Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Регулювання віконної фурнітури

14 Серпня 2020 року
Переглянуто: 442

 

  Віконна фурнітура – петлі, запірні елементи, ручка і т.д. – відноситься до настільки ж важливих складових пластикового вікна, як і профіль зі склопакетом. Навіть у невеликій стулці передбачено приблизно 20 фурнітурних деталей, які відповідальні за зручне відкривання-закривання, відкидання на провітрювання, надійний притиск і захист від несанкціонованого доступу. Отже, від якості і стану цих компонентів прямо залежить легкість і комфорт експлуатації, а також загальна надійність і довговічність конструкції.

  Оскільки навантаження на петлі, ручки і запори досить великі, то для підтримки бездоганної працездатності час від часу потрібне регулювання віконної фурнітури. Виконати її можна як самостійно, так і за допомогою майстрів. Компанія «Лінія вікон» спеціалізується не тільки на виробництві та продажу віконних конструкцій, а також займається обслуговуванням пластикових вікон і дверей. Ми пропонуємо найкращі ціни в Києві та оперативно виконуємо різні роботи.

Що станеться, якщо не обслуговувати вікна?

Фурнітура по функціональним можливостям ділиться на наступні види:

 • поворотно-відкидна (найпоширеніша сьогодні: дозволяє відкривати стулки в бік і відкидати верхню частину на провітрювання. Сьогодні в базову комплектацію таких систем входять і компоненти мікропровітрювання, що створюють щілину між рамою і стулкою для повітрообміну);
 • чисто поворотна (використовується рідше, але була найпопулярнішою раніше, коли вікна тільки відкривалися вбік)
 • розсувні системи. Вони дають можливість відкривати вікно і провітрювати приміщення, не захаращуючи простір. Подібна фурнітура також ділиться на різні види, включаючи похило-зсувні, паралельно-розсувні і т.д.

  Класифікується сучасна фурнітура також по її виробникам. Символом якості є вироби авторитетних європейських марок, включаючи Maco, Roto, Siegenia. До загальних переваг, які мають ці фурнітурні елементи, відносяться наступні:

 • великий робочий ресурс, в тому числі 10-річний термін служби і здатність витримати до 40 тисяч циклів відкривання/закривання;
 • виключно металеві вироби;
 • захист від корозії, завдяки наявності спеціального покриття;
 • просте регулювання віконної фурнітури;
 • широкий набір додаткових комплектуючих, включаючи протизламні цапфи, блокатори і багато іншого;
 • захист від провисань стулки по вертикалі. 

  Але навіть ці висококласні елементи з часом потребують обслуговування, в тому числі очищення, змащування або навіть регулюванні. Це обумовлено різними причинами, в тому числі:

 • усадкою недавно побудованих домоволодінь, через що змінюється щільність прилягання вікна до отвору, порушується герметичність, змінюється геометрія і т.д.;
 • природним механічним зносом, оскільки фурнітура постійно відчуває динамічні і статистичні навантаження, які і призводять до появи нарікань в роботі;
 • порушенням базових правил експлуатації вікна. Якщо віконну конструкцію не мити, а також не виконувати змащування, докладати надмірні зусилля при відкриванні/закриванні стулок, то незабаром буде потрібно регулювання віконної фурнітури.

Як зрозуміти, що потрібні регулювальні роботи?

  Займатися налаштуванням фурнітурних елементів без будь-яких підстав для цього не потрібно. Деякі віконники і представники ремонтних майстерень намагаються переконувати користувачів в тому, що спеціальні регулювання потрібні двічі на рік: для переходу в зимовий режим перед холодами і в літній – напередодні теплого сезону. Насправді заводське регулювання забезпечує оптимальні всесезонні робочі параметри (в тому числі і ступінь притиску стулок до рами). Тому просто так ніякі маніпуляції робити не потрібно.

Дійсно потрібно регулювання віконної фурнітури в таких випадках:

 1. Стулка нещільно притискається до рами при закриванні, а ви помітили продування і протяги.
 2. Під час відкривання або закривання вікна, стулка стикається з рамою (затирає її).
 3. Ручка вікна не повертається без прикладання додаткових зусиль або розбовталася.
 4. Є інші нарікання на роботу рухомих елементів віконної конструкції, які ви раніше не помічали (шум і т.д.).

Самостійна просте регулювання віконної фурнітури

  З більшістю з описаних вище проблем дозволяє впоратися нескладна настройка. Причому дефект з затиранням і/або розхитаною ручкою вирішується універсально, тобто регулювання віконної фурнітури Maco і регулювання віконної фурнітури Roto буде однаковим.

Ось основні рекомендації по самостійному налаштуванню:

 1. Якщо ручка стала туго повертатися, то необхідно зробити змащення петель. Використовувати варто або спеціалізовані речовини, рекомендовані виробником фурнітурних елементів, або силіконову або машинну змазку. Також підійде і універсальна WD-40. Нанести речовина потрібно на рухливі елементи, кілька разів закрити і відкрити вікно, переконатися, що змазка рівномірно розподілилася по петлях.
 2. Якщо ручка розбовталася, то за допомогою хрестової викрутки потрібно затягнути гвинти. Для доступу до них просто поверніть декоративну планку на ручці убік. Притримуючи стулку, затягуємо гвинти, повертаємо планку назад.
 3. Якщо має місце затирання за раму, то стулку потрібно відрегулювати по вертикалі або по горизонталі. Подібні маніпуляції проводяться за допомогою шестигранника. Налаштовувати потрібно петлі, тобто шестигранний ключ вставляється в спеціальні регулювальні отвори:
 • для зміни позиції стулки в горизонтальній площині, її спочатку потрібно відкрити, потім вставити шестигранник в отвір верхньої петлі і виконати обертання за годинниковою стрілкою. Нижній навіс регулюється аналогічно, але стулка повинна бути закритою;

 • налаштування у вертикальній площині здійснюється за допомогою нижньої петлі. З неї попередньо знімається декоративний ковпачок, а шестигранник вставляється в відчинений в верхній частині навісу отвір. Якщо зробити поворот проти годинникової стрілки, то стулка злегка опуститься вниз (на кілька мм), а якщо за годинниковою – підніметься.

  У разі виникнення скарг на протяги і продування, перш ніж виконувати регулювання фурнітури, варто перевірити стан віконного ущільнювача. Якщо він потріскався, то необхідно провести його заміну. Крім того переконайтеся, що дме саме з області контакту стулки з рамою. Якщо продування є в районі укосів, то причина проблеми, ймовірно, в них, а фурнітура тут ні при чому.

  Ступінь притиску стулки до рами налаштовується за рахунок регулювань цапф (ексцентриків), розташованих на торцевій частині. Необхідні дії залежать від марки фурнітури.

Як посилити притиск: регулювання віконної фурнітури Maco

  Ексцентрики австрійської марки Maco є овальними металевими головками, що розташовані на торці з боку ручки. Досить відкрити стулку, злегка посувати ручку і запірні цапфи відразу ж стануть видні.

  Стандартним положенням цапф Maco є розташування під кутом в 45 градусів. Це так звана універсальна позиція із середнім ступенем притиску. Для посилення прилягання стулки до рами потрібно повернути ексцентрики за годинниковою стрілкою так, щоб вони зайняли горизонтальне положення. Як робочий інструмент найкраще використовувати накидний ключ або ж пасатижі. Якщо потрібно послабити притиск, то ексцентрики треба обертати проти годинникової стрілки – перевести у вертикальне положення.

Як посилити притиск: регулювання віконної фурнітури Roto

  Запірні цапфи німецького виробника Roto дещо відрізняються зовні, але принцип їх роботи і настройки такий же. Фурнітура цієї марки може припускати як один регулюючий ексцентрик, так і відразу декілька. Як підказка щодо ступеня притиску тут можуть виступати риски на торцях цапф. Якщо вони ближче до вулиці, то притиск слабкий, а якщо ближче до кімнати – то посилений. Отже, для посилення герметичності потрібно виконати поворот за годинниковою стрілкою, а для ослаблення – проти. Якщо рисок немає, то принцип все одно той же.

Правильний догляд

   Щоб регулювання віконної фурнітури не знадобилося довше, потрібно двічі на рік очищати її елементи від забруднень. Накопичуючись на петлях, цапфах і інших рухомих деталях, вони починають надавати абразивну дію. Також раз на рік слід змащувати фурнітуру. Перелік відповідних речовин ми перерахували вище, розповідаючи про змащування петель.

 

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані