Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Фасадне скління: призначення, види та інша корисна інформація

12 Жовтня 2021 року
Переглянуто: 79

фасадне скління


   Скляні фасади — це використання скляних панелей в якості фасадів для об'єктів нерухомості. Це найпростіша відповідь на питання про те, що таке фасадне скління. Воно виконується за допомогою установки світлопрозорих конструкцій в якості зовнішнього оформлення.

   Таке рішення використовується в архітектурі, щоб надати будівлям модернізований, приємний і універсальний зовнішній вигляд. Тим більше, що сьогодні використовуються найрізноманітніші види і версії скла.

   Фасадне скління використовується переважно при ремонті та облаштуванні:

 • Комерційних об'єктів (торгові центри і комплекси, офісні центри);        
 • Адміністративних будівель, в тому числі вокзалів і об'єктів держслужб;        
 • Будинків, котеджів і інших приватних будівель.        

   В цілому це досить універсальний варіант, який підходить під самі різні архітектурні цілі.

Призначення скління фасадів

   Можна назвати дві основні цінності, які привносить об'єкту такий архітектурний підхід. Це:

 • Візуальна. Скло допомагає реалізувати сміливі та неординарні архітектурні проекти. Навіть масивна багатоповерхова будівля, зодягнена в скляні панелі, буде виглядати легко і повітряно. Саме тому скло нерідко використовується з метою пожвавити і розвантажити щільну міську забудову. При цьому призначення будівлі не грає особливої ролі.        
 • Практична. Завдяки величезній площі скління всередину проникає максимум освітлення, а приміщення виглядають вільніше і просторніше, ніж є насправді. До того ж, це позитивно впливає на сприйняття внутрішніх інтер'єрів.        

   У нашій країні таке рішення виявилося найбільш затребуваним в комерційній сфері, і особливо в офісній нерухомості. Справа в тому, що скляні фасади не тільки дозволяють створювати затишну комфортну обстановку в приміщенні, але і дають хороший рівень освітлення протягом усього світлового дня, а так само і робочого процесу. В результаті витрати на електроенергію значно знижуються.

Типи конструкцій фасадного скління

   Всі сучасні будівельні матеріали характеризуються відмінними експлуатаційними властивостями. Також і технологія фасадного скління має на увазі використання високоміцного скла, здатного витримувати значні навантаження, стійкого до дії різних факторів навколишнього середовища. Більш того, такий матеріал досить стійкий до пошкоджень і ударів.

   Розібратися в тому, що таке фасадне скління, не вийде без розгляду основних типів використовуваних на практиці конструкцій. Відповідно до стандартної класифікації виділяють наступні види:

 1. Класичний. Характеризується використанням алюмінієвого каркасу, який зовні ховається під декоративним покриттям. Склопакети товщиною від 5 до 50 мм встановлюються на цей каркас, тому основне навантаження йде на нього. Незаперечна перевага класики — простота монтажу, а також можливість забезпечувати хорошу звуко- і теплоізоляцію, в тому числі за рахунок використання герметику. Зовні такий фасад виглядає, немов суцільна скляна поверхня, розділена компактними смугами.

 2. Структурний. Досить складна для скління технологія. Тут пакети обробляються кромкою для зниження навантажень, кріпляться безпосередньо до фасаду за допомогою потужного герметику, який виконує роль несучої частини. Завдяки виконанню скла і швів в єдиному кольорі досягається ефект монолітного, цільного полотна. Естетично виглядає все досконалим, а з практичної точки зору такий фасад показує себе як теплостійкий, водонепроникний і з належним рівнем звукоізоляції. Іншими його перевагами можна також вказати привабливий вигляд гладкого дзеркального полотна, відсутність нагромаджень каркасу, а також високу функціональність.

 3. Напівструктурний. Проміжний варіант між двома попередніми. Роль каркасу виконує тонкий профіль, який маскується під структурні шви. Завдяки цьому також створюється ефект суцільної поверхні. Відмінна властивість цього типу — можливість установки прихованих стулок, які можна відкрити зовні.

