Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як встановити пластикове підвіконня

22 Липня 2020 року
Переглянуто: 490


   Коли віконна рама закріплена в отворі, а монтажний шов запінили, нашим фахівцям залишається вирішити лише одне питання, як встановити підвіконня. Власне найчастіше цей етап монтажу вікон виконують саме професіонали, але бувають і виключення. Наприклад, на початковій стадії капітального ремонту відразу після скління підвіконну дошку рекомендується не ставити, щоб її не пошкодили в процесі чорнових робіт. В результаті думати про те, як встановити пластикове підвіконня, починають вже ближче до завершення ремонту.

   Монтаж підвіконної дошки відповідальна, але не найскладніша процедура, про яку ми і розповімо в деталях в цьому матеріалі. Але, якщо ви не впевнені у власних силах, то кращий варіант – довірити монтаж професіоналам.

   Компанія «Лінія вікон», як виробник віконних конструкцій з великим досвідом, пропонує своїм клієнтам широкий спектр послуг. У нас ви можете придбати підвіконня пластикове в Києві з монтажем, замовити його реставрацію або комплексний ремонт вікон. Крім оперативності та високої якості послуг ми гарантуємо вам кращі ціни в столиці.

Як встановити підвіконня самостійно?

   При відсутності відповідного досвіду самостійний монтаж треба виконувати з дотриманням чітких правил і послідовності дій. Умовно, всі етапи того, як встановити пластикове підвіконня, діляться на 4 стадії:

 1. Підготовчі роботи зі збором всіх необхідних інструментів.
 2. Підгонка дошки під розміри отвору.
 3. Розміщення в отворі і виставлення за рівнем.
 4. Фіксація підвіконня з забезпеченням належної герметизації стику.
 5. Розглянемо кожен етап докладніше.

Підготовка до монтажу підвіконня

Насамперед потрібно зібрати інструмент і інше приладдя, які потрібні для монтажу. Під рукою повинно бути наступне:

 • електролобзик;
 • бульбашковий рівень або лазери;
 • перфоратор з комплектом свердел;
 • монтажна піна (бажано зі спеціальним пістолетом);
 • пластикові підкладки (для виставлення рівня);
 • рулетка з олівцем для замірів.

Додатково можуть знадобитися дерев'яні бруски, які виступають опорою для підвіконня. Вони використовуються в тому випадку, якщо залишаться великі нерівності після демонтажних робіт.

Підгонка по всім розмірам

   До того, як встановити підвіконня в отворі, потрібно виконати необхідні заміри, а далі отриману розмітку перенести на саму ПВХ-дошку і здійснити порізку.

   Фактично потрібно виміряти довжину отвору (тобто відстань між бічними укосами) і додати до неї 10 см. Пластикове підвіконня повинно з боків виступати десь на 5 см, інакше воно буде виглядати не дуже естетично. Ще одним обов'язковим вимірюваним показником є ​​ширина від підставочного профілю до краю стіни. На цій ділянці довжина підвіконня повинна збігатися з розміром отвору, а вже залишилася ширина – буде більшою від нього.

   Коли всі ці розміри зняті, приступаємо до різання підвіконної дошки під отримані розміри. Оптимальний варіант – застосовувати електричний лобзик для роботи, але якщо його немає під рукою, то підійде і звичайна ножівка. У місці установки підвіконня в бічних укосах необхідно зробити невеликі штроби глибиною до 5 мм. В результаті отвір виявиться приблизно на 10 мм довшим, ніж підвіконна дошка з ПВХ. 

   Найпростіше зробити такі відкосні пази за допомогою перфоратора з долотом. З цим інструментом можна забезпечити максимально рівну форму, що спрощує входження підвіконня в штробу. Допустимо використовувати і інший підручний інструмент, але з ним знадобитися більше сил і часу.

На завершення процесу треба очистити робочу зону від сміття. Далі приступаємо до установки і того, як кріпити пластикове підвіконня.

Розміщення і вирівнювання по рівню

   Коли підстава отвору і укоси пройшли підготовку, можна встановлювати підвіконну дошку. Обов'язковою інструментом тепер стане будівельний рівень.

   До фіксації в отворі на підставу ставимо підкладки, що виконують роль опори. Якщо довжина вікна невелика, то можна обмежитися двома такими виробами, а ось вже для балконного блоку буде потрібно мінімум три і більше опорних планок.

   Завдання підкладок полягає в забезпеченні стійкого положення і вирівнюванні підвіконня. Спочатку саме підкладки потрібно перевірити за будівельним рівнем. Далі можна вставляти саму підвіконну дошку в пази, засовуючи її до упору.

   Якщо по довжині підвіконня потрібно ідеально вирівняти по рівню, то по ширині необхідний незначний ухил всередину кімнати. Це треба для того, щоб конденсат міг стікати вниз природним чином, а не накопичувався в районі монтажного стику. Щоб домогтися ухилу, край підвіконня слід злегка нахилити вниз (досить декількох градусів, тобто всього 2-3 мм). При цьому по довжині потрібно зберегти рівне становище, прикладаючи рівень як по центру дошки, так і по краях.

   У разі виявлення відхилень по горизонталі, усувати їх варто за допомогою пластикових підкладок, але також можна застосовувати і дерев'яні версії. Крім рівного положення потрібно забезпечити відсутність щілин між віконною рамою і підвіконням. Будь-які зміни позиції треба перевіряти рівнем.

Кріплення в отворі

   Коли примірка завершена, правильне положення кілька разів перевірено, можна починати фінальний етап робіт – кріплення в отворі. Найчастіше з цим завданням відмінно справляється монтажна піна, яка дає можливість заповнити всі наявні порожнечі під підвіконням без особливо трудомістких і витратних робіт.

   Перед запіненням рекомендується нагріти балон (якщо роботи виконуються влітку, то це не обов'язково). Більш висока температура підвищить загальну ефективність піни, дозволить їй краще заповнити всі порожнечі. Найпростіший спосіб нагріву – помістити балон в теплу воду або ж розмістити на радіаторі опалення. Потім балон треба струсити і можна починати процедуру запінення. Основне завдання при цьому – не залишити жодних видимих ​​пустот під підвіконням. 

   Роботи на цьому не завершуються. Врахуйте, що поліуретанова монтажна піна схильна до розширення, в результаті є ризик підняття дошки. Щоб подібного не сталося і всі раніше виконані етапи не виявилися марними, потрібно розмістити поверх підвіконня щось важке. Використовуйте цеглини, наповнені водою пляшки або інші підручні засоби солідної маси. Переживати, що пластикове підвіконня пошкодиться під вагою не варто, якщо обрані якісні вироби з внутрішніми ребрами жорсткості.Найкраще прибирати важкі речі з підвіконня на наступний день.

Як встановити підвіконня на лоджії або балконі?

  Специфіка монтажу підвіконної дошки на заскленому балконі або лоджії, як правило, дещо відрізняється. Так, якщо підвіконня не можна завести під віконну конструкцію, то додатково потрібно встановити металеві кронштейни, які виступають в такому випадку основною опорою. Вони фіксуються до парапету анкерами. В результаті загальна міцність і стійкість до механічних впливів істотно зросте.

  Кронштейни слід розміщувати на відстані до 75 см одна від одної. За допомогою будівельного рівня треба перевірити ухил по горизонталі, а простіше домогтися ідеальної рівності можна за рахунок натягування нитки між тримачами.

  Сама установка підвіконня здійснюється на саморізи, які вкручуються в нижню частину дошки. Прискорити процес дозволяє застосування шуруповерта. Після цього здійснюється обробка герметиками. Вона потрібна для того, щоб закрити зазори, що з'являються по краях або в інших частинах при великій довжині виробу. Процедура зміцнення монтажною піною в такому випадку не потрібна.

Як відреставрувати пластикове підвіконня?

  Якщо підвіконня поставили відразу, а в ході капітального ремонту воно пошкоджене, то зовсім не обов'язково виконувати демонтаж і установку нової дошки. Різні відколи, пошкодження та інші дефекти можна усунути за допомогою реставрації. Наші фахівці для цього використовують такі методи:

 • хімічні очисники (усувають потертості і зміни кольору);
 • спеціальна шпаклівка, яка прибирає незначні дефекти. З її допомогою можна позбутися дрібних тріщин і подряпин;
 • так званий рідкий пластик. Він допомагає видалити подряпини на пластику, в тому числі якщо вони досить глибокі. Також метод підходить для усунення досить великих вм'ятин;
 • ламінована плівка. Відносно доступний і простий спосіб візуального перетворення при множинних пошкодженнях;
 • ПВХ-накладки. Якісний, практичний і більш довговічний (на тлі плівки) метод перетворення серйозно пошкодженого підвіконня.
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані