Віконний словник

А

Анкер монтажний   Анкер монтажний (він же болт анкерний, він же анкер рамний) являє собою металевий виріб з втулкою, створене для кріплення віконних пластикових рам на бетонні підстави. З його допомогою можна просвердлити дверну коробку або віконну раму наскрізь. Анкер - це подвійний самостійний кріпильний елемент, який здатний закріплюватися в несучих конструкціях і при цьому надійно утримувати додаткові вставні конструкції (вікна, двері). Фіксація в стіні відбувається завдяки розклинюванню анкера. Стіни можуть бути з цегли, бетону, газосилікатних блоків. Анкерні пластини нерідко використовують для монтажу не тільки пластикових, але і дерев'яних, і алюмінієвих вікон. Сьогодні анкерні болти виробляють з надміцних матеріалів за інноваційними технологіями.
Анкерна пластина   Сфера застосування анкерної пластини - це кріплення віконних профілів і блоків в отворах у всіх типах стін. Не проблема встановити вікна в стінах з моноліту, цегли, залізобетону, бетону, піноблоків або газосилікатних блоків. Найчастіше анкерні пластини використовують для монтажу віконних рам в стіни, які вже мають в ролі утеплювачів пінопласт, мінеральну вату, утеплювачі Isover, Paroс або інші матеріали. Встановлюючи вікна в такі стіни, зазвичай майстри кріплять рами саме в міжстінових простір з утеплювачем. Тому в цьому випадку анкери використовувати неможливо. Відмінним виходом стають анкерні пластини.

Принцип монтажу на анкерні пластини полягає в тому, що одна сторона пластини кріпиться до віконного блоку, а друга - до стіни. При цьому використовують саморізи і дюбель-цвяхи. За допомогою анкерних пластин допускається установка пластикових і дерев'яних віконних рам.

Армування   Профіль з металу, який вставляють в профіль ПВХ для його зміцнення зсередини, називають армування. Це технічне рішення допомагає зробити віконні блоки більш статичними і жорсткими. Металевим армуванням оснащують профілі перед зварювальними роботами. При цьому армують всі складові профілю вікна (імпост, рами, стулки, статичні і сполучні профілі). Армування металом обов'язково для ПВХ-вікон, і дозволяє вирішити дві важливі задачі:

1. Компенсація розширень пластикових профілів від температурних коливань і захист від вигинання і деформації від термовоздействія.
2. Підвищення ступеня жорсткості і опірності вітрам біля вікон. Оскільки пластикові рами, особливо великі, повинні утримувати потужні потоки повітря, коли дме сильний вітер, то їх необхідно зміцнювати. Адже ПВХ-профілі при сильних навантаженнях можуть вигинатися від свого ж ваги. Переконатися в цьому можна, взявши в руки профіль 6-ти метрів посередині. Металеве армування надає ПВХ-вікон необхідну жорсткість.
Армування кріпиться до профілю саморізами, які мають у своєму розпорядженні на відстані 0,3-0,4 м один від одного. Вкрай важливо вибрати правильну товщину армуючого профілю. У наш час недобросовісні виробники з метою зниження своїх витрат і збільшення швидкого прибутку, випускають армування товщиною 0,8-1 мм. Так, можливо їх ціна залишить конкурентів позаду. Але, це кричуще невігластво, адже металевий профіль з такою товщиною не в змозі виконати завдання, покладені на нього. Чи варто купувати такі ПВХ вікна?
Оптимальна товщина армуючих профілів повинна бути 1,5-2 мм. Ці ж рекомендації можна знайти і у європейських і німецьких виробників (наприклад, профілі Rehau). Так що, купуючи металопластикові вікна, варто звернути увагу на його армування і його товщину, і не економити на якості. Багато вітчизняних і зарубіжних виробники пропонують сьогодні на ринку саме такі вироби.

Аргонове заповнення   Аргонове заповнення є інертні гази, якими заповнюють склопакети у віконних блоках. Цей газ не має запаху і кольору, і використовується в будівельній сфері. Щільність аргону вище, ніж у повітря. Скло з газом-аргоном створюють шар, який відмінно чинять опір звуковим хвилям і теплопередачі. За рахунок цього вікна допомагають зберігати тепло в приміщеннях і менше пропускають вуличний шум. Коефіцієнт теплопередачі дорівнює приблизно 0,03 м2хС / Вт. Звичайний однокамерний склопакет з флоат-стеклами здатний чинити опір теплопередачі в значенні 0,34-0,37 м2хС / Вт. У той час як склопакети, заповнені аргоновим газом, утримують тепло на 0,39-0,4 м2хС / Вт. Якщо, наприклад, на вулиці -27 градусів, то в квартирі буде +9. Виробники віконних конструкцій Salamander, Rehau, WDS, OpenTeck рекомендують аргоновий газ як чудовий наповнювач для склопакетів, що дозволяє збільшувати теплоопір пластикових вікон великих габаритів.
Алюмінієві вікна   Віконні блоки, вироблені зі сплаву алюмінію, називають алюмінієвими. Сьогодні вони набули широкого поширення і встановлюються в приміщеннях різного призначення. Виробники профілів з алюмінію застосовують спеціальні сплави, що підвищують стійкість до корозії віконного блоку. Як правило, це кремній і магній. Особливо полюбилися алюмінієві профілі власникам будівель та будинків, де вітражні або французькі вікна. Також часто алюмінієві профілі використовують для побудови зимових садів і вхідних дверних груп. Алюмінієві профілі, залежно від показника терморазрива, можуть бути двох типів: теплі, холодні. Холодні краще використовувати в будівлях, де не потрібен підігрів повітря або всередині приміщень, наприклад в якості офісних перегородок .. Адже у них відсутня термоміст. А теплий алюміній більше підійде для приміщень, де проживають або працюють люди. Також для конструювання вітражів, скління басейнів і зимових садів краще використовувати теплий алюміній. Але врахуйте, що його вартість вище холодного.
Арочні вікна   Різновидом нестандартних віконних рам є арочні вікна. Їх відрізняє округла верхня частина. Вигин може виконуватися з правильним чи неправильним радіусом. Правильним радіус називається, якщо він дорівнює ½ довжини підстави. Вікна арочні широко застосовуються в заміських котеджах і будинках. Вони не рідко ламинируются плівками, що імітують дерево, а склопакет декорується шпросів. Виготовляють арочні вікна з різних матеріалів (дерево, пластик (Саламандер, OpenTeck, WDS, Rehau), алюміній). Проектувальники таких вікон повинні враховувати мінімальний показник радіусу вигину (від 250 мм) і технічні параметри вікна.
Алюмодерев'яні вікна   Це вікна, вироблені на основі комбінування матеріалів. Як видно з назви, поєднують алюміній і дерево. З боку вулиці таке вікно зроблено з теплого алюмінію, а з боку кімнати - покрито декоративними накладками з деревини високої якості (дуб). Більшу частину профілю становить теплий алюміній з термомостом. Це дає можливість виробляти віконні блоки великих розмірів, що складно зробити з дерева і пластика. Накладки, призначені для внутрішньої частини вікна, фарбуються в декілька різних базових квітів. Крім того, що такі вікна естетично виглядають, вони виконують функцію і утеплювача, адже дерево допомагає зберегти тепло. Наприклад, алюмодерев'яні профіль компанії Alumil створений з трьома контурами-ущільнювачами, які мають високу ступінь погодостійких. Це робить конструкцію герметичній і здатною до теплоізоляції.

Б

Балконний блок  Балконним блоком називають цільне поєднання вікна та балконних дверей. З'єднання відбувається за допомогою спеціального профілю. Не рідко можна зустріти в балконному блоці поворотну двері і глухе вікно. Але вікно також може бути і поворотно-відкидним. Для монтажу балконного блоку необхідно повністю демонтувати старі рами і двері, і встановити нову металопластикові двері з вікном. Для засклених балконів балконні блоки виготовляють з однокамерним склопакетом і трикамерним ПВХ-профілем, а також встановлюють 2-сторонні підвіконня під вікном. Якщо ж балкон не засклений, то часто монтують зовні водовідводи, склопакети вибирають двокамерні, а ПВХ-профіль - 5-камерний. Сьогодні модно встановлювати дверні блоки, що складаються з 2-х дверей, відповідно до місцевого кліматом. Тобто замість стіни під вікном встановлюють балконні двері. Це дає більше світла в кімнаті і візуально збільшує простір.
Блокатор помилкового відкриття   Механізм, створений запобігати відкидання стулки вікна при роботі поворотно-відкидний фурнітури, називається блокіратор помилкового відкриття. Установка цих виробів на всіх стулках, де є поворотні і відкидні механізми, обов'язкове. У нормативних нормах прописані вимоги до монтажу блокаторів. Складається механізм з відповідного упору на рамної планці і блокіратора на стулці. Іноді ця фурнітура може бути без відповідної планки. Правила експлуатації забороняють повертати віконну ручку в стані відкритої стулки. Ця вимога навіть прописано в гарантійних документах і інструкції. Викликано це тим, що доклавши зусилля в такому випадку, можна легко зламати блокіратор. На щастя, зламані блокатори можна замінити. За конструкцією блокіратори відкривання бувають:
· Універсальними;
· Лівими;
· Правими.
Серед додаткових функцій цієї фурнітури можна відзначити її здатність регулювати висоту і підводити стулку. Ці функції особливо цінуються в великих вікнах з важкими стулками. Також затребувані такі механізми для вікон, встановлених в будинках, які, ймовірно, будуть давати усадку.

В

Висота профілю   Найбільший розмір поперечного перерізу в напрямку, який перпендикулярно ширині, називають висотою профілю. Говорячи простіше, це висота рами вікна або будь-якої його стулки. Дослідження і виміри виробників показали, що чим нижче висота профілів, тим гірше тепло- і шумоізоляція, і навпаки.

Наприклад, профілю фірми Саламандер мають різну висоту залежно від моделі. Так, система 2D має висоту рами 60мм, у моделі Streamline цей показник дорівнює 68 мм, а у BluEvolution - 83 мм. У вікон Rehau Ecosol висота рами дорівнює 64 мм, а у Rehau Synego - 72 мм.
Вітражне скло   Вітражне скло являє собою скління сходових маршів, фасадів будівель, альтанок в будинках і котеджах. Скління фасадів будівель можна виконувати з алюмінієвих профілів, а також з профілів ПВХ. Часто вітражне скло виглядає, як скляна стіна усередині віконної рами. Варто відзначити, що під поняттям «вітражне скло» часто розуміють скління панорамними вікнами.
Вітражне скло набуває все більшої затребуваність. Воно дозволяє домогтися гарного презентабельного вигляду, навіть якщо необхідно засклити фасади величезних площ. До того ж вітражне скло технічно дозволяє спроектувати найрізноманітніші форми і дизайни будинків. Це активно використовують будівельні компанії і дизайнери.
Вітропроникність   Стовідсоткова герметичність віконних блоків ПВХ, як не дивно, може зіграти злий жарт. Справа в тому, що відсутність циркуляції повітря може негативно вплинути на віконні профілі. Тому виробники подбали про те, щоб у вікнах була можлива нормальна повітропроникність.
Повітропроникністю називають можливість вікон пропускати повітряні маси навіть тоді, коли вони закриті, і вітру практично немає. Завдяки наявності в профілях ПВХ спеціальних каналів для повітря, циркуляція відбувається природно і постійно. Вимірюють повітропроникність кількістю кубічних метрів або дециметрів повітря в годину на квадратний метр.
Відкривання стулок Відкривати стулки вікон можна такими способами:

Ø Поворотний (стулка відкривається всередину кімнати тільки по одній траєкторії, наприклад як у дерев'яних вікон);
Ø Поворотно-відкидний (самий практичний метод, що дає великі можливості для провітрювання і миття вікон);
Ø Фрамужний (стулку можна відкинути в одному напрямку зверху вниз, її петлі знаходяться внизу, популярно у великих офісах);
Ø Наклонно-зсувний (відкриваючи, стулку можна зрушити паралельно вікна, відмінний метод, якщо треба економити простір). Ну і, зрозуміло, вікна бувають глухими, без стулок.

Вогнестійкість Вогнестійкість називають рівень опору матеріалів займання вогню. Простіше кажучи, вогнетривкі матеріали або будівельні блоки здатні перешкоджати просуванню вогню і не давати пожежі увійти в повну силу. Для захисту приміщень від пожеж нерідко встановлюють віконні, дверні групи і перегородки з вогнетривких матеріалів. Вони грають роль перепони для пожежі і можуть застосовуватися як в промислово-виробничих будівлі, так і в житлових квартирах і будинках. Особливо популярні вогнестійкі матеріали в тих областях, де є великі ризики пожеж та займань. Залежно від ступеня вогнестійкості вікна можуть бути наступних класів: Е15, Е30, Е45, Е60 і Е90. Вогнестійкий межа у них дорівнює 15, 30, 45, 60 і 90 хвилинах відповідно. Показники вогнестійкості сформували на основі часу, за який матеріал втрачає свою цілісність.
Вікна Вікнами називають конструкції, що обрамляють отвори в стінах будівель, службовці для захисту приміщень від холодів і спеки, і обмеження надходження світла і повітря за бажанням замовника. Спочатку вікна робили з дерева. Але такі конструкції були обмежені в розмірі. З розвитком віконної індустрії функціонал і зовнішні види віконних груп сильно покращилися. Сьогодні матеріали для вікон настільки досконалі, а самі конструкції настільки різноманітні, що проектування будівель і вікон практично не має меж. Матеріали, з яких сьогодні виготовляють вікна, бувають 4 видів:

1. Дерево.
2. Пластик (ПВХ).
3. Алюміній.
4. Сполучення алюмінію і дерева.
Кожен з цих типів матеріалів характеризується своїми мінусами і плюсами. Залежно від цілей і призначень віконних блоків, той чи інший матеріал може бути ідеальним варіантом. Наприклад, ПВХ-вікна вельми популярні за рахунок широкого функціоналу, різноманітності моделей і доступності цін. Сьогодні пластикове вікно може купити практично кожен працюючий громадянин. Вікна з дерева можуть відрізнятися більш високою вартістю. Але зате їх рівень екологічної чистоти набагато вище. Найчастіше вікна виготовляють з таких порід як сосна, ясен, дуб і модрина. Комбіновані віконні групи- це нове слово у віконній промисловості. З їх допомогою можна досягати різноманітних цілей, підвищувати довговічність вікон і естетичний вигляд. Залежно від потреб і побажань клієнта вікна можуть бути алюмодерев'яні або дерево алюмінієвими. І, нарешті, вікна з алюмінію. Цей варіант вікон краще, коли потрібно виготовити габаритні вікна. Завдяки алюмінієвому профілю, такі вікна легко справляються з навантаженнями ваги. Їх цінова категорія знаходиться приблизно на тому ж рівні, що і вікна з дерева.

Віконний отвір Стінові або покрівельні отвори, призначені для вставки віконної рами, називають віконними прорізами. Для монтажу вікна в проріз необхідно виконати ряд дій, що включають демонтаж старого вікна, іноді демонтаж старої штукатурки, і, звичайно ж, завмер нових віконних конструкцій. Прорізи для вікон можуть бути в стінах і дахах з будь-яких матеріалів (цегла, піноблоки, шифер, дерево, черепиця, бетон). Дизайн будинку або котеджу впливає на те, якого розміру і форми віконні прорізи будуть зроблені. Відрізняються найчастіше також отвори для вікон наявністю або відсутністю чверті.
Відповідна планка Відповідною планкою називають складову частину фурнітури, що знаходиться на рамної панелі або на імпості. Наприклад, у вікнах-ПВХ відповідна планка служить для фіксації запірного мови і знаходиться навпроти замкового елемента. Виготовляють цю деталь з металу, а кріпиться вона до профілю саморізами. Головна її функція - міцно тримати запірний ролик і забезпечувати вентиляцію в кімнатах. Різні виробники можуть виготовляти різні за конструкцією і призначенням відповідні планки. Так, бувають планки ліві, праві або універсали. Крім того, поділяють їх на дверні та віконні.
Відлив Віконні відливи - вузька смужка металу або пластику, яка кріпиться з вулиці до підвіконної планки і служить для відводу води і захисту піни і швів від розкладання і псування від вологи. Також функція віконних відливів - убезпечити стіни будівель від намокання і появи цвілі. Не можна не відзначити і естетичну функцію відливів. Вони закривають монтажні шви і надають вікну завершеного затишний вигляд. Простір під ними заповнюється також піною і заклеюється спеціальною стрічкою. Для виготовлення відливів використовують алюміній, ПВХ, оцинковану сталь товщиною 0,5 мм. Вона, як правило, має покриття з полімерного складу. Такі відливи не піддаються іржі і не вигоряють від сонця. До того ж їх ціна вважається цілком доступною. Відливи з алюмінієвих сплавів також не бояться корозії. Вони можуть бути пофарбовані полімерними фарбами. На відміну від оцинкованого, такий відплив буде коштувати на порядок дорожче. Відливи із пластику завоювали свою популярність і затребуваність завдяки малій вазі, легкості монтажу і хорошого показника поглинання шумів.
Відкіс Віконні укоси - це внутрішні або зовнішні ділянки в отворах стіни, які прилягають до вікна, і оброблювані оздоблювальними матеріалами після завершення монтажу вікна. Для приведення укосів в належний вигляд використовують такі типи матеріалів:

· Утеплені сендвіч-панелі;
· Штукатурка;
· Гіпсокартон.
Вибір матеріалу залежить від уподобань конкретного клієнта. Оштукатурювання укісних ділянок можна вважати «минулим століттям». Такий метод обробки був популярний ще 5-12 років тому. З появою на ринку інноваційних матеріалів і конструкцій, штукатурка відійшла на другий план. Альтернативні матеріали по багатьом параметрам випереджають оштукатурювання укосів. По-перше, гіпсокартоном і ПВХ-панелями обробити укоси вікон набагато швидше і легше. Витрачений час скорочується в кілька разів, в порівнянні з роботою зі штукатуркою. По-друге, економляться фінанси клієнтів, а естетична сторона тільки радує. Практичний і найзручніше використовувати для обробки віконних укосів сендвіч-панелі. Вони ідеально поєднуються з вікнами будь-якої марки і будь-якого типу (Саламандер, Рехау, WDS або OpenTeck т.д.).

Г

Гребінка

  Гребінка - це деталь фурнітури для віконних блоків, покликана виконувати такі функції: Фіксувати віконну стулку; Захищати стулки від мимовільного відкриття і різкого пориву вітру; Обмежувати відкривання. Конструкція гребінки влаштована дуже просто. Ступінчастий фіксатор прикріплюється до ручки, і монтується штир, що фіксує стулку в бажаному положенні. Гребінки надають зручності користувачам, так як завдяки їм не потрібно шукати якийсь предмет, щоб обмежити відкриття стулки або попередити її закриття від протягу.


Переваги, які дає гребінка:
· Користь (віконні конструкції набувають додаткові функції);
· Захист (з її допомогою ви зберігаєте свої вікна цілими набагато довше);
· Безпека (вікно не відкриється різко і не вдарить нікого від різкого пориву вітру);
· Надійність (гребінки практично ніколи не ламаються);
· Економія (стоять ці пристосування зовсім недорого, а користь приносять відчутну).
Крім того, установка гребінки займає кілька хвилин, і купити її не складе труднощів.

Д

Двокамерний Склопакет   Переслідуючи мету підвищити шумо- і теплоізоляцію, виробники розробили двокамерні склопакети. Ці конструкції складаються з трьох стекол, між якими закачаний газ або осушене повітря. З'єднані скла спеціальними рамками. Зрозуміло, теплоізоляція і захист від шумів і пилу значно вище у двокамерного склопакета, на відміну від однокамерного. Класичні склопакети з двох камер мають товщину скла в 4 мм, а ширину дистанційної рамки - 10 мм. А взагалі, профільні системи у двокамерних склопакетів можуть мати різні параметри товщини - варіюються вони від 24 до 52 мм. Товщина скла може змінюватися від 4 до 8 мм, а межстекольное відстань - від 6 до 24 мм. Чим товщі скла і більше відстань між ними, тим сильніше гаситься вуличний шум і зберігається тепло. Вибір товщини 2-камерного склопакета залежить від функцій, які ви покладаєте на вікно.
Дистанційна рамка   Щоб забезпечити жорстку фіксацію стекол один з одним, використовують дистанційну (спейсерную) рамку. Така рамка вирішує відразу 3 завдання:

1. Грає роль ємності з молекулярним ситом, що важливо в справі профілактики запітніння вікон і відведення конденсату.
2. «Працює» каркасом всього склопакета.
3. Утримує потрібну відстань між стеклами.
Спейсерние рамки виготовляють з оцинкованої сталі, алюмінію, профілю ПВХ. В кожному випадку є свої переваги і недоліки. Наприклад, якщо рамка з алюмінію, то там, де вона встановлена, може утворюватися місток холоду. Це викликано сильною теплопровідністю алюмінію. Доцільніше на сьогоднішній день використовувати полімерні рамки. Вони виготовляються з урахуванням передових технологій і виключають промерзання рамок і місць, де вони встановлені. Жоден склопакет не може обійтися без дистанційних рамок, будь він пластиковий, алюмінієвий або дерев'яний. Колір рамок може бути різним. Клієнти навіть можуть замовляти, якого кольору рамки встановити в їх вікна (чорна, біла, сіра, коричнева). Якість, надійність і довговічність склопакетів залежить від того, з яких матеріалів були зроблені комплектуючі для віконного блоку. Дешеві деталі, в тому числі і рамки, можуть істотно погіршити властивості вікон і скоротити їх термін служби.

Добірний профіль   Додатковий пластиковий, алюмінієвий або дерев'яний профіль для вікон називають також добірних. Ця деталь може бути призначена для різних цілей і мати різну ширину. Вибирати ширину доборного профілю потрібно в залежності від того, який шириною володіє віконна рама. Ці дві цифри повинні бути однакові.
Додаткові профілю також потребують армуванні. Це потрібно для жорсткості віконного блоку. У додаткових профілях необхідність виникає в ситуаціях, коли: · монтуються еркерниє конструкції;
· встановлюються кутові з'єднання;
· з'єднуються два віконних блоку (наприклад, балконні двері та вікно);
· конструкція більше 3м по ширині і 2,5 по висоті.
Крім того, широко використовуються додаткові профілі для збільшення висоти віконних рам. Їх можна монтувати на рами з боків і зверху. Це дає можливість відкривати і відкидати віконні стулки, коли обшивають стелю або стіни.
Доводчик   Двері, які закриваються автоматично, без зусиль з боку людини, працюють за допомогою механізму & ndash; доводчика. Доводчик встановлюють на стулку і раму. Для стулок з різною вагою і різною шириною необхідно купувати різні по потужності доводчики. Незважаючи на те, що кріплення доводчика вважається не складним процесом, практика показала, що краще довірити цей захід досвідченого фахівця. Самостійно не завжди вдається правильно встановити цей механізм.
Деякі параметри доводчиків можна регулювати, в залежності від цілей:
1. Щоб прискорити закриття дверної стулки і посилити опірність повітрю можна регулювати остаточний захлоп. 2. Щоб двері закривалися і відкривалися швидше і легше потрібно змінювати зусилля пружини через зсув доводчика по відношенню до дверних петель і поворот важеля кріплення.
3. Щоб скоротити час, за яке доводчик буде закривати двері, регулюйте гвинтові клапани.
Усередині даного механізму знаходиться масло, яке здатне перетікати при відкритті і закритті дверей.

З

Загартоване скло   Загартовані вiкна виходять після того, як листове скло розпалили до 650-680 градусів С (це температура загартовування) і після цього рівномірно і швидко охолодили його.

В результаті скла стають в кілька разів міцніше, міцніше, а їх безпеку і термостійкість підвищуються. Це дало можливість широко використовувати даний тип стекол в сфері будівництва і дизайну інтер'єрів. Великою перевагою загартованих стекол є те, що якщо їх і вийде розбити (що зробити вкрай складно), то ніхто не поріжеться, так як замість гострих шматків скло розлетиться на «кубики» з тупими сторонами. Істотної шкоди здоров'ю дорослих і дітей це навряд чи принесе.
Загартовані скла можуть витримувати величезні навантаження. Наприклад, навіть якщо бити молотком по такому склу, товщиною в 10 мм, то воно не розіб'ється. Єдине його слабке місце - це торець. Вдаривши сильно по цій частині, ви ризикуєте отримати купу скляних каменів. У будівельній сфері цей вид скла використовується для створення магазинних вітрин, вітражних конструкцій, перегородок в офісах і медцентрах, декоративних елементів, підлог і т.д.

Захисні ролети   Ролетами або захисними ролетами називають вуличні рулонні жалюзі з металу, що мають дві напрямні та ламелі. Захисні ролети популярні в якості зовнішніх жалюзі на вікнах, вхідних дверях, воротах у гаражі, магазини, ларьки. Їх призначення можна розділити на 3 основні групи: 1. Захист внутрішніх приміщень від вуличних шумів, пилу, бруду. 2. Запобігання втрат тепла в холодні сезони року і захист від спеки в жаркі пори. 3. Захист від зломщиків і зловмисників. Крім того, такі ролети - це відмінний спосіб відгородитися від сторонніх цікавих очей. Якщо у вас є така потреба, то захисні ролети відмінно її задовольнять. Найміцніші ролети, які не бояться корозії, - алюмінієві. Щоб з їх допомогою ще і утеплити приміщення, можна замовити захисні ролети з утепленням.
Зимовий сад   Засклені прибудови біля приватних будинків і котеджів, призначені для відпочинку або організації оранжерей, називають зимовими садами. Слідуючи сучасним тенденціям моди, люди намагаються побудувати у себе у дворі або безпосередньо близько до будинку зимовий сад, щоб розширити зону відпочинку і додати більше світла. Сучасна промисловість дає нам такі матеріали і технології, які дозволяють зробити малі архітектурні споруди на будь-який смак і бюджет. Зимові сади або засклені альтанки можуть бути сьогодні будь-якій форми і розміру. Фантазія клієнта або дизайнера втілюється в життя на «раз, два». Для зимового саду використовують як алюмінієві, так і ПВХ профілі. Важливими питаннями при проектуванні зимового саду є утеплення, відведення вологи, вентиляція, проникнення сонячного світла. Щоб зимовий сад приносив тільки приємні емоції, довірте його будівництво професіоналам.
Замок багатоточковий   Багатоточковим замком називають дверний металевий Механізм, який складається з 3-5 запірних частин и служити для Запобігання потрапляння чужих осіб в будинок. Конструкція такого замку Включає:

Ø Додатковий и Основний запірній Механізми;
Ø Суцільній штульп;
Ø Рухому шину.
Саме рухліва шина змушує весь Механізм приходити в рух. Відрізняється багатоточковій замок від однозапірні великою кількістю запірних елементів. Так будинку более захіщені від зломів. Ще один плюс таких замків - це профілактика провисання дверей. Це досягається за рахунок того, что двері фіксується в декількох місцях.

И

Импост   Імпостом називають спеціальну поперечину, роль якої - ділити віконні блоки на горизонтальні і вертикальні частини. З його допомогою віконні рами навіть великих розмірів діляться на ділянки, в які монтуються стулки або склопакети. Імпост - це нерухома частина металопластикового профілю, яка входить в число фіксаторів віконної конструкції. Завдяки їм вікна міцні і долговечни.Імпост розташовують, виходячи з кількості стулок, що встановлюються у вікні.

К

Камери в профілі   Камерами профілів називають відсіки, де знаходиться повітря. Повітря, як відомо, погано проводить тепло, а тому чим більше камер в профілях, тим більшою теплоізоляцією буде володіти вікно. Раніше вікна з профілями на 4-5 повітряних камер коштували чималих грошей і вважалися предметом розкоші. Сьогодні віконна промисловість дає нам можливість ставити такі вікна в свої будинки і квартири за доступними цінами. Всі виробники WDS, Rehau, OpenTeck, Salamander мають 5-камерні профілі. Найтепліші віконні конструкції - ті, у яких найбільше камер. Наприклад, у Salamander є лінійка віконних профілів (Salamander BluEvolution), в яких 6 камер. Монтажна ширина таких вікон становить 92 мм. У Rehau Synego - 6-7 камер (80 мм), а Rehau Geneo- 6 камер (86 мм).
Конденсат   Конденсатом називають краплі рідини, які вийшли в результаті охолодження повітря і переходу його в рідкий стан.

Якщо конденсат скупчився всередині склопакета, то це означає:
a) Вам встановили вікно, складання якого справили неякісно;
b) При монтажі вашого вікна порушили технологію і норми технічних документів;
c) У приміщенні відсутня нормальна вентиляція.
d) Приміщення погано опалюється.
Найбільше холоду, як правило, в нижній частині віконних рам.

Л

Ламінація   До ламінації вікон вдаються, коли потрібно поліпшити зовнішній вигляд віконних рам і посилити естетику. Ламінування здійснюється методом поклейки декоративного профілю з пластика на поверхню віконної рами. Ламінація - це спеціальна плівка, структура якої багатошарова. Поклейка відбувається при підвищеній температурі, після чого виробу дають висохнути. Лідируючі позиції на ринку таких плівок займає марка Renolit. Ця продукція завоювала визнання завдяки своїм унікальним властивостям. По-перше, така ламінація НЕ блідне згодом від сонця. По-друге, вона не тріскається через мінусових температур або не руйнується від сильної спеки. А по-третє, перепади температур, опади та вітер їй також не страшні. Крім того, ламіновані вікна не потребують особливого догляду. Особливо красиво виглядають плівки, що імітують дерево.

М

Мансардні вікна   Мансардні вікна відрізняються від звичайних пластикових конструкцій. Це прогресивні технологічні віконні системи, які встановлюються в даху будинків і відкриваються з урахуванням їх місцеположення. Завдяки появі таких вікон, дизайнери та архітектори отримали нові можливості в оформленні мансард і дахів, і збільшенні корисності їх використання. Особливості конструкції таких вікон дозволяють з їх допомогою якісно захищати будинку від зайвої вологості. Вони прості в обслуговуванні і безпечні в експлуатації. Завдяки розташуванню під нахилом, мансардні вікна пропускають на 40% більше світла. До них також можна встановити штори, жалюзі, ролети, москіткі. Провідними виробниками такого типу вікон на сьогоднішній день є заводи Fakro і Velux.
Мікропровітрювання   Пластикові або алюмінієві вікна дозволяють влаштовувати мікровентиляцію повітря і при цьому не коштують надто дорого. Щоб забезпечити мікропровітрювання в кімнаті, потрібно за допомогою віконної фурнітури відкрити стулки дверей або вікон на 2-5 мм. Це дозволить свіжого повітря з вулиці надходити в приміщення. При цьому двері або вікно будуть майже закритими.
Монтажний шов   Оброблений спеціальними складами стик, за яким віконна рама примикає до стіни, називається монтажним швом. Головна функція обробних складів - це герметизація, закріплення і заповнення пустот. Головний засіб в цій справі - це монтажна піна. Вона заповнює всі порожні простори і запобігає будинок від продування і втрат тепла. Сонячний ультрафіолет згубно впливає на піну, тому її обов'язково закривають спеціальними монтажними стрічками або оздоблювальними матеріалами. Від якості монтажних швів залежить і якість установки вікна. Ідеально, якщо компанія-інсталятор вікон враховує монтажну глибину профілів при монтажі віконних блоків і закладенні монтажних швів.
Монтаж   Монтажем віконних конструкцій називають установку нових вікон на місце старих або первинно в новобудові. Якісний монтаж можуть зробити тільки фахівці, професіоналізм яких залежить від знань, умінь і досвіду. Також на якість монтажу вікон впливає точність первинних вимірів, акуратність і педантичність майстрів, наявність у них сучасних інструментів. Тільки дотримання будівельних норм дасть можливість монтувати віконні блоки на високому рівні.

Для монтажу дверних і віконних груп потрібні:
Ø Кріпильні механізми і деталі;
Ø Монтажні клини;
Ø Монтажна піна;
Ø Стрічки для герметизації;
Ø Багато чого іншого.
Якщо монтаж фахівці зробили правильно, то ваші вікна прослужать вам без проблем багато років.

Монтажна піна   Піна монтажна - це герметик на основі пінополіуретану, використовувати який можна для обробки швів як всередині приміщення, так і з боку вулиці. Чи можна застосувати для герметизації стиків між стіною і вікном із пластику, дерева, алюмінію. Якісні піни добре адгезируются з будівельними матеріалами і відмінно розширюються, заповнюючи всі порожнини. Монтажні роботи неможливі без піни. У зимовий час використовують зимову піну, яка працює навіть при мінусових температурах. Піну наносять спеціальним пістолетом під тиском, направляючи прицільно в отвори.
Москітна сітка   Москітні сітки в продажу є наступних видів: Дверна; віконна; плісе; Рулонний. Сітки москітні виробляють з полімерного скловолокна. Осередки мають розмір 1,2х1,2 мм. Сама сітка натягнута на каркас (раму) з пластика. Цей винахід сучасності рятує людей від докучливих комах, тополиного пуху, пилу. Мало хто недооцінює це пристосування. Москіткі кріпляться на вікна чи двері за допомогою спеціальних комплектуючих (з пластика або металу). А за непотрібністю знімаються.
Місток холоду   Містки холоду або температурні мости являють собою ділянки в конструкціях будівель, віконних або дверних блоків і т.д., на яких підвищена тепловіддача. Іншими словами, це такі місця, в яких спостерігаються тепловтрати. Наприклад, у віконних отворах мостами холоду можуть бути заставні балки або несучі перегородки. Також міст холоду може утворитися там, де неякісно зробили герметизацію, і холод з вулиці в більшому обсязі наближається до стіни, двері або вікна. Температурні мости призводять до того, що внутрішнє оздоблення в приміщенні може псуватися, можуть з'явитися грибки і цвіль, а також є велика ймовірність того, що в цьому місці буде збиратися волога і конденсат.

Н

Нажимной гарнітур   Нажимні гарнітури складаються з двох ручок, Які закріплюються з обох боків дверей и з'єднуються между собою штифтом. Такоже в їх конструкцію входять запірній Механізм и накладка для естетичного вигляд. Натіскна дверна фурнітура вібірається такого розміру, Який буде ВІДПОВІДАТИ розміру, вазі и призначення двері. Встановлюється такий гарнітур, як на вхідні дверні групи, так и на міжкімнатні двері. Всі смороду ма ють фалевую задвижки. Під двері з будь-которого матеріалу и будь-которого призначення можна підібраті красивий и Міцний нажімной гарнітур. Як правило, в базовий комплект дверей входять 2 пари натіскного гарнітура - коричневий и білий. Альо при бажанні замовник может вібрато з каталогу RAL будь-який відтінок, а компанія Зроби фарбування.
Наплав   Наплавом називають виступаючу частину на дверних або віконних стулках, функція якої прикривати щілини і приворотне зазори уздовж притворов. Іншими словами, це виступ у вузлі притвору, утворений виступаючою частиною стулки і перекриває раму. Ще однією функцією наплава є підвищення герметичності притвору і посилення шумоізоляції.
Нащельник   Нащельники ще називають лиштвами. Це рівні планки з металу, мета яких приховувати монтажні шви і зазори між стіною і віконною / дверний рамами. Використовувати їх допустимо як з боку вулиці, так і всередині приміщення. Встановлені з боку вулиці лиштви захищають раму вікна або двері від вологості, морозів, сонячних променів, і додають конструкції більшої естетичності. Кріпляться вони легко і не потребують будь-яких особливого догляду. Не менш важлива функція нащельников - це захист монтажної піни від впливу сонця. Нащельники можуть бути шириною 30-150 мм. Фізично вони являють собою гнучкі стрічки, які з одного боку оснащені липким шаром, завдяки якому відбувається надійна фіксації стрічки до віконної або дверної рами. Якщо це металевий нащельник, то він кріпиться саморізами. Нащельник металевий може фарбуватися по RALі мати різні відтінки, виходячи із запитів замовника. Основні кольори: білий, оцинкований і коричневий.
Низькоемісійне скло   Низькоемісійне скло є відполірованим флоат-склом, поверхня якого вкрита за спеціальною технологією шаром, який складається з окислених кольорових металів. Завдяки такому покриттю і високої електропровідності теплові хвилі відбиваються в інфрачервоному шарі, що дозволяє істотно знизити тепловтрати будинку або квартири.

Сучасна скляна промисловість пропонує споживачу 2 види низькоемісійоного скла:
1. Твердого покриття (К, Low-Е).
2. М'якого покриття (I, Double Low-E).
Відмінною особливістю таких стекол є те, що в осінньо-зимовий сезон тепло від опалювальних пристроїв відбивається назад в кімнату.

С

Склопакет   Склопакети - це конструктивна частина, що входить у вікно, що складається з 2-4 листів скла. Скло герметично і надійно скріплюються по всій рамі. Простір, що утворюється між стеклами (камери), заповнюється висушеним повітрям або газом (наприклад, аргон). Зберегти затишок і тепло кожного будинку неможливо без якісних склопакетів. А ринок радий запропонувати споживачеві велике розмаїття віконних блоків і склопакетів.

П

Пароізоляційна стрічка   Пароізоляційна стрічка приклеюється однією половиною до рами вікна, а інший - до стіни. Це робиться для того, щоб загерметизувати стики від парів і вологи. По закінченню монтажних робіт можна провести обробку укосів, не знімаючи стрічку. Проводиться пароізоляційна стрічка з алюмінієвої фольги і скловолокнистого шару. Шар зі скловолокна робить стрічку міцніше і жорсткіше, а також підсилює зчеплення стрічки зі штукатурним покриттям стін. Клеїться всередині приміщення.
ПВХ   Полівінілхлорид - це пластик без кольору, які наділені стійкістю до різних хімікатів (кислоти, луги, масла, розчинники). ПВХ практично не горять в повітрі і стійкі до морозів. Фізико-хімічні здатності ПВХ дозволили знайти найширше застосування цього матеріалу в будівельно-виробничій сфері. Ще з 1990 року віконні рами почали масово виробляти з полівінілхлориду. Початок 2000-х років ознаменувався справжнім переворотом у віконній промисловості. Пластикові вікна просто заполонили ринок і стали повсюдно встановлюватися в будівлях житлових і громадських призначень. Віконні ПВХ-групи полюбилися клієнтам завдяки відмінним експлуатаційним здібностям. Сюди відносять тривалий термін експлуатації, легкість монтажу і догляду, міцність, низьку теплопровідність, різноманітність віконного дизайну. На ринку сьогодні лідерами продажів є компанії-виробники вікон Salamander, Rehau, Openteck, WDS.
Притвор  Притвор віконний є те місце, де до рами примикає віконна стулка. Бувають наступних видів:

ØВерхніе (точка, де стикуються віконна рама і віконна стулка вгорі);
Ø Основні (точка, де сходиться вертикальний профіль стулки і віконної рами);
Ø Нижні (точка дотику стулки вікна і нижньої лінії рами);
Ø імпостні (стикання імпоста і стулки);
Ø З відсутнім імпостом (штульпові) - коли обидві стулки відкриваються.
Штульпові сіни являє собою лінію, де стикуються віконні або дверні стулки.

Профільна система   Систему пвх-профілів одного виробника, що утворюють закінчену конструктивну систему та, відображену в технічній документації, називають профільною системою. Профільні системи дозволяють створювати різні за розміром і конфігурацією віконні та дверні блоки. Не рідко виробники вдаються до комбінування різних профілів. Це дозволяє створювати нестандартні та ексклюзивні форми вікон. Елементами профільних систем виступають: · штульпом; · Рами; · Штапики; · Стулки; · Імпости. Наприклад, профілі німецьких виробників Rehau або Саламандер на практиці показали себе, як надійні і якісні. Однак вироби українських виробників OpenTeck або WDS також чудово служать протягом довгих років.
Петля   Дверні або віконні петлі - це спеціальна фурнітура, функція якої з'єднувати стулки з рамами та забезпечувати відкриття і закриття вікон (стулок). Петлі бувають: · Верхні; · Нижні; · Нерегульовані; · Регульовані; · Дверні; · Віконні. Простіше кажучи, петля утримує стулку, не дає їй провиснути і дозволяє легко і вільно відкривати і закривати вікна. Завдяки петлям вікна можуть відкриватися горизонтально або вертикально. Традиційні дверні петлі розраховані на вагу стулки рівний 120 кг. З огляду на, що дверні стулки зазвичай мають значну вагу, найчастіше монтують по 3 петлі. Якщо фурнітура якісна, то вікна / двері будуть експлуатуватися без виникнення будь-яких проблем. Зустрічаються також фрамужні петлі. Їх призначення - забезпечити відкидання стулок для провітрювання. Ці петлі відрізняються якістю і надійністю. ПВХ-вікна монтують з використанням стандартних петель. Якщо конструкція вікна така, що її стулки мають велику вагу, то застосовують посилені петлі. Новинкою на ринку віконної фурнітури є так звані приховані петлі. Їх переваги полягають в тому, що витримують вони великі навантаження, а встановлюються таким чином, що помітити їх або забруднити при монтажі досить складно.
Поворотно-відкидна стулка   Поворотно-відкидний стулкою називають фурнітури віконний механізм, який робить можливим відкривати стулку вертикально і горизонтально. Якщо повернути ручку на 90 градусів, то стулка відкриється по горизонталі, а якщо на 180 градусів - то по вертикалі (на провертірованіе, так званий, відкид). Дана фурнітура вельми надійна і функціональна. Вона дає можливість щільно закривати стулки, а також відкривати їх за таким зазором, який бажаний для провітрювання в даний момент часу. Щільне прилягання стулок, завдяки такій фурнітурі, дозволяє істотно зберігати тепло і ізолюватися від вуличних шумів.
Підвіконня   Підвіконня - це важлива частина віконного блоку. Функціонально - це частина віконного отвору, яка закриває монтажні шви і кріпиться до підвіконної планки з боку кімнат, грає роль додаткових інтер'єру. Підвіконня завершують зовнішній вигляд вікна і можуть являти собою додаткову корисну площу, на яку можна поставити вазони, побутову або електронну техніку, книги, декоративні предмети і т.д. Найчастіше використовують підвіконня з пластику (ПВХ). Найбільш популярні моделі підвіконь виробляють такі компанії, як DANKE, Plastolit і OpenTeck. Але є також підвіконня з деревно-волокнистих плит Werzalit (Німеччина) і Topalit (Австрія). Все залежить від уподобань клієнта і типу матеріалу, з якого зроблено вікно. Віконна індустрія сьогодні дарує нам інноваційні та унікальні за властивостями підвіконня з мармуру, граніту, штучного каменю, постформінгу.
Підвіконна планка   Під пiдставним профілем розуміють спеціальний профіль, який створений для зміцнення і фіксації віконних рам при їх транспортуванні. Профіль цього ставиться під віконну раму і допомагає безпечно перевезти її в місце призначення. Підвіконна планка служить також корегувальника в монтажних роботах, коли потрібно виставити рівень вікна. Крім цього, вона є основою для установки підвіконної дошки в приміщенні і водовідливу з боку вулиці. Стандарт висоти подставочной профілю дорівнює 30 мм в більшості ПВХ-системах.
Портал   Віконний (або розсувний) портал - це система, місія якої полягає в економії вільного простору в кімнатах за рахунок можливості насувати одну стулку за іншу. Портальні гарнітури дають можливість виготовляти французькі вікна великих площ і стулки великих габаритів. Завдяки порталам, кімнати надійно захищені від шумів, вітрів, дощів, снігів і т.д. Крім того, з їх допомогою виробники можуть виготовляти неординарні і індивідуальні скління фасадів. Портальна фурнітура буває: ØНаклонно-розсувні. ØПод'емно-зрушення. ØРаздвіжная (гармошка). ØСлайдінг. Вікна, встановлені на порталах, мають другу назву - панорамні.
Протизломна фурнітура   Фурнітура, що забезпечує захист від зломів, це особлива система, виконана на основі комбінації декількох запірних частин (петлі, відповідні планки, цапфи). Вікна та двері з противовзломной фурнітурою здатні протистояти взломним маніпуляціям з боку зловмисників. Встановлюватися така фурнітура може на віконних і дверних групах в будівлях усіх типів і призначень (житлові, офісні, медичні, промислові і т.д.). Відмінними представниками такої фурнітури є австрійська марка MACO. Завдяки грибоподібних цапф, ричаговими злом вікна буде неможливо зробити. Протизламну фурнітуру можна доповнити ручкою з замком і протиударними стеклами.
ПСУЛ   ПСУЛ - це стрічка ущільнення, яка заздалегідь була стиснута, а в потрібний момент повинна саморозширилося. Виготовляється така стрічка з пенополиуритана і просочується спеціальним складом. Якісно виконати монтажні шви неможливо без стрічки ПСУЛ. Навіть нерівні поверхні вона в змозі закривати. Після всіх робіт дана стрічка ущільнювача розширюється в просторі до необхідних розмірів і заповнює порожнечі між чвертю отвору вікна і рамою. ПСУЛ-стрічка майже не пропускає пари і тепло, а тому чудово захищає кімнати від вогкості, втрат тепла і продування. Чи можна застосувати дана стрічка як зовні, так і всередині приміщень.

Р

Рама   Дверні або віконні рами- це нерухомі конструкції, які монтуються в отвори вікон і дверей, і тримають на собі стулки. Вони можуть бути алюмінієві, пластикові, з дерева. Якщо взяти пластикове вікно, то складається воно з рамного профілю - це лита форма з пластику, що має довжину 6 метрів. Ріжуть такі профілі згідно необхідним розмірам, проводять армування профілю, а потім зварюють між собою. Після зварювальних робіт виходить жорстка віконна або дверна конструкція, до якої вже можна приєднувати імпоста, стулки, фурнітуру і т.д.
Гумовий ущільнювач   Гумовий шнур, створений для максимального притиску дотичних поверхонь, називають гумовим ущільнювачем. Цей елемент виготовляється з силіконових і каучукових компонентів, і висічений за спеціальним трафаретом, що і забезпечує щільний притиск. Залежно від типів профілів, бувають і різні за формою ущільнювачі. Їх кріплення виробляють на: ØШтапікі; ØРами; ØШтульпи; ØІмпости; ØСтворкі; ØІ інші профілю. Віконний ущільнювач з гуми може бути і інших кольорів, наприклад, сірим або бежевим. Але базовим вважається чорний. М'які ущільнювачі краще, ніж жорсткі, так як вони більше розраховані на багаторазові відкривання / закривання, і не будуть тріскатися від морозів. Якщо виникла необхідність замінити каучуковий шнур, то в принципі, можна це зробити і самостійно. Тільки не варто забувати, що для кожного профілю є свій тип ущільнювача.
Ручка віконна   За допомогою віконних або дверних ручок ми наводимо в рух всю конструкцію. До зовнішнього вигляду ручок покупці, як правило, не байдужі. Зручна, ергономічна, стильна ручка - це додаткове прикраса віконного або дверного блоку. Сьогодні виробники пропонують сотні варіацій ручок, що відрізняються за кольором, формою, розмірами і фактурою. По фактурі віконні та дверні ручки можуть бути матовими або глянцевими. Найчастіше споживачі вибирають ручки в тон вікна або двері. Але можуть бути і винятки. Для захисту дітей від відкриття вікна нерідко встановлюють ручки з замком.

Ш

Шпроси   Шпроси - це декоративні профілі, які встановлюють всередину склопакетів. Їх роль чисто естетична, необхідна для того, щоб підкреслити і виділити віконні рами або індивідуалізувати їх. Колір шпрос може бути різним. Залежно від відтінку віконної або дверної групи, клієнти вибирають і колір шпрос. Основні кольори: білий, коричневий, золото, срібло. Що стосується товщини, то шпроси можуть бути товщиною 8-32 мм. Архітектурні або дизайнерські задумки допоможе реалізувати та чи інша товщина шпроси. Також цей декоративний елемент допомагає створювати всередині склопакета унікальні візерунки -полуарочние кругові, трикутні, променеві, хрестоподібні.

Ф

Французькі вікна   Французькими називаються вікна в тому випадку, коли їх конструкція встановлюється від підлоги до стелі. В результаті виходить своєрідна «прозора» стіна. Через велику площі скління для захисту від холоду такі вікна оснащуються 2-камерними склопакетами. Французькі вікна від сучасних виробників настільки міцні і надійні, а їх теплопровідність настільки низька, що навіть в умовах нашого клімату, коли на вулиці буває мінус 26-28 градусів, вони користуються великою популярністю.
Фурнітура   Образно фурнітурні деталі в віконних і дверних групах можна назвати «м'язовим корсетом». Адже саме за їх рахунок все конструкції наводяться в рух, і досягається реалізація функціоналу блоків. За допомогою фурнітури вікна і двері не тільки «працюють», а й роблять це грамотно, дбайливо і плавно. Є складні і прості фурнітурні механізми, дешеві і дорогі. Але всі вони необхідні для забезпечення повноцінного користування вікнами і дверима.
Флоат-скло   Флоат-стеклами виходить шляхом наливу розплавленої скломаси на шар розплавленого металу. Листи скла, що проходять через олов'яні ванни, мають ідеально відполіровані поверхню, бездоганно рівну і гладку зовнішню фактуру. У сучасних реаліях даний тип скла є найбільш прозорим і якісним. При цьому флоат-скла мають мінімальним показником оптичного спотворення. У будівництві і виробництвах цей матеріал використовують для виготовлення склопакетів, енергозберігаючого скла, триплексу, дзеркал.
 


аргонове заповнення

RUUA