 4. Спайдерний. Його головна відмінність від класичного полягає в тому, що загартоване скло кріпиться до фасаду за допомогою кріплень із нержавіючої сталі, званих Spider. Вони малопомітні, але міцні. Спайдер-системи підходять для скління як стін, так і дахів. За кінцевим характеристикам багато що залежить від того, які вибираються вікна. Для цієї системи також характерні висока тепло- і шумоізоляція, а також зовні приємний вигляд суцільного скла завдяки відсутності видимих стиків і кріплень. 

   Ми перерахували основні види. Крім них можна виділити також комбіновані, де поєднуються різні технологічні рішення. Однак вищеназване — це найпопулярніші технології фасадного скління .

Різні типи фасадів

  Є багато різновидів фасадів, які класифікуються за різними ознаками. Одним з найважливіших способів класифікації є те, яке виконується скління під ключ: холодне чи тепле.

   Холодне фасадне скління є більш дешевим, але воно призначене для захисту внутрішнього простору від попадання пилу, багна на вулицях, протягів і вітру. Завдяки алюмінієвому каркасу та використанню більш легких склопакетів конструкція виходить максимально легка, що не вимагає додаткового посилення фундаменту, а також виконується в будь-якій складності і конфігурації. У якості сфер застосування найчастіше виступають переважно нежитлові об'єкти нерухомості, де висока теплоізоляція не потрібна.

   В основі теплого фасадного скління лежать переважно трикамерні склопакети з декількома контурами ущільнення. У поєднанні з алюмінієвим профілем, який береться з терморозривом, забезпечуються відмінні рівні термоізоляції. Теплі системи також застосовуються в офісних і торгових центрах, де є необхідність не на шкоду візуальному сприйняттю фасаду домогтися необхідної енергоефективності.

Який матеріал краще вибрати?

   Коли мова заходить про те, що таке фасадне скління, на думку відразу ж приходить алюмінієвий каркас. Це дійсно один з найбільш популярних матеріалів в даній сфері. І на це є цілком зрозумілі причини, адже алюміній:

 • Універсальний;        
 • Естетично приємний, нейтральний;        
 • Стійкий до впливу будь-яких чинників середовища;        
 • Розрахований на тривалу експлуатацію.        

   Крім того, на основі алюмінієвого профілю можна створити набагато більше варіантів фасадного скління, ніж при використанні профілю ПВХ. Разом з тим, коли мова заходить про багатоповерхових будівлях, нерідко вибір звертають на профіль ПВХ, що допомагає знизити загальну масу конструкції. У яксоті несучої основи нерідко вибираються міцні дерев'яні балки.

   Варто зауважити, що під кожен проект комплектуючі підбираються індивідуально в залежності від цілей і потреб замовника. Варіативність технології дозволяє це. Під який об'єкт вам би не треба було фасадне скління, це завжди цілком реально організувати.

   Технологія монтажу залежить від виду скління, але етапність в цілому слабо відрізняється. Вона включає виконання таких робіт:

 1. Монтаж перегородок під склопакети.
 2. Установка в каркас алюмінієвого профілю.
 3. Вставка склопакетів в конструкцію.
 4. Приклеювання до профілю герметику або самоклеючих гумових профілів.

  Конкретний перелік і обсяг робіт залежить від проекту, так само як і конфігурація скління.

Висновки

   Фасадне скління завжди проводиться і встановлюється за індивідуальними проектами під фізичні параметри об'єкту. Чи плануєте ви його для приватного будинку, котеджу, дачі або офісного центру — почати найкраще з консультації з нашим профільним фахівцем.

  Отримавши відповіді на всі свої питання, ви станете краще розуміти, що і для чого вам потрібно. Скління на фасаді виглядає дуже привабливо, та й енергоефективність нерухомості зберігається приблизно на тому ж рівні, що і у випадку з іншими фасадними матеріалами. Особливо коли використовується профіль РЕХАУ

  Компанія «Лінія вікон», є виробником віконних конструкцій, працює з проектами будь-якої складності і виконує всі роботи під ключ. Ми пропонуємо бездоганну якість, оперативне виконання замовлень і приємні ціни.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані