Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як заміряти вікно?

11 Квітня 2019 року
Переглянуто: 2745

Перш ніж виготовляти металопластикові вікна, потрібно виконати їх замір. Це обов'язковий етап, без якого не буде правильної установки та довговічної експлуатації. Взяти розмірні характеристики у сусіда знизу або зверху, щоб заощадити час, не вийде, так як є нерівності та відхилення, які потрібно враховувати. Проводити виміри повинні професіонали. Але навіть клієнту не зайвим буде знати, як заміряти металопластикові вікна, щоб проконтролювати виконавців і не допустити помилки.Чим загрожують помилкові виміри?

Якщо допустити помилки при знятті розмірів, можливі такі наслідки:

 • з'являться занадто великі зазори, доведеться зменшувати отвір, нарощуючи укоси – це загрожує великими витратами грошей на матеріали;

 • збільшені розміри не дозволять встановити конструкцію без часткового демонтажу стіни( якщо це взагалі можливо);

 • навіть при незначних розбіжностях з допустимими монтажними зазорами по ДСТУ України профіль через кілька років почне деформуватися, на пластиці з'являться тріщини, виникнуть протяги і продування, і потім доведеться робити заміну на нове вікно.

 • відсутність шумоізоляції, проникнення вологи через неправильні розміри монтажних зазорів.

Якщо ви хочете купити металопластикові вікна в Києві один раз, а потім не змінювати їх через 3-5 років, подбайте про правильні вимірах. Кращий варіант – довірити цю роботу фахівцям. Компанія«Лінія вікон» не просто займається монтажем (хоча цього достатньо для кваліфікованих вимірів), а й сама виготовляє ПВХ-конструкції на власних виробничих потужностях. Це прискорює реалізацію замовлення і робить вартість пластикового вікна максимально вигідною. Плюс сам замір додатково не оплачується.

При самостійному зняття розмірів попередньо потрібно визначитися з матеріалами укосів, щоб зрозуміти, як зміниться віконний отвір. Також обов'язково потрібно перевіряти ще раз всі отримані цифри.

Як заміряти металопластикові вікна: основні аспекти

Замір вікон ПВХ починається з визначення розмірних значень отвору і спирається на наступні загальні правила:

 1. Між майбутнім профілем і прорізом з усіх боків потрібен зазор. За нормами він повинен дорівнювати від 10 до 30 мм.

 2. Заміри потрібно проводити і зовні, і всередині квартири.

 3. Ширина прорізу визначається за трьома вимірами: вгорі, внизу і посередині. Остаточний варіант – найменше значення.

Іноді потрібно замір по діагоналі прорізу, тому що не завжди дотримується правильна геометрія. А це завжди важливо при правильному монтажі, де все має бути в рівні для правильного прилягання і відкривання стулок.

 1. Для розрахунку висоти також потрібні три виміри: по краях і по центру. Береться за основу найменше значення.

 2. Щоб отримати ширину підвіконня, до ширини прорізу додаємо по 5-10 см з кожного боку. Глибина підвіконної дошки повинна бути більше глибини отвору, але не перекривати повністю радіатор, так як це веде до порушення циркуляції теплого повітря. Якщо замовник все таки хоче широке підвіконня, тоді врізати в нього вентиляційну решітку і якщо потрібно, встановлюємо кронштейни.

Як правильно заміряти металопластикове вікно «без чверті»?

На об'єктах, де прорізу не передбачає виступу на 1/4 цегли («чверті»), остаточні розмірні показники віконної конструкції прорахувати простіше:

 1. Ширина: від мінімальної отриманої ширини віднімається зазор з двох сторін. Якщо кривизна серйозна, то рекомендується в сумі віднімати 80 мм.

 2. Висота: від цього значення отвору віднімається зазор зверху і значення подставочной профілю (рівно 30 мм).

 3. Довжина відливу – це ширина отвору, збільшена на 60-80 мм, а ширина  відливу визначається з урахуванням необхідності виступу від зовнішньої стінки на 30-50 мм.

Як заміряти металопластикові вікна «з чвертю»?

Тут «чверті» можуть бути не симетричні і з перекосами, що передбачає більш складні виміри. Ось кілька правил:

 1. Раму заводять за боковий виступ на 2-3 см, а за верхню стінку – на 1,5-2 см.

 2. Підставочний профіль повинен виходити на 1-2 см над нижньою стінкою, щоб була можливість правильно зафіксувати відлив, а з внутрішньої сторони підвіконня.

 3. Ширина рами – це ширина отвору по укосів зовні, збільшена на 40-60 мм, необхідні на заходження за «чверті». Врахуйте, що підсумкова ширина не повинна перевищувати відстань між бічними внутрішніми укосами.

 4. Висота вікна розраховується як відповідний параметр отвору мінус 30 мм (на підставочний профіль) і 10 — 30 мм (нормативний зазор). До цієї цифри треба додати 20 мм, щоб врахувати візит за « чверть» вгорі. Підсумковий показник повинен бути менше дистанції між низом підвіконної дошки і верхнім укосом всередині приміщення.

 5. Дуже часто потрібні розширювачі профілю по висоті або ширині конструкції – це потрібно для правильної установки вікна в відповідності з монтажними зазорами як зовні, так і зсередини. А ширини самого віконного профілю не завжди вистачає, що б виконати всі умови по монтажному зазору і особливо якщо є«четверть» в отворі. Тоді ми можемо побачити, як рама повністю захована в отворі і видно практично один склопакет, а це негативно впливає на візуальні, експлуатаційні та енергоефективні характеристики вікна.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані