Ущільнювачі для вікон, де купити? Які види існують?

9 Лютого 2022 року
Переглянуто: 383

уплотнители для окна

Комфортне житло неможливе без якісних віконних блоків, що оберігають мешканців від морозів, протягів та галасливих вулиць. Раніше люди обходилися ватою, папером та липкою стрічкою, щоб не дозволити холодам пробратися до їхнього житла. Зараз ці проблеми вирішують металопластикові вікна. Однак з часом може виникати ситуація, коли віконний блок вже не так ефективно справляється із цими завданнями. Не варто поспішати міняти всю конструкцію. Можливо, питання вирішать ущільнювачі для вікон. І тоді можна насолоджуватися теплом та комфортом у житлі далі.

Розберемося в цій статті, що таке ущільнювач для пластикових вікон, коли варто його замінити та особливості вибору цієї деталі.

Що таке ущільнювач для вікон

Дана деталь є каучуковою, силіконовою або зробленою з термопластика прокладкою трубчастої будови. Функція такої гумки для пластикових вікон полягає в ущільненні стиків конструкції. Можуть використовуватись як зовнішні, так і внутрішні для розширеного захисту.

Середній термін використання матеріалу – близько 10 років. У разі неправильного догляду цей термін значно скорочується. Якщо ж двічі на рік протирати місця прокладеної прокладки вологою серветкою та обробляти силіконовим мастилом або гліцерином, питання про нові прокладки відстрочиться.

Коли потрібно змінити ущільнювачі для вікон

Навіть найякісніший матеріал при правильному догляді з роками зношується і втрачає свої властивості. Тому в процесі експлуатації нерідкі ситуації, коли потрібно замінити комплектуючі для подальшого комфортного використання або провести ремонт вікон. Як правило, необхідність відновити ізоляційні властивості металопластикової продукції виникає через 6-7 років після встановлення.

Постійна зміна температур, вплив вологи та пилу призводять до втрати гумками своїх властивостей. З'являються тріщини, через які волога потрапляє вже в профіль, що зменшує період його експлуатації.

Замерзання вологої гуми, навіть високоякісної, призведе до її розриву, що відкриє шлях до кімнати холодного вітру та звуків ззовні. У такому випадку простіше поставити нові ущільнювачі для вікон, ніж повністю оновити систему.

Приймаючи рішення, зробити ремонт вікон або просто оновити розхідники, варто пам'ятати, що основний механізм — це самі пластикові конструкції. Однак саме неякісна або стара прокладка ущільнювача може звести всі старання при монтажі в нуль. Першою приходить у непридатність зовнішня гумка, оскільки саме на неї припадає негативна дія морозів, спеки, води та пилу. Внутрішня також ушкоджується. Ремонтні роботи в приміщенні, сухе повітря, вплив хімічних речовин та їх випарів призводять до її висихання та втрати еластичності.

Оновленню підлягають відразу обидві. Навіть якщо внутрішня, на перший погляд, ще не пошкоджена. Крім того, якщо зробити заміну тільки зовнішньої, притиск другої може суттєво послабитись.

Вхідні металопластикові двері також необхідно обстежити, щоб вчасно зробити заміну прокладок. Це дозволить щільно зачиняти двері та не дозволяти протягам або стороннім запахам з під'їзду проникати у ваше житло.

Що може бути причиною заміни:

  • надмірне попадання холоду та шуму в приміщення;
  • цвіль та грибок на резинках;
  • пересихання та тріщини;
  • деформації віконних петель;
  • поява конденсату на склі.

Вважається, що ця деталь у хорошому стані, якщо вона м'яка, а її колір не вигорів на сонці. Коли вона пересохне та потріскається, а в кутах утворюються «шишки» – треба встановити новий ущільнювач у паз для пластикових вікон.

Критерії вибору ущільнювальної гумки

Нема універсального варіанта прокладання на всі види металопластикових блоків для абсолютної ізоляції квартири від впливу зовнішнього світу. Кожен виробник профілів має свої особливості. Металопластикові конструкції виготовляються за окремою схемою, щоб було досягнуто максимальної сумісності з прокладками та гумками певної форми. Спираючись на рекомендації виробника, підбирають підходящий ущільнювач для пластикових вікон для досягнення найкращої щільності при закритті. Це стосується також балконних та вхідних дверей.

