Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Автоматика для вікон. Для чого вона потрібна?

18 Лютого 2021 року
Переглянуто: 228


   Вибираючи сучасні пластикові вікна, багато покупців звертають увагу на автоматичні пристрої. З ними процес відкривання/закривання або провітрювання приміщення не вимагає безпосередньої участі людини: не потрібно зовсім підходити до отвору чи/або повертати саму ручку.

    Раніше відповідна автоматика для вікон застосовувалася тільки в теплицях або оранжереях, на виробничих, складських і комерційних об'єктах. Зараз подібні пристрої нерідко вибирають і для домашніх потреб, припустимо, власники котеджів.

    Наша компанія-виробник пропонує вікна Рехау за найкращою ціною в Києві. У нас в асортименті представлені різні конструкції, починаючи від бюджетних комплектацій і закінчуючи самими прогресивними рішеннями. Так, фурнітура для вікон може бути доповнена автоматичними приводами. Вони підвищать комфорт експлуатації, дозволять відкривати стулки, які знаходяться у важкодоступних місцях і/або відрізняються великою вагою/габаритами.

Коли необхідна віконна автоматика?

    Автоматичні системи для вікон потрібні в ситуації, коли вручну відкривати/закривати їх немає можливості або робити це зовсім незручно. Крім того автоматику розглядають і просто з метою підвищення комфорту життя. В цьому випадку вона, як правило, інтегрується в «розумний дім». Вікна пластикові доповнюються спеціальними датчиками. В результаті відкриття/закриття може відбуватися зовсім без участі користувача, наприклад, за заздалегідь заданим розкладом або у відповідь на зміни мікроклімату в приміщенні.

   У багатьох сценаріях присутність електроприводу — це не «примха», а обґрунтована необхідність. Так, відповідна просунута фурнітура для вікон потрібна при:

 1. Розташуванні віконного блоку в важкодоступних місцях, наприклад, на великій висоті. Подібне характерно для різних комерційних і промислових приміщень, квартир в «сталінках» з високими стелями і т.д.
 2. Великому розмірі або важкій вазі стулок. Відкривати їх користувачам вручну фізично складно. Типовий приклад — великі площі скління, в тому числі панорамні металопластикові вікна.
 3. Наявності серйозних вітрових навантажень. В цьому випадку традиційна експлуатація ускладнена, до того ж через протяги підвищений ризик пошкодження рам або меблів, розбиття скла і т.д. Сильні вітри можуть «гуляти» на узбережжі моря, в деяких заміських локаціях, а також на верхніх поверхах багатоповерхових міських будинків.
 4. Знаходженні людей з обмеженими фізичними можливостями. Мова і про житлові об'єкти, і про будинки для людей похилого віку, і про медичні заклади.
 5. Наявності вікон на даху (слухових, мансардних, зенітних ліхтарів). Навіть якщо доступ до них відкритий і дуже зручний, в зимовий час високі снігові навантаження можуть ускладнити повноцінну експлуатацію.

Типи автоматики для вікон

   Автоматизувати сьогодні можна світлопрозорі конструкції на базі ПВХ-профілю, алюмінію і дерев'яних рам. Відповідні технічні рішення складаються з електроприводу і органів управління. Приводи при подачі напруги виштовхують або притягують рухливу секцію, відповідно виконуючи відкривання і закривання. Вони відрізняються за принципом дії, розмірами, параметрами потужності, розташуванню (встановлюються на рамах, в покрівлі, схилах і стінах і т.д.).

     Крім того різними можуть бути і системи управління, які відповідають за подачу напруги на мотор приводу. До основних належать:

 • ручні перемикачі. Вони багато в чому схожі зі звичайними вимикачами світла. Знаходяться поруч з вікном, можуть передбачати кілька клавіш. До плюсів відноситься надійність, простота використання, доступність, а до мінусів — необхідність підходити до отвору і обмежена функціональність;
 • пульти дистанційного керування. Тут передбачається виконавчий пристрій (плата), яка бере команди з пульта дистанційного керування та відправляє їх на привід. Такий варіант управління зручніше першого, адже не потрібно підходити до вікна. Найчастіше є можливість програмування додаткових функцій, аж до повної автоматизації роботи;
 • центральна панель, інтегрована в «розумний дім». Найпрогресивніше рішення з відповідною ціною. Крім повної автоматизації і її гнучкого налаштування, управляти роботою можна зі смартфона, планшета, комп'ютера. Нерідко такі автоматичні системи для вікон дозволяють керувати не тільки стулками, але і ролетами, жалюзі і т.д.

Які електроприводи для вікон використовують?

    Основним елементом автоматики виступає саме привід. До найпоширеніших сьогодні відносять такі:

 1. Ланцюгові. Головним елементом тут виступає згинаючийся тільки в одну сторону ланцюг, що виштовхує або притягує вікно при спрацьовуванні електродвигуна. Хід ланцюгового механізму становить від 9 до 40 см, а робоче зусилля зазвичай не перевищує 15 кг, через що на більших стулках (від 150 см завширшки) потрібно вже 2 і більше ланцюгових приводів. До плюсів відноситься можливість монтажу вже на встановлені віконні конструкції: додаткові доопрацювання рами не потрібні. Сам механізм виглядає не громіздко і доречно майже в будь-якому приміщенні.
 2. Шпиндельні. Вони працюють за принципом гвинтового домкрату. Виштовхуючий шток при включенні мотора скручується з вала, а при зворотній подачі — повертається назад. Шпиндель хоч і має відносно невеликий робочий хід (18 або 30 мм), але швидко працює (швидкість відкривання до 4 см за секунду), витримує більш високі навантаження (до 45 кг), досить компактний, завдяки чому підходить для застосування в умовах обмеженого простору. Використовують такий привід з фрамугами і верхньопідвісними вікнами, а також з фасадним стрічковим заскленням.
 3. Рейкові. У таких механізмах за передачу виштовхує зусилля відповідальна спеціальна шестерня. Швидкість роботи приводу невисока (до 8 мм за секунду), але несуча здатність відчутно вище (до 65 кг). Використовувати рейкову автоматику рекомендується в складних умовах, в тому числі при прямому впливі несприятливих атмосферних чинників. Від одного приводу можуть приводитися в рух 1-3 рейки, що зручно для організації синхронного відкривання/закривання. Застосовують ці механізми зазвичай з великими віконними блоками в ТРЦ, офісах, адміністративних об'єктах.
 4. Фрамужні або ножиці. Це найпотужніші і відповідно дорогі механізми. Вони здатні відкривати великі, масивні вікна і фрамуги (вагою до 140 кг). Електромотор тут передає зусилля на вал, а від його руху залежить переміщення важеля спеціальних «ножиць». Фрамужний привід можна доукомплектувати спеціальними запірними елементами, в яких замки для вікон фіксують стулку по всьому периметру. Використовуються в промислових і комерційних будівлях.

Автоматичні системи провітрювання

    В окрему категорію автоматики відносять рішення для провітрювання без втручання людини. Відповідні механізми відрізняються компактними розмірами, завдяки чому зовнішній вигляд вікна практично не змінюється. Невеликий блок з виштовхуючим штоком розміщується на рухомий секції. Він з'єднаний шарніром з рамою, від якої «відштовхується» для провітрювання і «замикається» при закритті.

   Подібні рішення підвищують протизламну безпеку віконної конструкції, а також можуть бути доповнені різними датчиками. В результаті провітрювання виконується автоматично: за розкладом, з урахуванням рівня вологості, наявності опадів на вулиці і т.д.

Ціни

     До найдоступніших відносяться рейкові електроприводи. Ціни на них стартують від 3000-3500 грн. за одиницю. Шпиндельні механізми зазвичай коштують від 5000 грн.

    Доповнити систему ручним керуванням можна за 400-800 грн, а пультами управління — від 1200-1500 грн. Інтеграція в «розумний дім» з програмуванням численних сценаріїв роботи може коштувати більше 1-1.5 тисячі доларів. Багато що залежить від кількості використовуваних датчиків і необхідних функцій.

     Вартість монтажу враховується окремо і включає попередні розрахунки тягових зусиль, що дозволяє уникнути необґрунтованих переплат.

Висновки

   Автоматика для вікон не тільки додає комфорту, але і позитивно позначається на довговічності всіх комплектуючих. При виборі систем обов'язково прораховуються навантаження і підбирається оптимальне рішення для конкретних умов. Як наслідок, фурнітурні елементи не схильні до додаткового зносу і захищені від людського фактору (необережне поводження, надмірних зусиль користувачів і т.д.). 

   Але розраховувати на всі ці плюси можна тоді, коли автоматику впроваджують знаючі люди, наприклад, досвідчені професіонали нашої компанії.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані