Автоматика для вікон. Для чого вона потрібна?

Вибираючи сучасні пластикові вікна, багато покупців звертають увагу на автоматичні пристрої. З ними процес відкривання/закривання або провітрювання приміщення не вимагає безпосередньої участі людини: не потрібно зовсім підходити до отвору чи/або повертати саму ручку.
Раніше відповідна автоматика для вікон застосовувалася тільки в теплицях або оранжереях, на виробничих, складських і комерційних об'єктах. Зараз подібні пристрої нерідко вибирають і для домашніх потреб, припустимо, власники котеджів.
Наша компанія-виробник пропонує вікна Рехау за найкращою ціною в Києві. У нас в асортименті представлені різні конструкції, починаючи від бюджетних комплектацій і закінчуючи самими прогресивними рішеннями. Так, фурнітура для вікон може бути доповнена автоматичними приводами. Вони підвищать комфорт експлуатації, дозволять відкривати стулки, які знаходяться у важкодоступних місцях і/або відрізняються великою вагою/габаритами.
Коли необхідна віконна автоматика?
Автоматичні системи для вікон потрібні в ситуації, коли вручну відкривати/закривати їх немає можливості або робити це зовсім незручно. Крім того автоматику розглядають і просто з метою підвищення комфорту життя. В цьому випадку вона, як правило, інтегрується в «розумний дім». Вікна пластикові доповнюються спеціальними датчиками. В результаті відкриття/закриття може відбуватися зовсім без участі користувача, наприклад, за заздалегідь заданим розкладом або у відповідь на зміни мікроклімату в приміщенні.
У багатьох сценаріях присутність електроприводу — це не «примха», а обґрунтована необхідність. Так, відповідна просунута фурнітура для вікон потрібна при:
- Розташуванні віконного блоку в важкодоступних місцях, наприклад, на великій висоті. Подібне характерно для різних комерційних і промислових приміщень, квартир в «сталінках» з високими стелями і т.д.
- Великому розмірі або важкій вазі стулок. Відкривати їх користувачам вручну фізично складно. Типовий приклад — великі площі скління, в тому числі панорамні металопластикові вікна.
- Наявності серйозних вітрових навантажень. В цьому випадку традиційна експлуатація ускладнена, до того ж через протяги підвищений ризик пошкодження рам або меблів, розбиття скла і т.д. Сильні вітри можуть «гуляти» на узбережжі моря, в деяких заміських локаціях, а також на верхніх поверхах багатоповерхових міських будинків.
- Знаходженні людей з обмеженими фізичними можливостями. Мова і про житлові об'єкти, і про будинки для людей похилого віку, і про медичні заклади.
- Наявності вікон на даху (слухових, мансардних, зенітних ліхтарів). Навіть якщо доступ до них відкритий і дуже зручний, в зимовий час високі снігові навантаження можуть ускладнити повноцінну експлуатацію.
Типи автоматики для вікон
Автоматизувати сьогодні можна світлопрозорі конструкції на базі ПВХ-профілю, алюмінію і дерев'яних рам. Відповідні технічні рішення складаються з електроприводу і органів управління. Приводи при подачі напруги виштовхують або притягують рухливу секцію, відповідно виконуючи відкривання і закривання. Вони відрізняються за принципом дії, розмірами, параметрами потужності, розташуванню (встановлюються на рамах, в покрівлі, схилах і стінах і т.д.).
Крім того різними можуть бути і системи управління, які відповідають за подачу напруги на мотор приводу. До основних належать:
- ручні перемикачі. Вони багато в чому схожі зі звичайними вимикачами світла. Знаходяться поруч з вікном, можуть передбачати кілька клавіш. До плюсів відноситься надійність, простота використання, доступність, а до мінусів — необхідність підходити до отвору і обмежена функціональність;
- пульти дистанційного керування. Тут передбачається виконавчий пристрій (плата), яка бере команди з пульта дистанційного керування та відправляє їх на привід. Такий варіант управління зручніше першого, адже не потрібно підходити до вікна. Найчастіше є можливість програмування додаткових функцій, аж до повної автоматизації роботи;
- центральна панель, інтегрована в «розумний дім». Найпрогресивніше рішення з відповідною ціною. Крім повної автоматизації і її гнучкого налаштування, управляти роботою можна зі смартфона, планшета, комп'ютера. Нерідко такі автоматичні системи для вікон дозволяють керувати не тільки стулками, але і ролетами, жалюзі і т.д.
Які електроприводи для вікон використовують?
Основним елементом автоматики виступає саме привід. До найпоширеніших сьогодні відносять такі:
- Ланцюгові. Головним елементом тут виступає згинаючийся тільки в одну сторону ланцюг, що виштовхує або притягує вікно при спрацьовуванні електродвигуна. Хід ланцюгового механізму становить від 9 до 40 см, а робоче зусилля зазвичай не перевищує 15 кг, через що на більших стулках (від 150 см завширшки) потрібно вже 2 і більше ланцюгових приводів. До плюсів відноситься можливість монтажу вже на встановлені віконні конструкції: додаткові доопрацювання рами не потрібні. Сам механізм виглядає не громіздко і доречно майже в будь-якому приміщенні.
- Шпиндельні. Вони працюють за принципом гвинтового домкрату. Виштовхуючий шток при включенні мотора скручується з вала, а при зворотній подачі — повертається назад. Шпиндель хоч і має відносно невеликий робочий хід (18 або 30 мм), але швидко працює (швидкість відкривання до 4 см за секунду), витримує більш високі навантаження (до 45 кг), досить компактний, завдяки чому підходить для застосування в умовах обмеженого простору. Використовують такий привід з фрамугами і верхньопідвісними вікнами, а також з фасадним стрічковим заскленням.
- Рейкові. У таких механізмах за передачу виштовхує зусилля відповідальна спеціальна шестерня. Швидкість роботи приводу невисока (до 8 мм за секунду), але несуча здатність відчутно вище (до 65 кг). Використовувати рейкову автоматику рекомендується в складних умовах, в тому числі при прямому впливі несприятливих атмосферних чинників. Від одного приводу можуть приводитися в рух 1-3 рейки, що зручно для організації синхронного відкривання/закривання. Застосовують ці механізми зазвичай з великими віконними блоками в ТРЦ, офісах, адміністративних об'єктах.
- Фрамужні або ножиці. Це найпотужніші і відповідно дорогі механізми. Вони здатні відкривати великі, масивні вікна і фрамуги (вагою до 140 кг). Електромотор тут передає зусилля на вал, а від його руху залежить переміщення важеля спеціальних «ножиць». Фрамужний привід можна доукомплектувати спеціальними запірними елементами, в яких замки для вікон фіксують стулку по всьому периметру. Використовуються в промислових і комерційних будівлях.
Автоматичні системи провітрювання
В окрему категорію автоматики відносять рішення для провітрювання без втручання людини. Відповідні механізми відрізняються компактними розмірами, завдяки чому зовнішній вигляд вікна практично не змінюється. Невеликий блок з виштовхуючим штоком розміщується на рухомий секції. Він з'єднаний шарніром з рамою, від якої «відштовхується» для провітрювання і «замикається» при закритті.
Подібні рішення підвищують протизламну безпеку віконної конструкції, а також можуть бути доповнені різними датчиками. В результаті провітрювання виконується автоматично: за розкладом, з урахуванням рівня вологості, наявності опадів на вулиці і т.д.
Ціни
До найдоступніших відносяться рейкові електроприводи. Ціни на них стартують від 3000-3500 грн. за одиницю. Шпиндельні механізми зазвичай коштують від 5000 грн.
Доповнити систему ручним керуванням можна за 400-800 грн, а пультами управління — від 1200-1500 грн. Інтеграція в «розумний дім» з програмуванням численних сценаріїв роботи може коштувати більше 1-1.5 тисячі доларів. Багато що залежить від кількості використовуваних датчиків і необхідних функцій.
Вартість монтажу враховується окремо і включає попередні розрахунки тягових зусиль, що дозволяє уникнути необґрунтованих переплат.
Висновки
Автоматика для вікон не тільки додає комфорту, але і позитивно позначається на довговічності всіх комплектуючих. При виборі систем обов'язково прораховуються навантаження і підбирається оптимальне рішення для конкретних умов. Як наслідок, фурнітурні елементи не схильні до додаткового зносу і захищені від людського фактору (необережне поводження, надмірних зусиль користувачів і т.д.).
Але розраховувати на всі ці плюси можна тоді, коли автоматику впроваджують знаючі люди, наприклад, досвідчені професіонали нашої компанії.
Корисні статті та відео


Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?
Читати далі

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.
Читати даліГотові рішення від компанії Лінія Вікон
Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!
Про нашу компанію
Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.