Для вікон варто вибирати прокладки з високим рівнем еластичності, які зможуть довго зберігати тепло в будинку при морозах до -30 С° і силі вітру до 100 км/год. Але герметичність та щільне закриття прямо залежить від якості ущільнювача.

Основними підходами до визначення відповідного варіанта виступають:

  • матеріал виготовлення;
  • форма;
  • відтінок;
  • період експлуатації;
  • спосіб застосування;
  • вартість.

Найлегше придбати ущільнювачі, ідентичні колишнім. Для цього слід відрізати від колишнього шматок для зразка. Але асортимент пропонує багато подібної продукції, що допоможе навіть покращити віконну систему.

Види ущільнювачів для вікон

Буває, що масштабний механізм не працює через маленький гвинтик, що вийшов з ладу. Таким «гвинтиком» може бути ущільнювач для дверей та віконних профілів. Саме він стоїть на варті від проникнення холодного чи гарячого повітря, гучних звуків у будинок. Окрім цього оберігає металопластикові системи від вологи.

На сучасному ринку пропонується безліч ущільнювачів. Залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені, розрізняють силіконові, каучукові, термополімерні поліетиленові ущільнювачі для вікон. Розглянемо, у чому їхня відмінність та основні характеристики.

Ущільнювач із гуми або каучуку

Такі прокладки прослужать до 30 років. Виробляють гумовий ущільнювач чорного кольору шляхом вулканізації каучуку. Має відмінні властивості до герметизації, стійкість до негативного впливу зовнішніх факторів – холоду, спеки, вологи, пилу. Оптимальний температурний режим варіюється від -25 до +45 С°. Підвищена еластичність і стійкість до деформації роблять його чудовим вибором.

Силіконовий ущільнювач

Один з найпопулярніших завдяки міцності та властивостям шумоізоляції. Період служби за належного обслуговування може досягати 40 років. Екологічний і відмінно підійде як для житлових, так і для комерційних будівель. Великий рівень термостійкості (від -40 до +150 С°). Не сприйнятливий у різких перепадах температури, УФ-дії та інших атмосферних факторів. Ціна на них вища, ніж на аналоги. До того ж, виділяють і недоліки, такі як невисокий ступінь еластичності та слабка стійкість до механічних пошкоджень.

EPDM ущільнювач

Прослужить близько 20 років. Висока стійкість до атмосферних впливів практично не пересихає і не тріскається при правильному догляді. Часто цей матеріал називають синтетичним (етилен-пропілен-дієновим мономерним) каучуком. Ущільнювачі можуть бути представлені в різних відтінках, водостійкі та еластичні.

ТРЕ ущільнювач

Термопласти відрізняються своєю здатністю захищати місця, де їх конкуренти не завжди справляються відмінно — на кутах. Синтезований полімер при середньому температурному режимі схожий станом з гумовими, але на великій жарі розм'якшується. Такі варіанти можуть бути в різних кольорах, приємні на дотик і несприйнятливі до атмосферного та хімічного впливу.

Поліетиленовий з наповнювачем

Як наповнювач застосовується поролон. Такі прокладки на сьогоднішній день вже дуже рідко застосовуються через схильність до деформації і низького рівня еластичності.

Підсумок

Для довгої служби металопластикових профілів рекомендується грамотно доглядати всі важливі деталі, які забезпечують герметизацію та захист конструкцій. Такою деталлю є ущільнювачі. Правильна експлуатація та своєчасна заміна цих допоміжних матеріалів убезпечать власників від непередбачених витрат щодо встановлення нових профілів. Адже завжди краще зберегти те, що вже є.

Серед великого вибору на ринку, найчастіше віддають перевагу EPDM-ущільнювачам завдяки кращому, згідно з відгуками, співвідношенню ціна-якість. Ці гумки є стійкими до перепадів температур і мають довгий період служби. Однак на кутах віконного блоку вони фіксуються не дуже міцно, як більшість їх аналогів.

Заміну не рекомендується робити самостійно, оскільки тут потрібні спеціальні інструменти та навички. «Лінія Вікон» – компанія-виробник, яка не тільки виготовить та встановить пластикові профілі, а й допоможе вам підтримувати їхню надійну роботу.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA