого обслуговування. Як правило, лицьові поверхні мають антистатичні властивості, тобто відштовхують пил;
 • велика варіативність по кольоровій гамі, текстурі і т.д .;
 • непогана довговічність;
 • приваблива ціна.

   До потенційних недоліків ПВХ відноситься не найвища міцність: матеріал чутливий до механічних пошкоджень, в результаті яких можуть з'являтися вм'ятини, тріщини або інші дефекти. Також ще до того, як обшити балкон пластиком, варто відповідально підійти до вибору матеріалу. Занадто дешеві варіації часто менш якісні: можуть містити токсини, змінювати колір з часом, поступатися з точки зору інших експлуатаційних властивостей.

  Щоб уникнути такої проблеми, вибирайте наші послуги. Ми пропонуємо пластикову вагонку тільки від перевірених на практиці виробників. Це безпечна продукція з сертифікатами відповідності і гарантією якості.

Правильний вибір пластикових панелей

    До того, як обшити пластиком балкон, слід підібрати відповідний матеріал і переконатися в його належному стані.

    Пропоновані сьогодні ПВХ-панелі умовно можна розділити на три основні групи:

 • ламіновані. Тут полівінілхлоридну основу покрито спеціальною плівкою. Вона багатошарова, так що виконує захисну функцію і надає необхідний колір. Ламінований пластик також дозволяє домогтися візуальної імітації натуральної деревини або каменю;
 • панелі з накатом флексодруку. Ця продукція хороша тим, що на поверхню можна нанести різні малюнки. Після накатки їх покривають лаком, який захищає виріб від негативних впливів;
 • панелі з термопереводу. Відповідна технологія дозволяє надати виробу яскраві відтінки, в тому числі сріблясті або золоті. На ПВХ при високих температурах наноситься спеціальний газоподібний барвник.

     Підсумковий вибір залежить від цілей, які переслідуються при декоруванні балкона, але самим універсальним рішенням є ламінований пластик.

     Визначившись з видом панелей, їх кольором і фактурою, необхідно перевірити якість. Ось основні поради з цього приводу:

 • огляньте виріб, переконайтеся у відсутності деформацій і у відмінній гладкості поверхні;
 • на лицьовій стороні не повинні бути помітні внутрішні ребра жорсткості;
 • додатково рекомендується перевірити планку на вигин і міцність. При сильному стисканні в районі кута тріщин бути не повинно;
 • оціните торцеві поверхні в місці стиковки панелей. Найкраще поєднати кілька в одне ціле, подивитися на наявність зазорів, переконатися в легкості збірки.

Як обшити балкон пластиком зовні

   Зрідка пластикові панелі розглядають і для зовнішньої балконної обшивки. Єдина перевага такого рішення — доступна вартість. Але ми не рекомендуємо навіть думати про те, як обшити балкон пластиком зовні. ПВХ-панелі не призначаються для цього, вони зовсім не готові до всього спектру можливих негативних атмосферних впливів.

   Якщо цікавить зовнішня обшивка, то є три збалансованих рішення на вибір — мокрий фасад, сайдинг або профнастил. Пластик тут незабаром втратить початковий вигляд, швидко зноситься. Використовувати його варто тільки для внутрішніх робіт, де він є найоптимальнішим вибором з точки зору «ціни і якості».

Як обшити пластиком балкон: попередні роботи і виміри

   Підготовка включає в себе виміри балконних поверхонь, що потрібно для того, щоб визначити потребу в матеріалі. Закуповувати панелі слід з невеликим запасом (в районі 10-15%), на випадок псування і для того, щоб не довелося в самому кінці збирати в єдине ціле дрібні обрізки. Так, припустимо, якщо загальна площа обшивки становить 10.5 м2, то варто взяти планок на 12 квадратних метрів.

    Для самої обробки будуть потрібні такі інструменти та приладдя:

 • ножівка по металу (відмінно розрізає ПВХ-панелі);
 • шуруповерт або звичайна викрутка;
 • саморізи (основний вибір для кріплення обшивки);
 • будівельний степлер зі скобами (альтернативний метод фіксації).

   Крім цього знадобиться клей або ж дерев'яні рейки для створення каркасу. В останньому випадку стане в нагоді і дриль, яка дозволить зафіксувати саму обрешітку. Плюс у випадку з установкою на рейки додатково рекомендується закупити утеплювач (припустимо, пінопласт), який укладається в порожнині між брусами.

На клей або на обрешітку?

    До того, як обшити балкон пластиком, потрібно вибрати метод кріплення панелей.

    Менш трудомістким може здатися «посадка» на клей. Але якщо стіни і стеля дуже криві, то попередньо доведеться витратити чимало часу на вирівнювання. До того ж при такому варіанті не передбачається додаткове утеплення. Якщо балкон над вами засклений, то варіант з приклеюванням можна вважати оптимальним для стелі. Ще на клей найчастіше фіксуються панелі до стіни, яка примикає до квартири. У результаті не буде карстися вільний простір.

    А ось на парапет, який потрібно утеплити, рекомендується зробити каркас з дерева. Як альтернативу можна розглядати пластикові планки або алюмінієві профілі.

Як обшити пластиком балкон: основні рекомендації

    До монтажу дерев'яного каркасу слід визначитися зі способом укладання панелей. Є три можливих варіанти: горизонтальний, вертикальний або діагональний. По діагоналі якісно виконати укладання зможуть тільки досвідчені майстри. Це найбільш складний спосіб, з яким не рекомендується експериментувати самостійно: висока ймовірність, що витратите дуже багато часу, а результат буде сумнівним.

   Горизонтальна укладка пластика візуально «підніме» стелю, але якщо балкон досить вузький, то виглядає це не зовсім красиво. Вертикальний спосіб трохи більш універсальний.

  Так, щоб встановлювати пластик по горизонталі, решетування повинне бути зафіксоване вертикально. Відповідно, для вертикального розташування обшивки потрібен горизонтально покладений каркас.

   Товщина брусів обрешітки залежить від кривизни поверхонь. При невеликих дефектах підійдуть 15-міліметрові рейки. Крок обрешітки для стін може становити 50 см, а для стелі — 30-40 см. Між рейками вітається укладання утеплювача без зазорів. А щоб виключити виникнення конденсату всередині, поверх розміщується пароізоляційна плівка.

   Монтаж планок починається з кута. У стартовий кутовий профіль вставляється перша панель, яка попередньо підігнана за розміром. З іншого краю виконується фіксація на саморізи або скоби. Далі в спеціальні пази вставляється друга планка і кріпиться до каркасу, і так далі. Зазвичай остання планка вимагає підрізування по ширині, щоб вона нормально увійшла в фінішний куточок на іншому краю стіни або стелі.

Думаєте, що в процесі у вас можуть виникнути складнощі? Не хочете витрачати багато часу? Тоді просто звертайтеся до наших фахівців в Києві!


Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані