Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Що таке профіль класу А

8 Квітня 2020 року
Переглянуто: 1054

Вибираючи вікна пластикові, потрібно хоча б у загальних рисах розбиратися в значних параметрах цих конструкцій. Підвищену увагу рекомендується приділяти віконному профілю, який є гарантом довговічності, надійності і міцності ПВХ-вікна. Коли говорять про них, як правило, згадують різних виробників, зрідка згадують про число камер і монтажну глибину вироби. Але далеко не всі знають, що таке профіль класу А, чим він відрізняється від аналогів, які його переваги. Адже це базові аспекти, від яких прямо залежить якість віконної конструкції.

Класи віконних профілів

Класовий поділ профільних систем з'явився понад 50 років тому. Відповідне сортування запропоноване авторитетним європейським інститутом RAL, стандарти якості якого стали обов'язковою вимогою для багатьох виробників профілів з полівінілхлориду.


профіль класу А

У 60-х роках минулого століття, коли пластикові вікна почали набирати популярність, деякі виробники стали намагатися економити гроші на виготовленні продукції. В результаті почали з'являтися скарги від покупців на багато віконні профілі.

Щоб спроби знизити собівартість не позначалися на якості і був розроблений стандарт RAL-GZ 716/1. Головними технічними параметрами, які регламентувалися цим документом, стали значення товщини зовнішніх і внутрішніх стінок профільних систем. Так і з'явився поділ на класи:

 1. Профільні системи класу А повинні мати внутрішні стінки (розділяючи його на камери) товщиною від 2.5 мм, а зовнішні - не менш 2.8-3 мм. Вікно на базі такого профілю має гарантувати високі показники механічної міцності, стійкість до вітрових і інших навантажень, а також найвищі параметри звуко- і теплоізоляції.

 2. Профілі B. Такі вироби мають зовнішніми стінами від 2.5 до 2.7 мм, а товщина внутрішніх не повинна бути менше 2 мм. З точки зору тепло- і звукоізоляції, механічної міцності і стійкості до деформацій ці профільні системи поступаються вищим аналогам.

 3. Системи С. До цієї продукції не пред'являються жорсткі вимоги з точки зору товщини стінок профілю, тобто вони можуть бути ще тонше, ніж у вироба B. Така продукція відноситься до низькоякісної, що не передбачає використання для основних завдань скління. Профілі C допустимо використовувати в тимчасових спорудах, а також деяких видах технічних об'єктів з мінімальними вимогами до міцності, надійності та ізоляції.

Профіль класу А

Переважна більшість виробників віконних профільних систем сьогодні заявляють, що їхня продукція відповідає саме класу А. До них відноситься і німецькі лідери ринку, включаючи Rehau і Salamander, і добре відомі українські компанії, в тому числі WDS, OpenTeck. Власне, коли мова йде про головні переваги металопластикового скління, якраз розуміють, що в основі вікна саме профіль класу А.

Зі зрозумілих причин, українські віконні компанії також орієнтуються виключно на такі вироби. Ці профільні системи здатні забезпечити конструкції високі експлуатаційні властивості, включаючи механічну міцність, захист від деформацій, а також тепло- і звукоізоляцію, відповідну актуальним будівельним нормам і вимогам.

Купити вікна класу А

Для завдань скління житла, офісної, торговельної та іншої нерухомості рекомендується використовувати віконні профілі найвищого класу. Вибір на користь менш якісних аналогів на практиці не виправданий, адже покупець втрачає в таких важливих аспектах, як загальний рівень міцності, здатність чинити опір вітровим і іншим навантаженням без деформацій, захищати від шуму і холоду зовні і т.д.

Відмовитися від профільних систем класу A допустимо через складне матеріальне становище або загальних низьких вимог, які пред'являються до скління, що властиво для деяких об'єктів, включаючи промислові та складські приміщення.

Що таке профіль класу А: детальний розбір

Профільна система A - це найкраща продукція відповідно до стандарту RAL на ринку. З технічної точки зору її відрізняє на тлі аналогів збільшена товщина стінок. Внутрішні повинні бути не менше 2.5 мм, а зовнішні - від 2.8 мм. Щоб створити виріб A, необхідно виконати такі дві умови одночасно. Припустимо, якщо зовнішні стінки товсті навіть з солідним запасом (3.2 мм), а внутрішні в товщину всього 2.3 мм, то це буде продукція класом нижче (B).

Перевірити відповідність цим параметрам на практиці можна:

 • в процесі контролю якості на виробництві профільної системи;

 • в ході безпосереднього виготовлення готового вікна, адже тут здійснюється різання під конкретні розміри;

 • за зразками готової продукції в офісах віконних компаній (внутрішній зріз дозволяє зрозуміти не тільки число камер, але і при бажанні виміряти товщину стінок).

 Профільні системи класу А є гарним вибором для каркасного скління, виготовлення вікон і дверних конструкцій, отримання глухих і рухливих секцій і т.д.

Переваги профільних систем А класу

За великим рахунком покупця не повинна хвилювати різниця в товщині стінок віконного профілю, особливо коли відмінності невеликі і складають десяті частини міліметра. Але стандарт якості з таким поділом розроблявся не для проформи. Так, відповідність визначеним значенням гарантує користувачеві високі експлуатаційні властивості вікна, в тому числі:

 1. Підвищену надійність і довговічність. Вона обумовлена ​​тим, що навіть кілька десятих міліметрів дозволяють отримати більш міцний зварювальний шов при створенні готового виробу.

 2. Відмінну стійкість до механічних навантажень, в тому числі впливу вітру, тиску, який чинять на ПВХ-каркас склопакети, а також численним циклам відкривання і закривання.

 3. Високі ізоляційні характеристики, так і збільшена товщина стінок виступає додатковою перепоною і для звукових хвиль, і для теплових втрат.

 До інших плюсів можна віднести:

 • збільшення терміну служби фурнітури, в тому числі з-за скорочення частоти різних регулювань віконної конструкції і мінімізації ризиків поломки фурнітури елементів;

 • зниження ймовірності провисання стулок;

 • зростання надійності зварних швів, що зводить до мінімуму ризик появи тріщин і робить простіше догляд за вікном.

Зручніше працювати з класом А виробникам і монтажникам. Якщо в їх роботі такі вікна, догляд і установка спрощується, мінімізуються ризики ушкоджень в ході транспортування і т.д.

Відмонності між профілями 

Випробування, які були проведені відповідно до положень стандарту DIN EN 12 608, підтвердили, що на перший погляд незначні відмінності в товщині стінок профілів А і В відчутно впливають на підсумкові експлуатаційні властивості вікон. Так, профільні системи вищого класу перевершують такі в ієрархії аналоги за такими параметрами:

 • кутова міцність (вище на 25%);

 • опір механічним навантаженням (20% по тесту на видалення саморізів);

 • формостійкість (15%).

Головний висновок, який зробили випробувачі: А-профіль гарантовано виграє у аналога B по терміну служби, механічної міцності, захисту від деформацій.

Ширина і камерність пвх - профілю

Клас - не єдиний критерій вибору профільної системи вікна. Також потрібно звертати увагу на такі найважливіші параметри: число камер і загальна ширина (монтажна глибина). До речі, ці характеристики прямо пов'язані:

 • ширина до 60 мм, число камер від 3 до 4. Відповідний вибір для бюджетного скління, в тому числі облаштування холодних балконів або лоджій;

 • монтажна глибина 70 мм, 5 камер (іноді 6). Оптимальний вибір для вікон в житлових об'єктах;

 • ширина від 75 до 90+ мм, число камер 6-7. Преміальна продукція, відповідна еталонним параметрам теплоізоляції.

Вікна Рехау класа А 

Вся представлена ​​в Україні профільна продукція одного зі світових лідерів ринку ПВХ-скління - німецького концерну Rehau - це вироби вищого класу A. Підтвердженням цьому виступають як сертифікати відповідності, так і багатий досвід експлуатації віконних конструкцій на базі Рехау.

Щоб гарантувати собі віконну продукцію А-класу, звертайтеся в перевірені компанії. «Лінія вікон», як партнер Рехау і інших відомих авторитетних марок, а також безпосередній виробник пластикових вікон в Києві, пропонує не тільки висококласні вироби, а й кращі ціни в столиці.

 
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані